گسترش روابط با منطقه قفقاز روسیه در دستور کار است

مهدی سنایی سفیر جمهوری اسلامی در مسکو اعلام کرد: گسترش همکاری های ایران با منطقه قفقاز روسیه در اولویت برنامه های توسعه روابط دو کشور است.
ایران اکونومیست -
به گزارش ایران اکونومیست؛ سنایی در دیدار اولگ سلطان بکوویچ خاتسایوف معاون وزیر فدراسیون روسیه در امور قفقاز شمالی اظهار کرد: زمینه های فراوانی برای توسعه روابط علمی، اقتصادی و حمل و نقل وجود دارد.
بنا به اعلام روز یکشنبه بخش دیپلماسی رسانه ای سفارت ایران در مسکو، سنایی همچنین چشم انداز گسترش این همکاری ها را با توجه به برنامه سفر پیش بینی شده وزیر فدراسیون روسیه در امور قفقاز شمالی به ایران که قرار است 21 آذرماه انجام شود، روشن دانست.
خاتسایوف معاون وزیر فدراسیون روسیه در امور قفقاز شمالی نیز در این دیدار زمینه های همکاری برای حمل و نقل کالا در چارچوب کریدور شمال- جنوب را فراوان اعلام کرد.
وی با ارزشمند خواندن اجرای برخی توافق های قبلی از جمله گشایش کتابخانه و مرکز فرهنگی در دانشگاه قفقاز شمالی و اعزام دانشجویان و فارسی آموزان به ایران، پیشنهاد کرد، کنفرانس علمی، فرهنگی و اقتصادی مشترکی با همکاری یکدیگر در دانشگاه این منطقه برگزار شود.
مقام روسی همچنین خواستار آن شد که با توجه به ظرفیت های موجود در قفقاز شمالی، پروژه های مشترکی در زمینه های مختلف اقتصادی و صنعتی از جمله فرآوری مواد غذایی و گاز طبیعی طراحی و راه اندازی شود.
قفقاز شمالی ناحیه ای میان دریای خزر و دریای سیاه در روسیه شامل جمهوری های بیشتر مسلمان نشین داغستان، چچن، اینگوش، کاباردینو-بالکاریا، کاراچایوو چرکسیا، اوستیای شمالی- آلانیا و سرزمین استاوروپول است که زمینه های فراوانی برای گسترش همکاری با ایران در این منطقه وجود دارد.

مهم: فرآیند جمع‌آوری اخبار به صورت خودکار انجام می‌گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده‌ی وبسایت منبع و منتشر کننده‌ی آن است. با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید با ما تماس بگیرید.

  • گزارش خطا
  • پیشنهاد به دیگر مخاطبان
  • ۰
  • ۰
برچسب ها:
دسته: اقتصادی
زمان انتشار: يكشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۵ | ۱۵:۵۰