فیون برنده انتخابات فرانسه؟

براساس نتایج نظرسنجی ها، نامزد محافظه کاران فرانسه با ۶۳ درصد آرا به سادگی خواهد توانست نماینده راست های افراطی را در دور دوم انتخابات احتمالی ریاست جمهوری این کشور شکست دهد.
 

به گزارش اصلاحات نیوز؛ براساس نتایج نظرسنجی ها، نامزد محافظه کاران فرانسه با ۶۳ درصد آرا به سادگی خواهد توانست نماینده راست های افراطی را در دور دوم انتخابات احتمالی ریاست جمهوری این کشور شکست دهد.

بر اساس گزارشی از خبرگزاری رویترز، در نظرسنجی موسسه POP که در سال جاری میلادی (۲۰۱۷۷) صورت گرفته، در کنار نتایج سایر نظرسنجی ها نشان داده شده است که «فرانسوا فیون» نامزد محافظه کاران فرانسوی و نخست وزیر اسبق فرانسه در دور اول انتخابات نخواهد توانست رقیب افراطی راست گرای خود یعنی مارین لوپن را شکست دهد.

نتایج این نظرسنجی نشان می دهد، حزب جبهه ملی لوپن با یک یا دو درصد در دور اول انتخابات از فیون پیش می افتد اما فیون با جلب آرای سایر کاندیداها از جمله میانه روها و سوسیالیست ها به سادگی خواهد توانست که در دور دوم این انتخابات رقیب افراطی خود را شکست دهد.

انتخابات ریاست جمهوری فرانسه در ۲۳ آوریل برگزار خواهد شد و در صورت لزوم دور دوم آن نیز ماه مه برگزار می شود. با این حال براساس نتایج نظرسنجی ها احتمال می رود امانوئل ماکرون که قرار است به عنوان نامزد مستقل در این دوره انتخابات حضور یابد، شگفتی آور باشد.

منبع: ایسنا

مهم: فرآیند جمع‌آوری اخبار به صورت خودکار انجام می‌گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده‌ی وبسایت منبع و منتشر کننده‌ی آن است. با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید با ما تماس بگیرید.

  • گزارش خطا
  • پیشنهاد به دیگر مخاطبان
  • ۰
  • ۰
دسته: سیاسی
زمان انتشار: پنجشنبه ۲۳ دي ۱۳۹۵ | ۱۴:۱۲