هاشمی رفسنجانی خدمتگزاری به مردم را در نظام جمهوری اسلامی نهادینه نمود

نماینده ولی فقیه در مازندران با بیان اینکه هاشمی رفسنجانی از اول قیام نهضت جمهوری اسلامی همراه امام راحل بودند، گفت: هاشمی رفسنجانی خدمتگزاری به مردم را در نظام جمهوری اسلامی نهادینه کرده است.

به گزارش خبرگزاری بین المللی کاسپین از ساری، آیت الله نورالله طبرسی پنج شنبه در مراسم بزرگداشت رحلت آیت الله هاشمی رفسنجانی در مصلای ساری با بیان اینکه هاشمی رفسنجانی از اول قیام نهضت جمهوری اسلامی همراه امام راحل بودند، گفت: هاشمی رفسنجانی خدمتگزاری به مردم را در نظام جمهوری اسلامی نهادینه کرده است.

نماینده ولی فقیه در مازندران شخصیت هاشمی رفسنجانی را دینی، فرهنگی، اجتماعی، سیاسی، روحانی و حوزوی عنوان کرد و افزود: هاشمی در امور فرهنگی ،علمی و سیاسی نقش بی بدیل و بی نظیرداشته که همین امر موجب تاسیس دانشگاه آزاد اسلامی شد.

طبرسی  بهشتی ، مطهری و هاشمی رفسنجانی را دینداران روشنفکران درجهان اسلام و نظام جمهوری اسلامی دانست و اذعان داشت: هاشمی مرد دیانت و سیاست بوده است و از شخصیت های تاثیر گذار در عالم سیاست های اسلامی بوده اند.

وی با اشاره به اینکه دینداری در موقعیت سخت دوران امام راحل ارزش داشته است، تصریح کرد: آیت الله هاشمی رفسنجانی مرد فرهنگ، علم و دانش بوده است که توانست دانشنامه و تفسیر موضوعی قرآن را بعنوان بزرگترین باقیات و صالحات به یادگار گذارد .
نماینده ولی فقیه در مازندران وحدت را مهمترین موضوع امروز نظام جمهوری اسلامی دانست و خاطرنشان کرد: انتخابات آینده را باید با حفظ وحدت و انسجام برگزار کنیم.

طبرسی با بیان اینکه حضور مردم در خاکسپاری آیت الله هاشمی رفسنجانی استثنایی بوده است ، گفت: همه مردم از هر گروه و اقشار برای مراسم تشییع هاشمی رفسنجانی حضور پرشور و با شکوهی داشتند.

وی به دوستی و رفاقت ۵۹ساله هاشمی رفسنجانی با مقام معظم رهبری اشاره و تصریح کرد: هاشمی مرد تصمیم گیر روزهای سخت نظام جمهوری اسلامی بوده و با رحلت هاشمی رفسنجانی رهبری یکی از اصلی ترین یار خود را از دست داد.


انتهای خبر/

مهم: فرآیند جمع‌آوری اخبار به صورت خودکار انجام می‌گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده‌ی وبسایت منبع و منتشر کننده‌ی آن است. با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید با ما تماس بگیرید.

  • گزارش خطا
  • پیشنهاد به دیگر مخاطبان
  • ۰
  • ۰