هاشمی موهبت الهی و مایه وحدت و انسجام بود/ چرا صحبت های یک انسان خدوم و مطیع رهبری در تلوزیون پخش نشد!

رییس سازمان تبلیغات اسلامی گیلان با بیان اینکه هاشمی در این برهه تاریخ ما موهبت الهی و باعث انسجام و وحدت بود، گفت: آن مرحوم با خدا معامله کرده بود و عزت واقعی داشت

به گزارش خبرگزاری بین المللی کاسپین از رشت، حجت الاسلام جمال یاری در مراسم ترحیم آیت الله هاشمی در مصلی امام خمینی (ره) رشت، اظهار کرد: مرحوم هاشمی رفسنجانی کسی است که در  ۱۴سالگی وارد حوزه علمیه قم شد و امام را بعد از یکی ۲سوال می شناسد و بعد از آشنایی با نگرش امام شیفته ایشان می شود.

وی با بیان اینکه این مرحوم در همان سال های اولیه ورود به حوزه علمیه به بلوغ جسمی نرسیده بود اما به بلوغ فکری رسیده بود، گفت: در فضای سیاسی آن سال ها، پیروی از اهداف امام را بر خود تکلیف میدید و لحظه ای درنگ نکرد.

رییس سازمان تبلیغات اسلامی گیلان با بیان اینکه چنین انسان هایی تحریف پذیر نیستند، گفت: مرحوم هاشمی، مقام معظم رهبری و شهید بهشتی در کنار هم برای رسیدن به هدف متعالی که مبارزه با ظلم و فساد و ایجاد آینده درخشان برای ملت های مظلوم در منطقه و دنیا که در زیر سیطره استکبار جهانی بودند، تلاش می کردند.

وی با اشاره به دستگیری مرحوم هاشمی در ۱۲ اسفند سال ۵۴، گفت: در خاطرات خود می نویسد قرآن درخواست کردم ندادند و به حافظه خود رجوع کردم و با این حال منزل، زندان و میدان جنگ برایم میدان جنگ و مبارزه بود.

رییس سازمان تبلیغات اسلامی گیلان افزود: بعد از انقلاب مسئولیت ها بین خاندان انقلاب تقسیم شد و سنگین ترین و بالاترین مسئولیت به این مرحوم واگذار شد که در حد مسئولیت شهید بهشتی و مقام معظم رهبری بود.

وی با اشاره به ترور شخصیت ها در اوایل انقلاب، گفت: دشمن درست تشخیص داده بود زیرا از لحاظ علمی شهید مطهری، از لحاظ نظامی شهید قرنی و از نظر سیاسی هاشمی را نشانه گرفت.

یاری با بیان اینکه تمام اهداف دشمن حساب شده بود، بیان کرد: امام با بیان رسا فرمود هاشمی زنده است چون نهضت زنده است و هاشمی با ولایت فقیه پیوند ناگسستنی دارد.

رییس سازمان تبلیغات اسلامی گیلان با بیان اینکه هاشمی با تمام قدرت جزء خاضع ترین انسان ها بود، گفت: فرمانده جنگ، رییس مجلس شورای اسلامی، ارائه گزارش به امام و… مگر یک انسان چقدر ظرفیت دارد و این همه بار بر دوشش بود و هیچ وقت اعتراضی نکرد.

رییس سازمان تبلیغات اسلامی گیلان با بیان اینکه هاشمی مقام و عنوان نمیخواست و فقط با هدف می خواست به مقصد برسد، گفت: هاشمی به ناطق نوری گفته بود گاهی که سحر پا میشدم فکر این را میکردم که اگر رهبر ما نباشد! با این فکر هم افت فشار می گرفتم.

وی با بیان اینکه رفسنجانی در مدینه که بود گفت من همه کسانی که پشت سرم حرف زده اند را می بخشم، بیان کرد: چرا صحبت های یک انسان خدوم و مطیع رهبری در تلوزیون پخش نشد در حالی که هاشمی در این برهه تاریخ ما موهبت الهی و باعث انسجام و وحدت بود.

یاری با بیان اینکه هاشمی با خدا معامله کرده بود و عزت واقعی داشت، گفت: این مرحوم می گفت عشق من مقام معظم رهبری است.

رییس سازمان تبلیغات اسلامی گیلان به سخنان محسن رضایی اشاره کرد و گفت: رضایی می گفت گاهی هاشمی در زمان جنگ خودش شخصا تا لب مرز می رفت چون هدفش پیروزی انقلاب بود.


انتهای خبر/

مهم: فرآیند جمع‌آوری اخبار به صورت خودکار انجام می‌گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده‌ی وبسایت منبع و منتشر کننده‌ی آن است. با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید با ما تماس بگیرید.

  • گزارش خطا
  • پیشنهاد به دیگر مخاطبان
  • ۰
  • ۰