ضرورت تجهیز سیلوهای محصولات کشاورزی قزوین به تکنولوژی مدرن

سیلوی گندم اهواز

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: استان قزوین به لحاظ شرایط مناسب و پتانسیل بخش کشاورزی سیلوهای نگهداری محصولات آن باید به سیستم های نوین و تکنولوژی مدرن مجهز شوند.

به گزارش ایسنا، مسعود ربانی در نخستین همایش استانی اصول ذخیره سازی غلات و ضرورت استفاده از سیلوهای فلزی که با حضور نماینده شرکت بنتال رولنز انگلیس و معاونین و مدیران سازمان جهاد کشاورزی استان در مجموعه باغستان سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین برگزار شد، اظهار کرد: یکی از مباحث مهم در تولید محصولات کشاورزی ذخیره سازی آن است که از دو بعد امنیت غذایی و امنیت ملی برای ما اهمیت بسزایی دارد.

وی ادامه داد: ذخیره سازی محصولات کشاورزی از دیرباز به اشکال مختلف در کشورها انجام شده اما امروزه باوجود سیستم های جدید و مدرن با ماندگاری طولانی و کیفیت بالا ذخیره محصولات کشاورزی می توان ذخیره سازی کرد.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین به بستر مناسب بخش کشاورزی و تولیدات محصولات کشاورزی استان قزوین اشاره کرد و افزود: در استان قزوین با توجه به نوع تولید انواع محصولات زراعی و باغی؛ ذخیره سازی محصولات کشاورزی و صنایع تبدیلی از اهمیت زیادی برخوردار است که باید توجه بیشتری به این امر شود.

ربانی تصریح کرد: ظرفیت سیلوهای ذخیره سازی استان از شرایط خوبی برخوردار است اما پراکنش سیلوها در استان مناسب نیست و در بخشی از مناطق استان کمبود احداث سیلو ذخیره سازی محصولات کشاورزی احساس می شود.

وی تأکید کرد: سیلوهای استان قزوین باید مجهز به استانداردهای روز و تکنولوژی مدرن و نوین گردد حاکمیت و کیفیت محصول کشاورزی ذخیره شده حفظ شود.

انتونیون بنیتز کوال مدیر شرکت بنتال رولنز انگلیس هم در این جلسه گفت: مدیریت کردن سیستم های تهویه در ذخیره سازی محصولات کشاورزی اهمیت زیادی دارد.

وی افزود: برای ساخت سیلوهای ذخیره سازی محصولات کشاورزی باید تمام فاکتور و مؤلفه های ساخت سیلوهای موردنیاز هر کشور و شرایط آب و هوایی آن را رعایت کنند تا مشکلاتی برای ذخیره سازی مناسب کمی و کیفی محصول پیش نیاید.

مدیر شرکت بنتال رولنز انگلیس تأکید کرد: استانداردهایی که در ساخت سیلو ذخیره محصولات کشاورزی استفاده می شود باید از فلز و آلیاژ با استقامت خوب برخوردار باشد.

انتهای پیام

مهم: فرآیند جمع‌آوری اخبار به صورت خودکار انجام می‌گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده‌ی وبسایت منبع و منتشر کننده‌ی آن است. با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید با ما تماس بگیرید.

  • گزارش خطا
  • پیشنهاد به دیگر مخاطبان
  • ۰
  • ۰
برچسب ها:
زمان انتشار: چهارشنبه ۲۲ دي ۱۳۹۵ | ۱۵:۵۰