پیامکی که جان گردشگران خارجی رانجات داد

چهار گردشگر آلمانی و لهستانی که با عبور از منطقه الموت قزوین در مسیر جنگل های ۲ هزار تنکابن مازندران راه را گم کرده بودند، با ارسال پیامک به یک راهنمای تور و درپی آن عملیات مشترک اورژانس ۲ استان، نجات پیدا کردند.
به نقل از فوریت های پزشکی قزوین، سرپرست شیفت اورژانس ۱۱۵ الموت قزوین در این زمینه گفت: حوالی ساعت ۱۷:۴۰روز پنجشنبه بود که طی تماسی از جانب مترجم زبان انگلیسی مقیم در قلعه حسن صباح الموت شرقی مطلع شدیم، چهار گردشگر آلمانی و لهستانی گم شده اند و یکی از آنها مصدوم شده است.
حسن حسن زاده افزود: این مترجم اعلام کرد چند ساعت قبل با این گردشگران در رستورانی آشنا شده و همان موقع شماره تماس خود را به آنها داده تا در صورت نیاز از وی کمک بگیرند که همین طور هم شده بود و آنها با ارسال پیامی به این مترجم درخواست کمک کرده و موقعیت منطقه را از طریق کوگل ارث برای وی فرستاده بودند و او نیز جهت کمک با پایگاه فوریت های پزشکی معلم کلایه تماس می گیرد و موضوع را مطرح می کند.
وی اضافه کرد: من شماره تماس گردشگران را از مترجم گرفتم و از پسرم که در منزل بود و تقریبا با زبان انگلیسی آشنا بود خواستم کلماتی را به من راهنمایی کند تا من با ارسال آن برای گردشگران آنها را متوجه کنم که در حال بازیابی محل فعلی آنها هستیم و اگر می توانند موقعیت دقیق تری از محل حضورشان برای ما ارسال کنند.
حسن زاده ادامه داد: در همین حین یکی از کارکنان فوریت های پزشکی با دوست مترجمش تماس گرفت و از او خواست تا جهت کمک به سرعت به مرکز فوریت ها بیاید تا بتوانیم هرچه سریعتر موقعیت این افراد را شناسایی کنیم.
وی اضافه کرد: فرد مترجم خود را سریع به مرکز فوریت های پزشکی رساند و با کمک وی، گردشگران محل دقیق خود را با مشخصات زاویه و قطب برای ما ارسال کردند و ما با وارد کردن مشخصات در گوگل ارث موقعیت آنان را شناسایی کردیم و مشخص شد که در محدوده جنگل های ۲هزار تنکابن هستند.
حسن زاده افزود: بدون اتلاف وقت مرکز فوریت های پزشکی و هلال احمر تنکابن را در جریان قرار داده و آنها را اعزام کردیم و باز هم به کمک مترجم از گردشگران خواستیم تا یکی از آنان خود را به روستای عسل محله که در چند فرسخی آنان بود برساند تا با رسیدن دستگاه های امدادی همراه آنان شود.
وی ادامه داد: همچنین ۲ تن از اهالی روستای عسل محله را باخبر ساختیم تا با استفاده از آشنایی آنان با منطقه، کارامداد رسانی سریعتر پیش برود و این در حالی بود که ساعت به ۲۱ شب رسیده بود و هوای آن منطقه مه و کولاک بود.
حسن زاده افزود: بالاخره با تماس های مکرر مرکز اورژانس قزوین و همیاری هشت نفره امدادی تنکابن در ساعت ۲۲:۱۵ عوامل امدادی خود را به اولین گردشگری که قرار بود تا عسل محله بیاید رسانده و پس از طی ساعت ها ادامه مسیر یعنی در ساعت سه بامداد جمعه موفق شدند خود را به فرد مصدوم برسانند و اقدامات درمانی اولیه را برای مصدوم گرفتار در سرما و تاریکی شب آغاز کردند.
وی افزود:در پایان به دلیل مه آلود بودن هوا و عدم امکان بازگشت ارگان های امدادی با راه اندازی چادر محیط را از لحاظ فضا و آذوقه برای توریست ها هموار کردیم تا در روشنایی صبح مصدوم با بالگرد به بیمارستان در مازندران اعزام شود که همین طور هم شد و توریست مصدوم به بیمارستان اعزام شد و همراهانش نیز اکنون در سلامت کامل به سر می برند.

مهم: فرآیند جمع‌آوری اخبار به صورت خودکار انجام می‌گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده‌ی وبسایت منبع و منتشر کننده‌ی آن است. با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید با ما تماس بگیرید و یا بر روی دکمه‌ی "گزارش خطا" که در زیر همین متن قرار دارد کلیک کنید.

  • گزارش خطا
  • پیشنهاد به دیگر مخاطبان
  • ۰
  • ۰

در صورت تمایل، نظر خود را ثبت کنید:

تایید نظر شما و یا پاسخ سایر کاربران به نظر شما، به ایمیلتان ارسال خواهد شد.