صعود گروه کوهنوردی بسیج بنیاد به قله دماوند

صعود گروه کوهنوردی بسیج بنیاد به قله دماوند
خبرگزاری آریا- گروه کوهنوردی مرکز مقاومت بسیج بنیاد در راستای ارتقای سطح روحیه نشاط و تعالی و همچنین حفظ انسجام و آمادگی بسیجیان به ارتفاعات البرز مرکزی (قله 5671 متری دماوند) صعود کردند.
به گزارش خبرگزاری آریا، گروه کوهنوردی مرکز مقاومت بسیج بنیاد شهید و امور ایثارگران با همکاری و پشتیبانی اداره کل توسعه منابع انسانی بنیاد و با سرپرستی و هدایت صادق لطفی به بام ایران صعود کردند.
کوه دماوند کوهی در شمال ایران است که بلندترین کوه ایران و خاورمیانه و بلندترین قله آتشفشانی آسیا است. این کوه در قسمت مرکزی رشته کوه البرز در جنوب دریای خزر و در بخش لاریجان شهرستان آمل قرار دارد. کوه دماوند که از نظر تقسیمات کشوری در استان مازندران قرار دارد، به هنگام صاف و آفتابی بودن هوا، از شهرهای تهران، ورامین و قم و همچنین کرانه های دریای خزر قابل رؤیت است. کوه دماوند در سی ام تیرماه سال 1387 به عنوان نخستین اثر طبیعی ایران در فهرست آثار ملّی ایران ثبت شد. وضعیت هوا در ارتفاعات دماوند تا 60 درجه زیرصفر (در زمستان) و تا یکی-دو درجه زیر صفر (در تابستان) پایین می آید. سرعت توفان در دماوند گاهی از 150 کیلومتر در ساعت می گذرد. سرعت باد در کوهپایه ها گاه به هفتاد کیلومتر در ساعت می رسد. بیشتر بادها از غرب و شمال غربی می وزند.

مهم: فرآیند جمع‌آوری اخبار به صورت خودکار انجام می‌گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده‌ی وبسایت منبع و منتشر کننده‌ی آن است. با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید با ما تماس بگیرید.

  • گزارش خطا
  • پیشنهاد به دیگر مخاطبان
  • ۰
  • ۰
دسته: اجتماعی
زمان انتشار: سه شنبه ۲۱ شهريور ۱۳۹۶ | ۱۵:۰۷

در صورت تمایل، نظر خود را ثبت کنید: