ستاد گرامیداشت پیامبر اعظم (ص) استان چهار محال و بختیاری تشکیل جلسه داد

ستاد گرامیداشت پیامبر اعظم (ص) استان چهار محال و بختیاری تشکیل جلسه داد
خبرگزاری آریا - با نزدیک شدن به ٢٨ صفر سالروز رحلت حضرت رسول اکرم (ص) و شهادت امام حسن مجتبی (ع)اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری ،در محل استانداری با حضور اعضاء ،جلسه ستاد دائمی بزرگداشت پیامبر اعظم (ص) را سه شنبه(16 آبان ) تشکیل داد به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان چهارمحال وبختیاری،معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: زیارت ازبعیدنبی مکرم اسلام (ص) ساعت 11 صبح 28 صفر در نقاط مختلف استان قرائت خواهد شد.
جعفر مردانی گرمدره در ستاد بزرگداشت پیامبر اعظم (ص) چهارمحال و بختیاری تأکیدکرد: این زیارت 28 صفر امسال همزمان با جمعه 26 آبان 1396 در تمامی شهرها و روستاهایاستان قرائت می گردد.
وی افزود: به همین منظور فرمانداران شهرستان های 9 گاه چهارمحال و بختیاری موظفندتدابر لازم در این خصوص را هر چه سریع تر بیندیشند.
مردانی گرمدره تصریح کرد: این مراسم در مرکز چهارمحال و بختیاری در مصلای بزرگامام خمینی (ره) شهرکرد برگزار خواهد شد.
وی بیان داشت: تمامی دستگاه های اجرایی، اصناف، شرکت های خدمات رسان و قشرهایمختلف مردم چهارمحال و بختیاری موظفند برای ارتقای کمی و کیفی این مراسم فرهنگی معنویهمکاری لازم را با مسئولان مربوطه و هیآت های مذهبی استان انجام دهند.
"جواد کارگران دهکردی " مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استانچهار محال و بختیاری (16 آبان) در سالن شهید خرازی استانداری چهار محال وبختیاری به تشریح برخی برنامه ها ی ویژه این مناسبت اشاره نمود و ازاعضا خواست که ضمن مشارکت موثر در برنامه های مشترک و ستادی برنامه های خودرا نیزدر در قالب مشخص در هفته آتی به دبیرخانه اعلام نمایند.
جواد کارگران مدیرکل اداره فرهنگ وارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری در جلسهستاد گرامیداشت پیامبر اعظم(ص) که در سالن جلسات استانداری برگزار شد، گفت: پس ازنامگذاری سال ١٣٨٥ به نام پیامبر اعظم(ص) از سوی مقام معظم رهبری، علاوه بر انجامفعالیت های متنوع فرهنگی هنری که به نام پیامبر(ص) برگزار می شد، طرح قرائت زیارتزیارت حضرت رسول(ص) ازبعید همه ساله در سراسر کشورو استان برگزار می شود.
وی در ادامه افزود: این مراسم 26آبانماه٢٨ صفر همزمان با رحلت رسول اکرم(ص) و شهادت امام حسن مجتبی(ع) در مساجد، مصلی ها،حسینه ها و تکایا سراسر استان چهار محال و بختیاری برگزار می شود.
مدیرکل اداره فرهنگ وارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری، با اشاره مشارکتسازمان ها و دستگاه های مختلف استان تصریح کرد: همکاری و همیاری دستگاه های مختلفاستان می تواند در برپایی هرچه بهتر این مهم کمک کند.کارگران ایجاد روحیه تحقیق وتدبر، آشنایی با ابعاد زندگی پیامبر اعظم(ص) و اشاعه و ترویج فرهنگ ناب نبوی را ازاهداف برگزاری این مراسم عنوان کرد.
وی گفت: برنامه های شاخص دینی، فرهنگی و هنری متعددی ویژه بزرگداشت رحلتپیامبر اکرم(ص) در کانون های فرهنگی هنری مساجد سراسر استان برگزار میشود.در این جلسه که به دبیری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان برگزارشد،اعضایی چون سازمان بسیج کارمندان ، ادارات تبلیغات اسلامی،آموزش و پرورش، اوقاف و امور خیریه، نیروی مقاومت بسیج، کانون های فرهنگی و هنریمساجد دانشگاهها وهیات رزمندگان اسلام ،حوزه هنری نیروی انتظامی استان و اداره کلکتابخانه های عمومی استان و ..حضور داشتند .
وی در ادامه با اشاره به سایر برنامه ها گفت: عضویت نیم بها در کتابخانه های عمومی از رحلت پیامبر (ص) تامیلاد حضرت رسول(ص)،مسابقه کتابخوانی بین کارکنان ،نمایشگاه آثار هنر های تجسمیاستفاده از ظرفیت مطبوعات،برگزاری نشست هایی با علما و کارشناس مذهبی باتشریح وتبین زیارت از بعید در بخش برنامه های تولیدی سیمای استان و ...ازبرنامه های فرهنگی ستاد پیامبر اعظم در استان می باشد.

مهم: فرآیند جمع‌آوری اخبار به صورت خودکار انجام می‌گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده‌ی وبسایت منبع و منتشر کننده‌ی آن است. با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید با ما تماس بگیرید.

  • گزارش خطا
  • پیشنهاد به دیگر مخاطبان
  • ۰
  • ۰