"نیلوفر رحمانی"دختری که نماد شجاعت شد+تصاویر

نیلوفر رحمانی که از او به عنوان “شجاع ترین زن” سال گذشته میلادی نام برده می شد در اقدامی جنجالی از ایالات متحده در خواست پناهندگی کرد.

نیلوفر رحمانی که از او به عنوان “شجاع ترین زن” سال گذشته میلادی نام برده می شد در اقدامی جنجالی از ایالات متحده در خواست پناهندگی کرد.

به گزارش فرادید، نیلوفر رحمانی اولین خلبان زن نیروی هوایی افغانستان که برای گذراندن یک دوره آموزشی ۱۸ ماهه در تگزاس آمریکا بسر می برد و قرار بود، امروز به کشور باز گردد از این کشور درخواست پناهندگی کرد.

او گرچه سال گذشته عنوان “شجاع ترین زن افغان” را به خاطر آنکه با وجود تهدیدات طالبان به صفوف نیروهای هوایی افغانستان پیوسته بود از وزارت خارجه امریکا دریافت کرد اما تصمیم گرفت پس از پایان دوره آموزشی خود به کشورش بازنگردد؛ رسانه ها دلیل این کار او را تهدید او و خانواده اش از سوی گروه طالبان و شماری از بستگان گزارش کرده اند.

کاپیتان رحمانی پیشتر و در سال ۲۰۱۲ از آکادمی هوانوردی این کشور فارغ شده و مجوز پرواز با هواپیماهای نظامی از نوع (C-208) را کسب کرده بود. وی سپس برای گذراندن یک دوره آموزشی پرواز با هواپیماهای غول پیکر نظامی به آمریکا  رفت.

با این حال وی روز پنجشنبه اعلام کرده بود که دیگر نمی خواهد به افغانستان برگردد و در آرزوی خلبانی در آمریکا است؛ این تصمیم از سوی دختری که در سال های اخیر به عنوان نماد اعتماد به نفس، شجاعت و استقامت زنان این کشور شناخته می شد با واکنش های مختلفی همراه بود.

محمد رادمنش سخنگوی وزارت دفاع کشور ضمن تایید این خبر اظهار امیدواری کرده که درخواست پناهندگی خانم نیلوفر رحمانی توسط مقامات مربوطه آمریکا پذیرفته نشود.

در شبکه های اجتماعی نیز انتقادات تندی علیه وی صورت گرفت و کاربران نوشتند که پول های کلان دولتی که صرف آموزش وی در افغانستان و آمریکا شده به هدر رفته است چون او از انجام مسئولیتش خودداری می کند.

گفتنی است نیلوفر رحمانی با آنکه اولین خلبان زن نیروی هوایی افغانستان است، اما اولین سربازی نیست که در آمریکا پس از گذراندن دوره آموزشی اش به کشور بازنگشته و درخواست پناهندگی داده است. براساس گزارشات، طی دو سال گذشته تقریبا ۴۲ افسر افغان هنگام آموزش در آمریکا ناپدید شده و احتمالا به کانادا رفته و درخواست پناهندگی داده اند.

"نیلوفر رحمانی"دختری که نماد شجاعت شد

نیلوفر رحمانی به خبرنگاران گفته این تصمیم را پس از آن اتخاذ کرده که طالبان پاکستان، او را نخست از طرق تلفن و بعدا به صورت کتبی تهدید کرده و به او گفته اند “از ملاله پند بگیر”.

نیلوفر رحمانی

  نیلوفر رحمانی دو سال قبل در کنار ۸ خلبان جوان دیگر در پایگاه هوایی “شینداد” هرات به طور رسمی فعالیت خود را به عنوان خلبانان نیروی هوایی افغانستان آغاز کرد.

niloufar rahmani

 نیلوفر رحمانی در دوره آموزش مقدماتی خود ۱۹۷ پرواز به مدت ۱۴۵ ساعت داشته است.

niloufar rahmani

نیلوفر رحمانی در مراسم دریافت جایزه “شجاع ترین زن سال” از سوی وزارت خارجه امریکا

http://faradeed.ir/files/fa/news/1395/10/6/103308_461.jpg

نیلوفر رحمانی در بنیاد بین المللی “زنان الهام بخش” در سال ۲۰۱۵

http://faradeed.ir/files/fa/news/1395/10/6/103309_180.jpg

نیلوفر رحمانی در دوران آموزش خلبانی

http://faradeed.ir/files/fa/news/1395/10/6/103310_366.jpg

http://faradeed.ir/files/fa/news/1395/10/6/103312_503.jpg

http://faradeed.ir/files/fa/news/1395/10/6/103314_666.jpg

منبع: وبسایت فرادید

مهم: فرآیند جمع‌آوری اخبار به صورت خودکار انجام می‌گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده‌ی وبسایت منبع و منتشر کننده‌ی آن است. با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید با ما تماس بگیرید.

  • گزارش خطا
  • پیشنهاد به دیگر مخاطبان
  • ۱
  • ۰
خبرگزاری تالار خبر

سایت تالار خبر در سال ۹۳ با هدف اطلاع رسانی سریع و دقیق به کاربران با جمع آوری اخبار لحظه به لحظه از خبرگزاری ها و سایت های معتبر آغاز به کار کرده است.