شناسایی تغییرات سبک زندگی اسلامی ـ ایرانی از طریق مشاوران خانواده

سیدرضا تقوی

رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور با تاکید بر اینکه تربیت نسل آینده و پایه گذاری شخصیت فرزندان از دیگر کارکردهای خانواده است که باید بیش از هر کارکردی مورد توجه قرار بگیرد، اظهار کرد: امروز توطئه های دشمنان سبک زندگی اسلامی و ایرانی را دچار تغییر کرده است.

به گزارش ایسنا- منطقه لرستان، حجت الاسلام والمسلمین سیدرضا تقوی در همایش «مبانی تحکیم خانواده اسلامی» که با حضور نمایندگان ولی ‏فقیه استان های غرب کشور به میزبانی استان در محل سالن همایش های کمیته امداد امام خمینی(ره) لرستان آغاز به کار کرد، گفت: تمام مشکلات در سایه خانواده سالم و معتقد، حل می شود، این در حالی است که ازدواج از مهم ترین کارکردهای خانواده است که سبب آرامش می شود.

 وی تامین نیاز جنسی انسان را یکی از کارکردهای خانواده دانست و عنوان کرد غریزه جنسی در دوران بلوغ به اوج خود می رسد که اسلام پیوند مبارک ازدواج را راهکار کنترل غریزه جنسی پیشنهاد می کند.

تقوی آرامش را یک امر روانی دانست و گفت: آرامش در زندگی امروزی کمتر دیده می شود این در حالی است که تداوم نسل از دیگر کارکردهای خانواده است.

رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور  اسلام به عنوان کامل ترین و آخرین دین خانواده دانست و اظهار کرد: بخش عظیمی از احکام و قوانین اسلامی مربوط به خانواده است و کامل ترین نسخه سلامت روحی خانواده در آن بیان شده است.

وی حفظ دین را کارکرد دیگر خانواده دانست و خاطرنشان کرد است: یکی از بهترین راه های حفظ دین ازدواج است کمااینکه تربیت نسل آینده و پایه گذاری شخصیت فرزندان از دیگر کارکردهای خانواده است که باید بیش از هر کارکردی مورد توجه قرار بگیرد.

حجت الاسلام تقوی با بیان این که امروز توطئه های دشمنان سبک زندگی اسلامی و ایرانی را دچار تغییر کرده است، عنوان کرد: تغییرات سبک زندگی اسلامی و ایرانی باید از طریق مشاوران خانواده شناسایی و راهکارهای آنها در اختیار جامعه قرار بگیرد.

رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور بالا رفتن سن ازدواج را از عوامل انفکاک خانواده ها دانست و گفت: در سال ۹۴  آمار طلاق در جامعه ۱۲ درصد رشد داشته است که این افزایش زنگ خطری است که باید مورد توجه قرار بگیرد.

حضور ۱۰۰ امام جمعه در همایش «مبانی تحکیم خانواده اسلامی»

حجت الاسلام سیدرضا تقوی همچنین در حاشیه این همایش ملی در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه همایش «مبانی تحکیم خانواده اسلامی» یک برنامه کشوری است که به میزبانی لرستان در حال برگزاری است، گفت: این همایش پیش از این در استان های تهران و آذربایجان شرقی نیز برگزار شده است.

وی یادآور شد: همایش «مبانی تحکیم بنیان خانواده اسلامی» امروز با حضور پنج استان، نمایندگان ولی فقیه در این استان ها و ۱۰۰ امام جمعه در لرستان در حال برگزاری است.

رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه با تاکید بر اینکه موضوع مهم تحکیم خانواده محور همایش قرار گرفته است، افزود: موضوع خانواده بسیار مهم است، ما مسلمانیم و آیین اسلام برای خانواده احترام و منزلت خاص دارد کمااینکه دشمن به نهاد خانواده هجوم کرده تا ارکان آن را درهم بشکند.

انتهای پیام

مهم: فرآیند جمع‌آوری اخبار به صورت خودکار انجام می‌گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده‌ی وبسایت منبع و منتشر کننده‌ی آن است. با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید با ما تماس بگیرید.

  • گزارش خطا
  • پیشنهاد به دیگر مخاطبان
  • ۰
  • ۰