توضیح وکیل بابک زنجانی در مورد حضور خواهر موکلش در دادگستری

وکیل مدافع بابک زنجانی علت حضور امروز خواهر موکلش را در دادگستری استان تهران، دادن چند کتاب به برادرش برای مطالعه عنوان کرد.

رسول کوهپایه زاده افزود: امروز در برخی رسانه ها علت حضور خواهر بابک زنجانی (بهار زنجانی) پرونده دار بودن او عنوان شده بود در حالی که بهار زنجانی تنها به جهت انتقال چند کتاب برای مطالعه برادرش مراجعه داشته است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، امروز خبرنگاران درحاشیه دادگاه حمید بقایی همزمان خواهر بابک زنجانی را در حال ورود به ساختمان دادگستری رویت کردند.

وکیل بابک زنجانی دربخش دیگری از گفت وگو در واکنش به اظهارات روز گذشته قاضی مقیسه مبنی بر اینکه بابک زنجانی اعلام کرده پول دارد اما بدهی ها را پرداخت نمی کند، اظهار کرد: این موضوع نمی تواند صحت داشته باشد.

وی ادامه داد: قاضی مقیسه روز گذشته درجلسه علنی دادگاه اعلام کرده که زنجانی در مواجهه حضوری با دو متهم دیگر پرونده گفته پول دارد اما ریالی هم نمی‌ دهد، درحالی که درجلسه‌ای که زنجانی بعنوان مطلع در جلسه دادگاه حضور داشت، بنده بعنوان وکیل زنجانی، اجازه حضور نداشتم و از دیگر سو بعد از دادگاه، هیچ یک از رسانه ها چنین اظهاراتی را از جانب بابک زنجانی منتشر نکردند.

کوهپایه زاده اظهارکرد: «چنین حرفی از کسی که می‌داند بحث مرگ و زندگی‌ اش مطرح و جانش در گرو پرداخت پول است، بعید است».

وکیل بابک زنجانی تصریح کرد: چهار سال قبل موکلم زمانی که رای اعدامش صادر نشده بود، با دادن وکالت رسمی، همه اموال خود را به شرکت نفت واگذار کرد و او می داند در دادنامه قطعی دیوان عالی کشور آمده اگر بدهی را پرداخت کند از تخفیف برخوددار و مشمول ماده 114 قانون مجازات اسلامی خواهد شد.

دادگاه بابک زنجانی متهم ردیف اول پرونده نفتی، مهدی شمس زاده و حمید فلاح هروی متهمان ردیف دوم و سوم این پرونده در سال ٩٤ در شعبه 15 دادگاه انقلاب اسلامی به ریاست قاضی ابوالقاسم صلواتی، برگزار شد.

دادگاه این متهمان، براساس کیفرخواست صادر شده به اتهام افساد فی الارض از طریق اخلال در نظام اقتصادی کشور با تشکیل و رهبری سازمان یافته به منظور ارتکاب جرایمی مانند جعل سند، پولشویی با علم به موثر بودن در ضرر به کشور، کلاهبرداری در سطح گسترده از شرکت نفت، سازمان تامین اجتماعی و بانک مسکن، جعل 24فقره اسناد و صورت حساب بانکی، استفاده از اسناد مجعول و پولشویی به مبلغ 1967 میلیون یورو در 26 جلسه علنی(جز یک جلسه) برگزار شد.

دادگاه بدوی پس از رسیدگی پرونده، سه متهم ردیف اول بابک زنجانی، مهدی شمس زاده و حمید فلاح هروی را به اعدام، رد مال به شاکی و پرداخت جزای نقدی معادل یک چهارم پولشویی محکوم کرد. اما دیوان عالی کشور با بررسی پرونده، حکم اعدام بابک زنجانی را تایید و حکم مهدی شمس زاده و حمید فلاح هروی متهمان دیگر پرونده را نقض و برای رسیدگی به شعبه هم عرض ارجاع کرد که اکنون این پرونده در شعبه هم عرض در حال رسیدگی مجدد است.

مهم: فرآیند جمع‌آوری اخبار به صورت خودکار انجام می‌گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده‌ی وبسایت منبع و منتشر کننده‌ی آن است. با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید با ما تماس بگیرید.

  • گزارش خطا
  • پیشنهاد به دیگر مخاطبان
  • ۰
  • ۰