معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز:

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز: ناصرشمس
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیرازگفت:درراستای ترویج فرهنگ استفاده از دوچرخه برای سفرهای درون شهری، پارکینگ های سطح شهر شیرازدوچرخه های شهروندان را رایگان نگهداری می کنند.

راستین آنلاین به گزارش اداره امور شهروندی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز،ناصر شمس با بیان اینکه این تصمیم برای استفاده امن و راحت تر شهروندان از دوچرخه است افزود:با این کار به دنبال ترویج فرهنگ استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی توسط شهروندان نیز هستیم.

وی با بیان اینکه معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز از پیشنهادات شهروندان درجهت فراگیر شدن سه شنبه های بدون خودرو استقبال می کند ادامه داد:پس از چند هفته که از اجرایی شدن این طرح در کلان شهر شیراز می گذرد، نتایج مثبت آن در استقبال گسترده مردم و مسئولین نمایان شده است.

شمس با تاکید بر رایگان بودن هزینه نگهداری دوچرخه های شهروندان در پارکینگ های عمومی سطح شهرشیراز افزود:امروزه در بسیاری از کلان شهر های دنیا نظیر آمستردام و پکن،دوچرخه به عنوان یک وسیله آمد و شد ارزان،امن و دوستدار طبیعت شناخته شده و مورد استفاده قرار می گیرد.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز افزود:به عنوان مثال نمونه موفق و بارز اجرای طرح دوچرخه شهری در دنیا شهر آمستردام هلند است.

در این شهر که در گذشته به عنوان یکی از پرتراکم ترین شهرها از نظر ترافیکی مطرح بوده و از معضل کندی تردد رنج می برده است، امروز دوچرخه یکی از وسایل نقلیه رایج حمل و نقل محسوب می شود.

شمس افزود: در واقع آمستردام را دوچرخه دوست ترین شهر دنیا می نامند چرا که بیش از 50 درصد حمل و نقل درون شهری آن با استفاده از دوچرخه انجام می شود.

وی ادامه داد:بررسی ها نشان می دهد که تعداد دوچرخه در این شهر اروپایی از خودروها بیشتر بوده و مردم اقبال بیشتری به استفاده از دوچرخه در این شهر دارند.

شمس  ابراز امیدواری کرد تا با اتخاد سیاست های تشویقی و حمایت سایر دستگاه ها از این طرح شهرداری شیراز ،درآینده ای نزدیک ضمن حفظ محیط زیست و داشتن هوایی پاک در شهر شیراز،این شهر به عنوان دوچرخه دوست ترین شهر ایران لقب بگیرد.

مهم: فرآیند جمع‌آوری اخبار به صورت خودکار انجام می‌گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده‌ی وبسایت منبع و منتشر کننده‌ی آن است. با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید با ما تماس بگیرید.

  • گزارش خطا
  • پیشنهاد به دیگر مخاطبان
  • ۰
  • ۰
زمان انتشار: دوشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۵ | ۱۵:۱۵