لهستان خواهان خرید گاز از آمریکا

ایسنا: لهستان به منظور جایگزین کردن گاز روسیه، خواستار تبدیل شدن به هاب منطقه ای اروپا برای واردات گاز LNG از آمریکا است. آندره سوزدالتسف - یک تحلیلگر سیاسی - در مصاحبه ای با رادیو اسپوتنیک اظهار کرد که لهستان درصدد است به هاب عرضه گاز آمریکا در اروپا تبدیل شده و در قبال آن، از واشنگتن تخفیف بالایی بگیرد. این تحلیلگر سیاسی می گوید: «لهستان به دلایلی و به طور ناگهانی از کیفیت پایین گاز روسیه سخن گفت در حالی که همین گاز به آلمان نیز صادر شده و آلمان هم از آن راضی است و ما می دانیم که انتقال گاز از طریق خط لوله همواره ارزان ترین حالت ممکن است.»

 

وی افزود: تنها دلیل این سخن می تواند این باشد که لهستان خواستار تبدیل شدن به یک هاب منطقه ای برای گاز آمریکا است. به طور کلی فلسفه و طرز فکر اروپای شرقی ها همواره بر این است که هرگونه اقدامی از جانب ایالات متحده آمریکا برای آنها تنها راه چاره ممکن است و لهستان نیز امیدوار است در قبال این خوش خدمتی، از آمریکا تخفیف خوبی بگیرد اما چنین اتفاقی قطعا غیر ممکن است. وزیر امور خارجه لهستان پیش از این در مصاحبه ای با خبرگزاری بین المللی روسیه از تصمیم این کشور برای واردات گاز ال ان جی از آمریکا خبر داده و تاکید کرده بود که قیمت LNG آمریکا باید در مقایسه با قیمت های LNG روسیه و قطر رقابتی باشد. وی در ادامه گفته بود که هنوز تصمیم قطعی برای واردات گاز از آمریکا گرفته نشده است و ما تنها به طور آزمایشی از ایالات متحده آمریکا دو نفتکش گاز LNG وارد کرده ایم که موفقیت آمیز بوده و هم اکنون منتظر دریافت شرایط قرارداد احتمالی آن در آینده هستیم.

مهم: فرآیند جمع‌آوری اخبار به صورت خودکار انجام می‌گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده‌ی وبسایت منبع و منتشر کننده‌ی آن است. با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید با ما تماس بگیرید.

  • گزارش خطا
  • پیشنهاد به دیگر مخاطبان
  • ۰
  • ۰
دسته: اقتصادی
زمان انتشار: يكشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۶ | ۰۰:۰۸