صعود یوونتوس به یک چهارم نهایی کوپا ایتالیا

شاگردان آلگری با پیروزی سخت مقابل آتالانتا به مرحله یک هشتم نهایی جام حذفی ایتالیا راه یافتند.

به گزارش ایلنا،‌ در ادامه مرحله یک‌هشتم‌نهایی جام حذفی فوتبال ایتالیا، تیم یوونتوس در خانه‌اش به سختی با نتیجه 3 بر 2 از سد آتالانتا، پدیده این فصل سری A گذشت و به جمع 8 تیم برتر رقابت‌ها راه یافت.

شاگردان آلگری بازی را بهتر آغاز کردند و چیزی نمانده بود که در همان دقایق ابتدایی دروازه حریف را باز کنند اما رینکون نتوانست ضربه نهایی را بزند و این موقعیت از دست رفت.

حملات یوونتوس ادامه داشت و چند دقیقه بعد نوبت ماریو مانژوکیچ بود که دروازه حریف را با خطر مواجه کند اما ضربه او به تیر دروازه برخورد کرد.

برتری میزبان ادامه پیدا کرد تا اینکه سرانجام در دقیقه 22، قفل دروازه آتالانتا باز شد. روی یک ارسال به محوطه جریمه میهمان، مانژوکیچ توپ را با سر برای دیبالا فراهم کرد و او هم با یک شوت تماشایی، توپ را به گوشه دروازه فرستاد.

برتری یوونتوس‌ها بعد از این گل هم ادامه پیدا کرد و این تیم کاملا توپ و میدان را در اختیار داشت. در حالی که بازیکنان آتالانتا تلاش می‌کردند فرم بازی شان را بار دیگر به دست بیاورند، یوونتوس در دقیقه 34 به گل دوم رسید.

این بار دیبالا بود که در نقش گلساز ظاهر شد و روی پاس تماشایی او، مانژوکیچ در موقعیتی تقریبا تک به تک، با ضربه‌ای دقیق، توپ را به گوشه دروازه حریف فرستاد.

بعد از این گل هم برتری میزبان کم نشد و بازیکنان این تیم کاملا بر بازی تسلط داشتند و حتی می‌توانستند در دقیقه 42 به گل سوم برسند اما ضربه مانژوکیچ راهی به چهارچوب پیدا نکرد و در نهایت نیمه اول با همان دو گل به پایان رسید.

نیمه دوم هم با برتری یوونتوس آغاز شد و بازیکنان این تیم کاملا برتر از حریف بودند اما در دقایق ابتدایی موقعیت چندانی روی دروازه آتالانتا ایجاد نکردند.

در ادامه بازی متعادل‌‌‌تر شد و بازیکنان میهمان هم حملاتی روی دروازه یووه داشتند و در نهایت در دقیقه 72 یکی از گل‌های خورده را جبران کردند. روی پاس آندره آ پتانیا بود که عبدالای کونکو با یک ضربه دیدنی دروازه یوونتوس را باز کرد.

اما تنها سه دقیقه بعد، یوونتوسی‌ها بار دیگر اختلاف را به دو گل افزایش دادند. خطای دی آمبروسیو روی لیششتاینر، یک ضربه پنالتی نصیب بیانکونری کرد و میرالم پیانیچ آن را تبدیل به گل کرد و حساب کار 3-1 شد.

اما این نتیجه هم چندان پایدار نبود و در دقیقه 81، آتالانتا به گل دوم رسید. حرکت خوب کونتی و پاس زمینی او به دهانه دروازه، با حضور به موقع لاته، به گل دوم آتالانتا تبدیل شد.

در دقایق پایانی هر دو تیم تلاش زیادی برای زدن گل‌های بعدی انجام دادند اما این اتفاق رخ نداد و یوونتوس با نتیجه 3-2 به پیروزی رسید.

مهم: فرآیند جمع‌آوری اخبار به صورت خودکار انجام می‌گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده‌ی وبسایت منبع و منتشر کننده‌ی آن است. با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید با ما تماس بگیرید.

  • گزارش خطا
  • پیشنهاد به دیگر مخاطبان
  • ۰
  • ۰
برچسب ها:
زمان انتشار: پنجشنبه ۲۳ دي ۱۳۹۵ | ۱۱:۱۱