پرونده فروردین ماه بورس تهران با رشد شاخص ها بسته شد

پرونده فروردین ماه بورس تهران با رشد شاخص ها بسته شد

خبرگزاری آریا-امروز در بورس سهام، سه گروه شیمیایی، رایانه و خودرو با بیشترین حجم و ارزش معاملات در صدر برترین گروه های صنعت ایستادند.
به گزارش خبرگزاری آریا،بورس تهران در حالی به استقبال اردیبهشت ماه می رود که در آخرین روز کاری فروردین همه هفت شاخص بورس صعودی شدند.
سهامداران این بازار بیش از یک میلیارد و 259 میلیون برگه سهم و حق تقدم را به ارزش 2 هزار و 863 میلیارد ریال در 79 هزار نوبت معاملاتی دست به دست کردند.
همچنین امروز همه هفت شاخص بورس صعودی بودند. شاخص کل 311 واحد بالا رفت و به رقم 78 هزار و 651 واحد رسید. شاخص های بازار اول و دوم نیز به ترتیب 165 و 974 واحد رشد کردند.
نمادهای هلدینگ صنایع پتروشیمی خلیج فارس، فولاد مبارکه اصفهان، گروه مپنا، پتروشیمی پردیس، ملی مس و آسان پرداخت پرشین بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص ثبت کردند.
در مقابل نماد مخابرات بیشترین تاثیر منفی را بر این متغیر داشت.
صدرنشینی بازار نیز با بیشترین رشد قیمت متعلق به نمادهای سیمان دورود، نیرو ترانس، شیر پاستوریزه پگاه اصفهان، لوله و ماشین سازی ایران، بهنوش ایران، تجارت الکترونیک پارسیان و گرانیت بهسرام بود.
در مقابل نمادهای شیر پاستوریزه پگاه خراسان، کارتن ایران، آلومراد، کاغذ سازی کاوه، معادن بافق، صنعتی آما و روز دارو با بیشترین کاهش قیمت در انتهای جدول معاملات نشستند.
در ادامه معاملات امروز سهام تجارت الکترونیک پارسیان، اوراق مشارکت شهرداری سبزوار، کویر تایر، واحدهای صندوق امین یکم، پارند پایدار سپهر، کیان و سهام داده پردازی ایران با بیشترین تقاضای خرید و سنگین ترین صف ها مواجه شدند.
در سوی دیگر بازار گروهی از سهامداران برای خروج از واحدهای پارند پایدار سپهر، سهام فولاد خراسان، اوراق صکوک بناگستر کرانه، سهام توسعه صنایع بهشهر، واحدهای صندوق کیان، اوراق مشارکت رایان سایپا و حق تقدم مخابرات ایران بیشترین عرضه ها را ثبت کردند.
در پایان معاملات امروز سرمایه گذاری غدیر با معامله بلوکی 278 میلیون سهمی به ارزش 303 میلیارد ریال بیشترین حجم و ارزش معاملات را ثبت کردند.

مهم: فرآیند جمع‌آوری اخبار به صورت خودکار انجام می‌گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده‌ی وبسایت منبع و منتشر کننده‌ی آن است. با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید با ما تماس بگیرید.

  • گزارش خطا
  • پیشنهاد به دیگر مخاطبان
  • ۰
  • ۰