مصاحبه با قاتل شهید علیمحمدی پیش از اعدام | فیلم

۲۲ دی سالگرد شهادت شهید مسعود علیمحمدی دانشمند هسته ای است. در این ویدئو مصاحبه ای با مجید جمالی فشی قاتل شهید علیمحمدی پیش از اعدام را مشاهده می کنید.

مجید جمالی فشی در ۲۲ دی ماه ۸۸ با جاسازی بمب در یک دستگاه موتورسیکلت و پارک کردن آن مقابل منزل شهید علی محمدی، این استاد دانشگاه را به شهادت رساند. تحقیقات در زمینه شناسایی و دستگیری عاملان ترور این استاد دانشگاه ادامه داشت تا اینکه در بیستم دی ماه ۱۳۸۹ یعنی یک سال بعد از وقوع حادثه، وزارت اطلاعات از دستگیری عوامل ترور استاد علی محمدی خبر داد. چندی بعد، «مجید جمالی فشی» که به عنوان عامل ترور شهید علی محمدی شناسایی و دستگیر شده بود، در برنامه ای تلویزیونی به نحوه جذب در سرویس اطلاعاتی اسرائیل(موساد) و چگونگی به شهادت رساندن این محقق ایرانی پرداخت. دادگاه رسیدگی به اتهامات جمالی فشی در تاریخ اول شهریورماه سال گذشته در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی صلواتی و با حضور وکیل، نماینده دادستان و اصحاب رسانه های جمعی به صورت علنی برگزار شد و نهایتا نامبرده به اتهام محاربه و افساد فی الارض به اعدام محکوم شد. با اعتراض محکوم علیه پرونده جهت رسیدگی به دیوان عالی کشور ارسال که شعبه مربوطه در دیوان عالی کشور هم رای دادگاه بدوی را تایید و حکم صادره بامداد سه شنبه به اجرا گذارده شد.

مصاحبه با جمالی قبل از اعدام

جمالی فشی بامداد سه شنبه ٢۵ اردیبهشت ١٣٩١ دقایقی پیش از اجرای حکم اعدام در گفت وگو با «واحد مرکزی خبر» تاکید کرد: پایان این راهی که من رفتم جز پشیمانی، عصیان و طناب دار چیز دیگری نیست. وی با بیان اینکه تبلیغات ماهواره ای و سخنان پوچ رسانه های خارجی پیش زمینه ای برای انحراف فکری وی شد، گفت: پس از آنکه در ذهن خود مخالف نظام جمهوری اسلامی ایران شدم، تصمیم گرفتم از کشور خارج شوم و کار ورزشی خود را در کشورهای دیگر ادامه دهم. جمالی گفت: پله اول رژیم صهیونیستی برای جذب من، بهانه آزادی در ورزش و رسیدن به پولی هنگفت بود، اما در اواخر کار نه از ورزش خبری بود و نه از پولی که آنان قولش را داده بودند و زمانی که وارد زندان اوین شدم ده میلیون تومان بدهکار بودم. وی گفت: این روند ادامه داشت تا آموزش ها در چند کشور آغاز شد و این آموزش ها از جمع آوری اطلاعات محرمانه به صورت حرفه ای تا تیراندازی با سلاح های مختلف بود. جمالی افزود: پس از انجام عملیات تا منزل احساس افتخار می کردم که چه کار بزرگی برای بشر انجام داده ام، اما زمانی که از تلویزیون تصاویر جنایت خود را دیدم و اینکه یک دانشمند هسته ای را ترور کرده ام، فهمیدم تمام حرف های آنها دروغ محض بوده است.

وی گفت: به صراحت می گویم در آخر خط هستم و آخر خط یعنی طناب دار و فقط به آنهایی که آن طرف نشسته اند و جوانانی مثل من را با حیله های مختلف جنایتکار بار می آورند می گویم شانس آوردید که می خواهم اعدام شوم وگرنه همه آموزش هایی که به من داده بودید و همه چیزهایی که یاد گرفته بودم سر خود شما خراب می کردم.

همسر شهید علی محمدی: خون شهدای ما پایمال نخواهد شد

در عین حال، همسر شهید علی محمدی که در زمان اعدام قاتل همسرش در محل اجرای حکم نبوده است و یکی از اقوامش در محل حضور داشته است، گفت: حامیان تروریست ها و تشویق کنندگان آنها بدانند که این اقدامات روزی گریبانگیر آنها خواهد شد. منصوره کرمی در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به اعدام قاتل همسرش که در محوطه داخلی زندان اوین انجام شد خطاب به تروریست ها و کسانی که دست به چنین جنایاتی می زنند، گفت: خون شهدای ما پایمال نخواهد شد. همسر شهید علی محمدی درباره تحرکات تروریست ها در مرزهای ایران به ویژه مرزهای شرقی که با توجه به اعترافات قاتل شهید علی محمدی وی به پایگاه آمریکایی ها در بگرام افغانستان رفت و آمد داشته است، خاطرنشان کرد: البته ایران باید نسبت به امنیت مرزهایش تامل بیشتری داشته باشد. در عین حال کشورهای همسایه به ویژه افغانستان در این رابطه مسوول هستند.

مهم: فرآیند جمع‌آوری اخبار به صورت خودکار انجام می‌گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده‌ی وبسایت منبع و منتشر کننده‌ی آن است. با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید با ما تماس بگیرید.

  • گزارش خطا
  • پیشنهاد به دیگر مخاطبان
  • ۱
  • ۰
دسته: تصویری
زمان انتشار: چهارشنبه ۲۲ دي ۱۳۹۵ | ۱۵:۳۰