اتهام جدید ترامپ به کره شمالی

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا روز سه شنبه کره شمالی را به رفتار بی رحمانه و شکنجه یک دانشجوی آمریکایی متهم کرد که به اسارت پیونگ یانگ درآمده بود.
 دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا روز سه شنبه کره شمالی را به رفتار بی رحمانه و شکنجه یک دانشجوی آمریکایی متهم کرد که به اسارت پیونگ یانگ درآمده بود.
به گزارش خبرگزاری فرانسه از واشنگتن، ترامپ گفت که کره شمالی، 'اوتو وارمبیر' دانشجوی 22 ساله آمریکایی را در حد باور نکردنی شکنجه کرده بود.
این دانشجو بیش از یک سال در زندان های کره شمالی به سر برد و چند ماه پیش، پس از بازگشت به آمریکا در حالی که در وضعیت کما قرار داشت، جان سپرد.
رئیس جمهوری آمریکا پیشتر پیونگ یانگ را به دلیل بلایی که بر سر این دانشجو آمد، بی رحم خوانده بود، اما برای اولین بار است که وی کره شمالی به شکنجه این دانشجو متهم کرده است.
به گفته مقام های آمریکایی، ترامپ شخصا از بابت مرگ این دانشجو جا خورد و سخنان امروز (سه شنبه) وی فشار بر دولت کیم جونگ اون رهبر کره شمالی را افزایش می دهد.
این دانشجو در کره شمالی به دلیل تلاش برای سرقت یک پوستر تبلیغاتی از هتلی در پیونگ یانگ به اقدام ضد دولتی متهم و به 15 سال کار سخت در این کشور محکوم شد.
موضع گیری امروز ترامپ در مورد کره شمالی، در پی پخش مصاحبه ای با والدین دانشجوی آمریکایی اتخاذ شد. پدر این دانشجو در قالب این مصاحبه گفت: آنها (کره شمالی)، اوتو را ربودند و وی را شکنجه و از روی عمد زخمی کردند. آنها قربانی نیستند، بلکه تروریست هستند.
وی پیشتر ضمن انتقاد از دولت باراک اوباما رئیس جمهوری سابق آمریکا به دلیل کوتاهی در کمک به پسرش، گفته بود که مقام های آمریکایی به این خانواده توصیه کرده بودند که برای جلوگیری از برانگیختن حکومت کره شمالی، از حرف زدن در مورد ماجرای پسرشان خودداری کنند.
براساس این گزارش، سه شهروند آمریکایی به اتهام جرایم مختلف علیه دولت کره شمالی، در این کشور پشت میله های زندان هستند.
کره شمالی به دلیل برنامه های موشکی و تسلیحات هسته ای اش، درگیر مناقشه ای جدی با دولت دونالد ترامپ است.

مهم: فرآیند جمع‌آوری اخبار به صورت خودکار انجام می‌گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده‌ی وبسایت منبع و منتشر کننده‌ی آن است. با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید با ما تماس بگیرید.

  • گزارش خطا
  • پیشنهاد به دیگر مخاطبان
  • ۰
  • ۰