وزیر راه و شهرسازی وزیر پشت میزنشین نیست/ هزارتومان هم به محور ساری- تاکام پول پرداخت نکرده است

عضو کمیسیون عمران مجلس با اشاره به اینکه وزیر راه و شهرسازی وزیر پشت میزنشین نیست، گفت: وزیر راه مثل وزیر اقتصاد نیست که پشت میز هم محاسبات خود را انجام دهد بلکه باید در میدان باشد و از راه های کشور بازدید و آنها را کنترل کند و نسبت به گزارش هایی که صورت می گیرد پاسخگو باشد

محمد دامادی پنج شنبه در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری کاسپین از ساری درباره تذکر خود به وزیر راه و شهرسازی درخصوص عدم توجه به جاده ساری- تاکام گفت: این جاده یک تاریخ ۲۸ ساله دارد.

عضو کمیسیون عمران مجلس با اعلام اینکه محور ساری – تاکام یکی از مبادی ورودی مازندران محسوب می شود، تاکید کرد: جاده ساری – تاکام در کریدور شمال – جنوب یکی از جاده های مهم کشور در بحث حمل و نقل و مسافری است اما متاسفانه سالهاست که افراد زیادی در این مسیر کشته می شوند ولی مسئولان بی توجه هستند.

دامادی تصریح کرد: در سال ۹۰ اعتبار این جاده حدود ۲ میلیارد تومان بود ولی بعد از پیگیری هایی که انجام شد این مبلغ به ۸ میلیارد تومان رسید وبعد از آن نیز مبلغ ۱۹ میلیارد تومان به آن اختصاص پیدا کرد.

وی با اشاره به اینکه در مقطع زمانی مبلغ ۶۰ میلیارد تومان بودجه به این جاده اختصاص پیدا کرد، اذعان داشت: در بودجه سال جاری ۱۲۰ میلیارد تومان به این جاده اختصاص پیدا کرد ولی متاسفانه افزایش ردیف اعتباری مصادف با عدم تخصیص بودجه است در طی سه سال که آخوندی وزیر راه بوده است هزارتومان هم به این جاده پول نداده است.

نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس اذعان داشت: بارها در مجلس قبل واین مجلس بنده سوال، تذکر و پیگیر شدم ولی در این مملکت هیچکس به حرف نمایندگان مجلس گوش نمی دهد وقرار هم نیست که گوش دهد.

دامادی خاطرنشان کرد: متاسفانه کسی حرف نمایندگان مجلس را گوش نمی دهد بلکه تقابل هم می کنند برای اینکه کاری انجام نشود.

وی با بیان اینکه بنده درباره وضعیت جاده ساری – تاکام طرح سوال از وزیر راه را مطرح کردم و به هیئت رئیسه ارائه داده ام تا به این موضوع رسیدگی شود، خاطرنشان کرد: بعد از آخرین تصادف در جاده ساری- تاکام ما از وزیر راه خواهش کردیم برای بازدید تشریف بیاورند ولی وی فرصت بازدید را هم نداشت از این رو این حداقل کار هم برای ما میسر نشد.

عضو کمیسیون عمران با اشاره به اینکه وزیر راه و شهرسازی وزیر پشت میزنشین نیست، افزود: وزیر راه مثل وزیر اقتصاد نیست که پشت میز هم محاسبات خود را انجام دهد بلکه باید در میدان باشد و از راه های کشور بازدید و آنها را کنترل کند و نسبت به گزارش هایی که صورت می گیرد پاسخگو باشد.

دامادی با اشاره به اینکه آخوندی باید به گزارش های مربوط به جاده ساری – تاکام اکتفا می کرد و به اوضاع این جاده سر و سامانی می داد، اظهارداشت: آخرین تصادف در این جاده موجب مرگ در ۵ نفر شد که ۳ نفر از آنها در جاده ای که رودخانه ندارد، غرق شدند.

وی با اشاره به احداث کانال در جاده ساری – تاکام بنده بارها درباره پرکردن این کانال تذکر دادم که متاسفانه این کار را انجام ندادند، گفت: با بارش باران بارید و پر شدن کانال موجب شد تا این حادثه تصادف پراید داخل کانال افتاده و سه نفر در این حادثه غرق شوند که با وجود این اتفاق حتی آقای وزیر به خود اجازه ندادند یک تیمی را به آنجا بفرستند و یک گزارشی را تهیه کنند.

نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس تاکید کرد: اگر بخواهیم استیضاح کنیم سیاسی می شود و اگر سوال دهیم، سوال نمایندگان از وزرا اهمیتی ندارد.

دامادی تصریح کرد: ما مجلسی ها مقصر خودمان هستیم وزرا را به مجلس می آوریم اما متاسفانه یک عده تلاش می کنند که نماینده ای را که به دنبال حق است سوالش به نتیجه نرسد.

وی با اشاره به اینکه در دوره گذشته مجلس، طیب نیا ۴ کارت زرد داشت و باید طبق آیین نامه وزرایی که ۳ کارت زرد دارند باید در مجلس استیضاح شوند، تاکید کرد: شاهد بودیم که چنین اتفاقی در مجلس صورت نگرفت، اینها مسائل غلطی است که در مجلس رخ می دهد و در نتیجه موجب تضییع حق مردم می شود.


انتهای خبر/

مهم: فرآیند جمع‌آوری اخبار به صورت خودکار انجام می‌گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده‌ی وبسایت منبع و منتشر کننده‌ی آن است. با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید با ما تماس بگیرید.

  • گزارش خطا
  • پیشنهاد به دیگر مخاطبان
  • ۰
  • ۰