معبد دامبولا | تجسس در غاری تاریخی و تماشایی | ویدیو HD

محو تماشا شوید

زمانی که نور خورشید زمین را روشن می سازد و بی دریغ از کنار گذاشتن نقطه ای در این پهنه، کم یا زیاد باعث درخشندگی و نمایان شدن زیبایی ها می شود، این انسان است که شروع به ماجراجویی و گشتن بر روی زمین می کند تا زیبایی های جدیدی را کشف کند. امروز نیز با یکدیگر  راهی چنین ماجراجویی می شویم تا مکان های جدید و زیبای روی این کره را به همراه یکدیگر کشف کنیم. مقصد امروزمان معبد طلایی دامبولا (dambulla) واقع در کشور سریلانکاست که زیبایی های متفاوت و جالبی را در خود جای داده. تماشای این ویدو جذاب را از دست ندهید و با ما همراه باشید.

از محوطه ی زیبا و دلنشین این معبد گشت و گذارمان را آغاز می کنیم. کمی جلوتر از درختان خیره کننده و مجسمه ی بودای بزرگی که با رنگ سفید خود نمایی می کند، به یکی از میراث های تاریخی کشور سری لانکا بر می خوریم، غاری که علاوه بر زیبایی طبیعی آثار تاریخی بسیاری برای عرضه به چشمان زیبایتان را در خود نهفته. از یکی از بزرگترین مجسمه های بودا سخن می گوییم، مجسمه ی بودای خوابیده که ۱۴ متر طول دارد و به همراه مجسمه ها دیگری در اطرافش بسیار تماشایی است. کتیبه ای در سر در ورودی این غار به جای مانده که توضیحی پیرامون هر یک از مجسمه ها و نقاشی های داخل غار می دهد.

شاید لحظاتی تنها مبهوت این نقاشی ها و مجسمه های رمزآلود شوید اما زیبایی ها به اینجا ختم نمی شود در محوطه ی بیرون غار به سمت حوضچه ی کوچک می رویم که سطح آن از نیلوفر های بزرگی پوشیده شده و یکی از زیباترین پدیده های موجود این معبد است. کمی آن طرف تر نیز معبد میمون ها را نظاره گر می شویم که قبلا هم در کارناوال به آنجا سر زده بودیم و شاهد میمون های بازیگوشی می شویم که در حال گشت و گذار در محوطه هسنتد. در کل این معبد حال و هوایی خاص در جریان است با ما همراه شوید و این حس و حال را خود تجربه کنید.

با کارناوال محو تماشای این معبد زیبا شوید.

دانلود ویدیو

مهم: فرآیند جمع‌آوری اخبار به صورت خودکار انجام می‌گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده‌ی وبسایت منبع و منتشر کننده‌ی آن است. با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید با ما تماس بگیرید.

  • گزارش خطا
  • پیشنهاد به دیگر مخاطبان
  • ۰
  • ۰
دسته: گوناگون
زمان انتشار: شنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۶ | ۰۴:۵۳