صبا در سراشیبی سقوط

دیدار پیکان و صبای قم

صبای قم در نیم فصل نتوانست انتظارات را بر آورده کند و یکی از اصلی ترین کاندیدای سقوط به لیگ دسته اول است.

به گزارش ایسنا، شاگردان مرفاوی در نیم فصل نخست نتایج مطلوبی کسب نکرده‌ و در رتبه پانزدهم جدول شانزده تیمی لیگ برتر فوتبال ایران قرار دارند. در ادامه بررسی آمار و ارقام تیم های لیگ برتر، به سراغ صبا می‌رویم.

کلیات

صبای قم در این فصل خود را به عنوان یکی از مدعیان اصلی سقوط معرفی کرده و نتوانسته نتایج خوبی را با صمد مرفاوی کسب کند. صبا در شش بازی آخر خود موفق به کسب امتیاز نشده و در نیم فصل نخست لیگ شانزدهم تنها توانسته یک پیروزی کسب کند. نماینده شهر قم با کسب ۹ امتیاز در رده پانزدهم جدول لیگ برتر فوتبال قرار دارد. این تیم در خارج از زمین نیز اوضاع جالبی ندارد و حتی اموال این باشگاه نیز به دلیل بدهی مصادره شده است.

مربی

هدایت صبا بر عهده صمد مرفاوی است. نیمکت صبا یکی از بی‌ثبات‌ترین نیمکت‌های لیگ برتر است به طوری که در ۱۰ سال اخیر، ۱۴ مربی روی نیمکت این تیم نشسته‌اند. صمد مرفاوی با پذیرفتن هدایت صبا در این فصل، برای بار سوم است که این مسئولیت را قبول می‌کند، هرچند که تا الان نتوانسته انتظارات را برآورده کند. باید دید با اضافه شدن احتمالی سهراب بختیاری زاده به کادرفنی این تیم، آیا صبا می‌تواند به لیگ برگردد و خود را از سقوط نجات دهد؟

مدیریت

مدیریت این تیم بر عهده محمدرضا کشوری فرد است. کشوری فرد که چند سالی است در راس مدیریتی این باشگاه فعالیت می‌کند، روزهای خوبی را در این باشگاه سپری نمی‌کند. این تیم با مشکلات مالی دست و پنجه نرم می‌کند و به گفته بازیکنان صبا، مسئولان قمی حساسیتی روی این تیم ندارند. اموال باشگاه صبا به دلیل بدهی مصادره شده و تعدادی از بازیکنان این تیم نیز به دلیل مشکلات مالی خواستار جدایی از نماینده استان قم شده‌اند.

بازیکنان

لیست بازیکنان صبا در این فصل با تعدادی جوان گمنام ولی خوش آتیه و همچنین بازیکنانی با تجربه بیش از یک دهه حضور در بالاترین سطح فوتبال کشور بسته شده است ،بازیکنانی نظیر هاشم بیگ زاده، رضا عنایتی و قاسم دهنوی اما مشکلات مالی این تیم باعث شده تا صبا در نیم فصل بسیاری از بازیکنان موثر خود را از دست دهد مانند کریم اسلامی، حامد لک و مسعود حق جو.

میانگین سنی: ۲۵.۸۸

عملکرد: صبا در ۱۵ دیدار نیم فصل اول تنها به یک پیروزی دست یافت. این تیم همچنین ۶ تساوی کسب کرد و هشت بار مغلوب حریفانش شد. این تیم در خارج از خانه عملکرد خوبی نداشته و از ۲۱ امتیاز ممکن تنها دو امتیاز به دست آورده است. میانگین امتیازهای خانگی این تیم ۰.۸۷ و میانگین امتیازهای خارج از خانه صبا ۰.۰۹ است.

گل زده: این تیم تاکنون در لیگ شانزدهم ۱۰ گل به ثمر رسانده که نیمی از این گل‌ها در قم و نیمی دیگر در خارج از خانه به ثمر رسیده است.

دقایق گل‌های زده صبای قم:

۰-۱۵: -

۱۵-۳۰: -

۳۰-۴۵: سه گل

۴۵-۶۰: یک گل

۶۰-۷۵: یک گل

۷۵-۹۰: پنج گل

گل خورده: شاگردان مرفاوی یکی از بدترین خطوط دفاعی لیگ برتر را در اختیار دارند. آنها ۲۱ بار دروازه خود را باز شده دیده‌اند. ۸ گل در قم و ۱۳ کل نیز در خارج از خانه دریافت کرده‌اند.

دقایق گل های خورده صبای قم:

۰-۱۵: -

۱۵-۳۰: چهار گل

۳۰-۴۵: شش گل

۴۵-۶۰: دو گل

۶۰-۷۵: سه گل

۷۵-۹۰: شش گل

کارت های زرد و قرمز: صبایی‌ها لقب خشن‌ترین تیم نیم فصل را به خود اختصاص داده‌اند. آنها ۳۵ بار از داوران کارت زرد دریافت کردند و همچنین ۶ بار نیز با کارت قرمز داور از زمین مسابقه اخراج شدند. شاگردان مرفاوی در دیدار مقابل گسترش فولاد تبریز و بازی برابر استقلال با ۹ نفربه کار خود ادامه دادند.

پنالتی: در بازی‌های صبا، داوران ۸ بار اعلام پنالتی کرده‌اند که چهار بار آن به نفع این تیم بود. از این هشت پنالتی، هفت پنالتی منجر به گل شد و تنها یک بار پنالتی رضا عنایتی در دیدار با پدیده مشهد توسط دروازه‌بان حریف گرفته شد.

انتهای پیام

مهم: فرآیند جمع‌آوری اخبار به صورت خودکار انجام می‌گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده‌ی وبسایت منبع و منتشر کننده‌ی آن است. با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید با ما تماس بگیرید.

  • گزارش خطا
  • پیشنهاد به دیگر مخاطبان
  • ۰
  • ۰
دسته: ورزشی
زمان انتشار: چهارشنبه ۲۲ دي ۱۳۹۵ | ۱۰:۴۵