وزیر اول اسکاتلند: ریاضت اقتصادی دلیل برگزاری رفراندوم بریگزیت بود

استورجن

وزیر اول اسکاتلند در سخنرانی که قرار است روز دوشنبه ایراد کند اعلام خواهد کرد دستور کار ریاضت اقتصادی دولت انگلیس یکی از دلایل اساسی برای اجرای رفراندوم خروج از اتحادیه اروپا بود.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری پرس اسوسیشن، نیکولا استورجن، وزیر اول اسکاتلند قصد دارد از سخنرانی دوشنبه خود در شهر صنعتی "شفیلد" در شمال انگلستان برای تبیین سیاست اقتصادی جایگزین خودش استفاده کند و از وزیر اقتصاد بخواهد تا از رشد فراگیر و سرمایه گذاری در بخش خدمات عمومی حمایت کند.   

استورجن به حدود ۱۲۰۰ شرکت کننده در "موسسه تحقیقات اقتصاد سیاسی" در شفیلد خواهد گفت، رای به بریگزیت رای علیه ریاضت اقتصادی هم بود.

وزیر اول اسکاتلند که خواستار حفظ عضویت بریتانیا در بازار مشترک است، انتظار می رود که بگوید: باید نشان دهیم که استقبال از بازار آزاد و آزادی تحریک، تنها برای اقتصاد خوب نیست بلکه منافعی هم برای افراد و جوامع دارد. فرصت های جدیدی برای هر فرد ایجاد می شود نه اینکه محدودکننده باشد و نهایتا می تواند به ایجاد جامعه ای ختم شود که خوشبخت تر، جامع تر و منسجم تر باشد.

او می گوید: ریاضت اقتصادی هم اکنون ضرر اجتماعی بالایی به بار آورده و هیچ منفعت اقتصادی ای نداشته است؛ این ریاضت اقتصادی شکست خورده است.

انتهای پیام

مهم: فرآیند جمع‌آوری اخبار به صورت خودکار انجام می‌گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده‌ی وبسایت منبع و منتشر کننده‌ی آن است. با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید با ما تماس بگیرید.

  • گزارش خطا
  • پیشنهاد به دیگر مخاطبان
  • ۰
  • ۰