مرمت و بازسازی ۷ خانه تاریخی در کرمان

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کرمان از مرمت و بازسازی 7 خانه تاریخی در شهر کرمان خبر داد و گفت: جهاد نصر در راستای فعالیت های اجتماعی خود تفاهمنامه بازسازی، مرمت و استفاده از خانه های تاریخی در کرمان را منعقد نمود.

به گزارش خبرگزاری برنا از کرمان؛ ابوالقاسم سیف‌اللهی در جلسه جمع‌بندی پروژه‌های شهر کرمان، با اشاره به اینکه هفت خانه تاریخی در کرمان توسط سازمان همیاری‌های شهرداری، جهاد نصر و میراث فرهنگی مرمت و بازسازی می‌شود، افزود: جهاد نصر در راستای فعالیت‌های اجتماعی خود تفاهمنامه بازسازی، مرمت و استفاده از خانه‌های تاریخی در کرمان به عنوان هتل، مرکز گردشگری و اقامتی منعقد کرده است.

وی ادامه داد: شش خانه از مجموع هفت خانه تاریخی کرمان به مرکز اقامتی تبدیل می‌شود و یک خانه تاریخی نیز به عنوان مرکز صنایع دستی کرمان مورد مرمت و بازسازی قرار می‌گیرد.

سیف‌اللهی با اشاره به اینکه مرکز شهر کرمان زیبنده استان کرمان نیست، یادآور شد: طرح ساماندهی ترافیک کرمان به دستور استاندار کرمان تدوین می‌شود.

*** مرمت آثار و ابنیه تاریخی استان از منابع غیردولتی

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان هم در این نشست اظهار داشت: طی دو، سه سال اخیر با حضور رزم‌حسینی به عنوان استاندار کرمان شاهد این امر هستیم که مرمت آثار و ابنیه تاریخی از منابع غیردولتی در دستور کار قرار گرفته است.

محمود وفایی عنوان کرد: استاندار کرمان به صورت جدی به بحث مرمت و بازسازی آثار تاریخی ورود کرده کرده است و آثار تاریخی بسیاری در حال مرمت و بازسازی هستند به طوری که در هیچ استانی به اندازه کرمان این اتفاق روی نداده است.

مهم: فرآیند جمع‌آوری اخبار به صورت خودکار انجام می‌گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده‌ی وبسایت منبع و منتشر کننده‌ی آن است. با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید با ما تماس بگیرید.

  • گزارش خطا
  • پیشنهاد به دیگر مخاطبان
  • ۰
  • ۰
برچسب ها:
زمان انتشار: سه شنبه ۹ آذر ۱۳۹۵ | ۱۲:۰۰