علت تقدیر گلدن گلوب از خانم بازیگر چیست؟

چرا گلدن گلوب به «مریل استریپ» جایزه دستاورد سینمایی می دهد؟

 

۱۴۴۵۵۸۱۶۹۸۵۵۹_۰۸۸-th3

اصلاحات نیوز – «مریل استریپ» از پرافتخارترین بازیگران تاریخ سینما جایزه دستاورد سینمایی «سسیل بی.دمیل» را از جوایز گلدن گلوب دریافت می کند.

به گزارش ایسنا به نقل از ورایتی، انجمن مطبوعات خارجی هالیوود که برگزارکننده جوایز سالانه سینمایی گلدن گلوب است، از اعطای جایزه یک عمر دستاورد سینمایی «سسیل بی.دمیل» به «مریل استریپ» بازیگر برنده سه جایزه اسکار و هشت گلدن گلوب به پاس نقش قابل ملاحظه در دنیای سرگرمی خبر داد.

«رابرت دنیرو»، «مارتین اسکورسیزی»، «مورگان فریمن»، « «دنزل واشنگتن»، «جورج کلونی»، «وودی آلن»، «جودی فاستر» از دریافت کنندگان پیشین این جایزه سینمایی هستند.

«لورنزو سوریا» رئیس انجمن مطوبوعات خارجی هالیوود گفت: جای شگفتی نیست که «مریل استریپ» را به عنوان دریافت کننده جایزه «سیل بی.دمیل» انتخاب کردیم. مجموعه فیلم های او به عنوان بازیگر در ژانرهای متنوع او را به عنوان یک الگو در ۴۰ سال گذشته تبدیل کرده است و او برای نسل های آینده نیز چنین نقشی خواهد داشت. او همواره در نقش های اصلی زن و قدرتمند ظاهر شده و با نشان داده حقیقت روی پرده سینما، هنر خلق کرده است به بیان دیگر او یک پیشگام است و مسیر را برای بازیگران زن در تلوزیون، سینما و تئاتر هموار کرده است.

«مریل استریپ» تاکنون سه مرتبه برنده جایزه اسکار شده است و پس از «کاترین هپبورن» با چهار اسکار بصورت مشترک با «اینگرید برگمن»، «جک نیکلسون»، «والتر برنان» و «دنیل دی لوئیس» با سه جایزه جزء رکوردداران کسب اسکار بازیگری است، اما آنچه او را از تمام بازیگران تمام ادوار سینما متمایز می کند، کسب ۱۹ نامزدی اسکار در جوایز اسکار است، رکوردی که به نظر تا سالیان طولانی دست نیافتنی خواهد بود.

»استریپ» سه جایزه اسکار بهترین بازیگری خود را در سال های ۱۹۸۰ برای «کرامر علیه کرامر»، ۱۹۸۳ برای «انتخاب سوفی» و ۲۰۱۲ برای «بانوی آهنین» کسب کرده است.

البته افتخارات سینمایی «استریپ» به اسکار محدود نمی شود و از دیگر جوایز او می توان به هشت جایزه گلدن گلوب، جایزه خرس نقره ای جشنواره برلین در سال ۲۰۰۳ برای فیلم «ساعت ها»؛ جایزه بهترین بازیگر زن جشنواره کن در سال ۱۹۸۹ با فیلم «فرشتگان جهنمی»؛ بهترین بازیگر زن جوایز بافتا در سال ۱۹۸۲؛ کسب جایزه دوربین برلیناله در سال ۱۹۹۹؛ کسب جایزه افتخاری سزار فرانسه در سال ۲۰۰۳؛ کسب دو جایزه بهترین بازیگر زن از اسکار سینمای ایتالیا (جوایز دیوید دوناتلو) و دریافت جایزه یک عمر دستاورد هنری از جشنواره های رم و سن سباستین اشاره کرد.

کمدی- درام انگلیسی «فلورانس فاستر جنکینس» به کارگردانی «استفن فریرز» به احتمال فراوان بیستمین نامزدی اسکار را برای «مریل استریپ» از پرافتخارترین بازیگران تاریخ سینما رقم خواهد زد، ضمن این که این فیلم بخت مسلم شاخه بهترین بازیگر زن کمدی- موزیکال جوایز گلدن گلوب نیز خواهد بود.

مراسم اعطای جوایز هفتادوچهامین دوره جوایز سینمایی گلدن گلوب روز ۸ ژانویه ۲۰۱۷ (یکشنبه ۱۹ دی) برگزار می شود.

 

مهم: فرآیند جمع‌آوری اخبار به صورت خودکار انجام می‌گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده‌ی وبسایت منبع و منتشر کننده‌ی آن است. با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید با ما تماس بگیرید.

  • گزارش خطا
  • پیشنهاد به دیگر مخاطبان
  • ۰
  • ۰
زمان انتشار: جمعه ۱۴ آبان ۱۳۹۵ | ۱۴:۰۴