کمک ۶۰۰ میلیارد تومانی خیران به مددجویان کمیته امداد/ صدقات جوابگوی نیازهای مددجویان نیست

صندوق صدقات

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: سال گذشته ۳۰۰ میلیارد تومان برای هزینه درمان و ۱۵۰ میلیارد تومان برای تامین جهیزیه مددجویان هزینه شده است که با توجه به پرداخت ۲۷۰ میلیارد تومانی صدقه توسط مردم این میزان صدقه جمع آوری شده برای رفع تمامی نیازهای مددجویان کافی نبوده است.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا از کمیته امداد امام خمینی(ره)، علی محمد ذوالفقاری، معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد در این نشست با بیان اینکه بخشی از اعتبارات کمیته امداد برای کمک به نیازمندان از طریق کمک‌های مردمی تامین می‌شود،افزود: بخشی از درآمد این نهاد از طریق صندوق صدقات، اکرام ایتام و محسنین، زکات و برنامه‌های مناسبتی همچون جشن عاطفه‌ها، نیکوکاری و رمضان تامین می‌شود.

وی با اعلام پیش بینی مشارکت یک هزار و ۱۵۰ میلیارد تومانی مردم به کمیته امداد برای سال ۹۵ ادامه داد: خیران ۶۰۰ میلیارد تومان به نیازمندان تحت حمایت کمیته امداد در نیمه نخست امسال کمک کرده‌اند.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد با بیان اینکه سال گذشته ۳۰۰ میلیارد تومان برای هزینه درمان و ۱۵۰ میلیارد تومان برای تامین جهیزیه مددجویان هزینه شده است، گفت: با توجه به اینکه ایرانیان ۲۷۰ میلیارد تومان سال ۹۴ صدقه داده‌اند، اما این میزان صدقه جمع آوری شده برای رفع تمامی نیازهای مددجویان کافی نبوده است.

ذوالفقاری یادآور شد: این نهاد سال گذشته ۲۳۰ میلیارد تومان درآمد از محل جمع آوری زکات کسب کرده است که ۵۹ درصد آن زکات واجب بوده است که علاوه بر پروژه‌های عمرانی، قسمت عمده زکات جمع آوری شده برای رسیدگی به امور نیازمندان و فقرا هزینه شده است.پرداخت کمک هزینه جهیزیه با هشت و نیم میلیارد تومان و درمان با چهار میلیارد تومان بیشترین اعتبار را در هزینه کرد زکات به خود اختصاص داده است.

وی از کمک۳۳۰ میلیارد تومانی حامیان به ایتام در سال گذشته خبر داد و افزود: این کمک‌ها مستقیم به حساب ایتام واریز شده است.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد بر ضرورت مشارکت اجتماعی مردم و مسئولان در محرومیت زدایی تاکید کرد و افزود: قیمت تمام شده فقر در کشور بالا رفته است که بر این اساس جذب خدمات توسط شبکه‌های مردمی مستقر در محله‌ها در کنار جذب کمک‌های نقدی و غیرنقدی و ارتقاء مسئولیت اجتماعی در سطح جامعه امری ضروری و از برنامه‌های پیش روی این حوزه است.

ذوالفقاری ضمن تشکر از تعامل تنگاتنگ ائمه جمعه با کمیته امداد، ترویج فرهنگ احسان به والدین،تکریم سالمندان،اکرام ایتام و لزوم حمایت از این اقشار توسط اقوام و بستگان،تبدیل شدن امرفقرزدایی به دغدغه همه آحاد مردم و اقشار مختلف و نه تنها یک و یا دو سازمان حمایتی و لزوم ورود جدی سازمان‌ها، اصناف و اشخاص حقوقی برای کمک به محرومان را از طریق تریبون نماز جمعه خواستار شد.

مهم: فرآیند جمع‌آوری اخبار به صورت خودکار انجام می‌گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده‌ی وبسایت منبع و منتشر کننده‌ی آن است. با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید با ما تماس بگیرید.

  • گزارش خطا
  • پیشنهاد به دیگر مخاطبان
  • ۰
  • ۰