تراکم جمعیتی در تهران به حد هشدار رسیده است/ ورود روزانه یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر به تهران

رییس سازمان برنامه و بودجه تهران گفت: تراکم جمعیتی در استان تهران به حد هشدار رسیده است و به تهدیدی برای پایتخت تبدیل شده است.

رویداد۲۴-رییس سازمان برنامه و بودجه تهران گفت: تراکم جمعیتی در استان تهران به حد هشدار رسیده است و به تهدیدی برای پایتخت تبدیل شده است.نعمت الله ترکی در نشست شورای امید تهران که بعدازظهر امروز در محل کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی برگزار شد، اعلام کرد: در حال حاضر تهدیدات بسیاری شهر تهران را تهدید می کند که از آن جمله بحث جمعیتی و مهاجرتی است که به این شهر انجام می شود، براساس آمار نفوس و مسکن از سال ۹۰ تا ۹۵ نزدیک یک میلیون و ۲۵۰ هزار نفر به جمعیت تهران اضافه شده است.

وی افزود: در حال حاضر در قوانین کشور هیچ قانونی برایض کاهش مهاجرت به استان تهران وجود ندارد؛ یعنی خلع قانون بازدارنده در این زمینه داریم و در حال حاضر هر فرد و خانواده ای از استان دیگر اراده کند می تواند در پایتخت ساکن شود.

رییس سازمان برنامه و بودجه تهران تصریح کرد: تراکم جمعیتی در استان تهران به حد هشدار رسیده است و این خودش تهدیدی برای تهران است.

او با اشاره به سهم تهران از بودجه کشور گفت: ضریب بازگشت بودجه به استان ها ۱۹٪ است که این ضریب برای استان تهران ۲٪ است که این مسئله تامل برانگیز است.

رییس سازمان برنامه و بودجه تهران همچنین خاطرنشان کرد: از جمله مشکلات اصلی استان تهران با توجه به ازدحام جمعیت بحث تامین آب شرب است که مصرف ما حدود دو و نیم برابر دنیاست، در حال حاضر آب شرب تهران از ۵ سد تامین می شود که اگر این سدها فروکش کند ۵۰٪ آب شرب مردم در معرض تهدید قرار می گیرند و باید راهکار جدی در این زمینه اندیشیده شود.

وی گفت: روزانه نزدیک به یک و نیم میلیون نفر وارد شهر تهران می شوند و همه این افراد برای شغل وارد تهران می شوند که حمل ونقل این تعداد مهاجر از شهرهای پیرامونی به تهران مشکلاتی را برای این کلانشهر می آفریند.

او با اشاره به مشکلات برخی شهرهای اطراف تهران گفت: قرار است ۵۰۰ هزار نفر در شهرستان پردیس اسکان داده شوند که اسکان این تعداد افراد بدون برنامه ریزی در آینده مشکلات جدی ای را متوجه تهران خواهد کرد.

ترکی در پایان گفت: در بخش جمعیت قانونی را لازم داریم که بحث حریم پایتخت حفظ شود؛ گرچه باید به بحث های محیط زیست و توسعه نیز در این زمینه توجه شود.

مهم: فرآیند جمع‌آوری اخبار به صورت خودکار انجام می‌گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده‌ی وبسایت منبع و منتشر کننده‌ی آن است. با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید با ما تماس بگیرید.

 • گزارش خطا
 • پیشنهاد به دیگر مخاطبان
 • ۰
 • ۰
 1. تشکر نور بخش از لاریجانی در خصوص بررسی چالش صندوق های بازنشستگی
 2. معاون رییس جمهوری:دولت از رویداد بین‌المللی «تبریز۲۰۱۸» حمایت می‌كند
 3. لاریجانی: باقیمانده تروریست‌ها به دنبال ماجراهای جدیدی هستند /نایب رئیس مجلس روسیه: آمریکا به‌دنبال تزلزل در منطقه است
 4. اگر قول های وزرا در استفاده از زنان و جوانان محقق نشود از ابزارهای نظارتی استفاده میکنیم
 5. ٨هزار بیمه ‌بی‌کاری صحرایی، وعده ربیعی
 6. تبریک نمایندگان ارامنه به مناسبت انهدام داعش
 7. وقتی نمایندگان مجلس پا به توپ می‌شوند+تصاویر
 8. تصاویر فوتبال بازی كردن نمایندگان مجلس با لباس ورزشی
 9. در دفتر روحانی چه می‌گذرد؟ /روایت رسانه اصلاح طلب از مردی که جهانگیری را در دولت به حاشیه راند /دلخوری معنادار اصلاح طلبان از رئیس دفتر روحانی /پشت پرده صمیمیت رییس دفتر با علی لاریجانی
 10. لاریجانی به اصلاح‌طلبان نزدیک‌تر است یا قالیباف /صوفی: قالیباف به دنبال ترمیم ارتباطش با اصلاح طلبان است /او هنوز جوان است و امیدوار به کاندیداتوری در انتخابات مجلس /ترقی: قالیباف انتظار نداشت جمنا دست از حمایت از او بکشد، او تحت فشار کنار رفت