پیش بینى حرمت شكنى به سبک احمدی نژاد

img

«حسین مرعشى» در خاطره ای تلگرامی با عنوان «پیش بینى حرمت شكنى به سبک احمدی نژاد»، نوشت:

در ماههاى پایانى سال دوم ریاست جمهورى آقاى احمدى نژاد در پرواز تهران به كرمان با آقاى زادسر نماینده اسبق جیرفت همسفر بودیم. ایشان به خاطر انتقادات صریح من از احمدى نژاد گلایه كرد. در پاسخ گفتم: آقاى احمدى نژاد مقام قدسى كه نیست یك مقام انتخابى است و باید پاسخگوى عملكرد خود باشد و قصد بنده هم اصلاح امور كشور است.

آقاى زادسر گفت: با توجه به حمایتهاى سخاوتمندانه رهبرى از ایشان ممكن است انتقادات شما موجه نباشد.

من به او تاكید كردم: اگر ما (اصلاح طلبان) در صحنه نباشیم و آقاى احمدى نژاد به ما مشغول نباشد، حتما رهبرى را هدف قرار مى دهد و حرمت شكنى خواهد كرد.

آقاى زادسر دلیلش را پرسید. براى او دو سابقه رفتارى احمدى نژاد را تشریح كردم:

📌١- آقاى احمدى نژاد در مقاطعى فرماندار و استاندار دولت آقاى هاشمى بوده است. اینكه در ریاست جمهورى رقیب ایشان باشد یا حتى بر ایشان پیروز شود چیز غیر عادى نیست اما و اگر ذره اى اصالت و ریشه داشت هرگز به مافوق قبلى خود توهین و جسارت نمى كرد.

همانطور كه آقاى احمدى نژاد به راحتى از آقاى هاشمى عبور كرد و به صورت او چنگ انداخت در اولین فرصت با رهبرى هم چنین خواهد كرد.

📌٢- بعد از پیروزى سید محمد خاتمى در سال ١٣٧٦ و قبل از اسقرار ایشان به عنوان رییس جمهور در اردبیل زلزله اى به وقوع پیوست؛ به ایشان مشورت دادند كه به مناطق زلزله زده سرى بزند. به آقاى احمدى نژاد استاندار وقت اردبیل هم توصیه شد كه از رییس جمهور وقت استقبال كند. آقاى احمدى نژاد با رفتار منحصر به فرد خود آن روز در استاندارى اردبیل حضور داشت و به استقبال آقاى خاتمى نرفت.

به آقاى زادسر گفتم كسى كه اینگونه و جسورانه با رییس جمهور منتخب و محبوب مردم ایران برخورد مى كند و در مقابل آراى ملت مى ایستد، باید از عاقبت او ترسید.

🔴🔴اكنون در جایى ایستاده ایم و با شخصى مواجه ایم كه از گذشته او پند نگرفتیم!

انتهای پیام

مهم: فرآیند جمع‌آوری اخبار به صورت خودکار انجام می‌گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده‌ی وبسایت منبع و منتشر کننده‌ی آن است. با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید با ما تماس بگیرید.

 • گزارش خطا
 • پیشنهاد به دیگر مخاطبان
 • ۰
 • ۰
 1. تحلیل عباس عبدی از شرایط سیاسی/عارف در اعلام عدم ائتلاف اشتباه کرد/ اصلاح طلبان چاره ای جز ائتلاف ندارند/ تهدید جناح ثالث جدی و پابرجاست/نظر عبدی درباره حضور قالیباف و رئیسی و احمدی نژاد در مجمع
 2. باهنر:گفته می‌شد جمنا ساخته سپاه است/دولت سایه جلیلی ارزش ندارد/فرزندانم کارمند دولت نیستند
 3. واکنش احمدی‌نژاد به دیدارهای ظریف!
 4. عضو جمنا منکر ادعای قالیباف شد /کسی پیش‌بینی نمی‌کرد احمدی نژاد تا این اندازه خطوط قرمز نظام را نادیده بگیرد /در نظرسنجی بعد از روحانی، رای رئیسی بالاتر بود
 5. باهنر: قالیباف کاندیدای نهایی جمنا می‌شد پایداری حمایت نمی‌کرد
 6. عضو جمنا منکر ادعای قالیباف شد
 7. باهنر: گفته می شد که جمنا ساخته سپاه است /قالیباف کاندیدای نهایی جمنا می‌شد پایداری حمایت نمی‌کرد /با برند 'باهنر' در عالم سیاست تیک آف کردم /جهانگیری آراء زیادی به سمت روحانی جلب کرد/دولت در سایه‌‌ جلیلی اندازه 3 درصد جامعه ارزش دارد نه بیشتر/ تاثیر 10 معاون زن وزیر از یک وزیر زن بیشتر است /فرزندانم کارمند دولت نیستند
 8. دولت های خاتمی و هاشمی و احمدی نژاد هر کدام ساز خودشان را کوک کردند/ 40 درصدی ها باید به دولت کمک کنند/جمنا برای رئیسی تاسیس نشد/جمنا ساخته و پرداخته سپاه نبود/ رئیسی پایدارچی نیست/هر کسی خوب لوله کند موفق تر است!/جهانگیری برای روحانی خوب رای جمع کرد
 9. سیدمحمد حسینی: رویکرد لاریجانی نسبت به اصول‌گرایان متفاوت شده است
 10. حمله گازانبری به نجفی و فرار به جلوی شورای شهر