مراسم بزرگداشت مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی وحدت بخش باشد

رفسنجانی.jpg

نماینده ولی فقیه در استان قزوین گفت: باید مراسم بزرگداشت مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی محور وحدت در جامعه ما باشد و موجب انسجام همه طیف ها، جناح ها و سلایق گردد.

به گزارش ایسنا ، آیت الله عبدالکریم عابدینی اظهار کرد: مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی ویژگی های منحصر به فردی داشتند و در آن دوره و زمانه به عنوان طلبه جوانی به نوشتن کتاب امیر کبیر مبادرت ورزیدند.

وی تصریح کرد: آیت الله هاشمی رفسنجانی با نوشتن کتاب «امیر کبیر قهرمان مبارزه با استعمار» ذخایر انسانی، سیاسی و فرهنگی جامعه ما را به نمایش گذاشتند و مسیر تحقق شعار« ما می توانیم» امام خمینی (ره) را هموار کردند.

امام جمعه قزوین خاطرنشان کرد: فلسطین در آن دوران مطرح و شناخته شده نبود و این جناب آقای هاشمی بود که در سنین جوانی کتابی با موضوع فلسطین تألیف کردند و این کتاب نقش مؤثری در بیداری و شناخت مردم از فلسطین داشت.

وی تصریح کرد: آیت الله هاشمی رفسنجانی کمک کرد تا حوزه علمیه به زوایای دیگر جامعه گسترش یابد و عموم جامعه با حوزه علمیه آشنایی پیدا کنند.

آیت الله عابدینی اضافه کرد: جناب آقای هاشمی در زمان به خاک سپاری آیت الله کاشانی در حالی که یک طلبه جوان بود آن چنان در خصوص مسائل استعمار و منافع ملی سخن می گوید که گویی از سال ها تجربه در این زمینه برخوردار است.

امام جمعه قزوین تأکید کرد: در آن دوران رسم نبود یک مجتهد حرف از مبارزه بزند و سخرانی کند اما امام راحل این کار را انجام دادند و آیت الله هاشمی در سوق دادن حوزه های علمیه به سوی امام خمینی (ره) نقش مؤثری را ایفا کردند.

وی یادآور شد: آن هایی که روزی به آیت الله هاشمی انتقاد می کردند به درستی با صدور پیام از جایگاه ایشان به عنوان یکی از ذخایر نظام قدرشناسی کردند و رهبری هم فرمودند که اختلاف نظرها ما را از یکدیگر دور نکرد.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین ابراز کرد: باید مراسم بزرگداشت مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی محور وحدت در جامعه ما باشد و موجب انسجام همه طیف ها، جناح ها و سلایق گردد.

آیت الله عابدینی اظهار کرد: نگاه های ولایتمدارانه مرحوم آیت الله هاشمی در جمع دانشجویان بسیار وحدت بخش بود و امروز باید به این معانی و نوع نگاه ایشان در زمینه ولایت و وحدت توجه ویژه ای داشته باشیم.

انتهای پیام

مهم: فرآیند جمع‌آوری اخبار به صورت خودکار انجام می‌گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده‌ی وبسایت منبع و منتشر کننده‌ی آن است. با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید با ما تماس بگیرید.

  • گزارش خطا
  • پیشنهاد به دیگر مخاطبان
  • ۰
  • ۰