پارکر: احتمال بازگشت انگلیسی های داعشی شده خانه

رئیس سرویس امنیت داخلی انگلیس می گوید که تهدیدات و حملات تروریستی در کشورش به صورت بی سابقه ای در حال افزایش است ولی خطر واقعی، پس از بازگشت اتباع انگلیس از صفوف داعش، با امنیت ملی انگلستان روبرو می شود.
به گزارش روزپلاس، «اندرو پارکر» رئیس ام آی 5 (سرویس امنیت داخلی انگلیس) امروز (سه شنبه) در خصوص افزایش چشمگیر حملات موفق و نافرجام تروریستی در این کشور و دیگر کشورهای اروپایی هشدار داد.
بنا به گزارش خبرگزاری «آسوشیتدپرس»، پارکر ضمن بی سابقه دانستن سرعت افزایش تهدیدات امنیتی علیه انگلیس گفت که به رغم افزایش مداوم توانایی های سرویس امنیتی انگلیس، همکاران وی نمی توانند مانع از تمام حملات علیه شهروندان انگلیسی شوند.
وی در این خصوص گفت: «در سال ۲۰۱۷ با همه آنهایی (حملات تروریستی) که رخ داد و حملات بیشتری که صورت نپذیرفت، مشخص شد که ما در رقابت با یک تهدید تروریستی شدید از جانب افراطیون اسلام گرا علیه پادشاهی متحده هستیم. این یک تهدید چندوجهی است که سریعاً به نقطه اوج خود می رسد و با سرعتی که تاکنون ندیده بودیم، اجرایی می شود.»
فقط در سال جاری، حملات تروریستی انجام شده در لندن و منچستر، ۳۶ نفر را به کام مرگ کشاند.
پارکر آمار دیگری هم داشت و گفت: «در ۴ سال اخیر بیست مورد حمله در پادشاهی متحده خنثی شده است که البته از تعداد خیلی بیشتری از حملات، در مراحل اولیه توسط ما و نیروهای پلیس جلوگیری شده است. در سال جاری، تا ماه ژوئن به رقم بی سابقه دستگیری ۳۷۹ نفر مرتبط با تروریسم رسیدیم.»
رئیس ام آی ۵ گفت که سازمان تحت امرش تاکنون از ۲۰ هزار نفر به ظن داشتن ارتباط با گروه های تروریستی، بازجویی کرده و بی شک تعداد خیلی بیشتری «افراط گرای خشن» هستند که تاکنون شناسایی نشده اند.
پارکر در ادامه گفت که تهدیدهای خطرناک تر از افراط گرایان مقیم انگلیس هم وجود دارد و آن عبارت است از احتمال بازگشت انگلیسی های داعشی شده از سوریه و عراق به خانه.
رئیس سرویس امنیت داخلی انگلیس گفت که ام آی ۵ با توجه به این موضوع، خود را برای رویارویی با ۴ تا ۵ هزار تهدید تروریستی در سال آینده آماده کرده است.
فارس

مهم: فرآیند جمع‌آوری اخبار به صورت خودکار انجام می‌گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده‌ی وبسایت منبع و منتشر کننده‌ی آن است. با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید با ما تماس بگیرید و یا بر روی دکمه‌ی "گزارش خطا" که در زیر همین متن قرار دارد کلیک کنید.

  • گزارش خطا
  • پیشنهاد به دیگر مخاطبان
  • ۰
  • ۰

در صورت تمایل، نظر خود را ثبت کنید:

تایید نظر شما و یا پاسخ سایر کاربران به نظر شما، به ایمیلتان ارسال خواهد شد.