واکنش قاضی عسکر به بحث وجود «نیترات و آرسنیک» در آب زمزم

سرپرست حجاج ایرانی، وجود نیترات و آرسنیک بیش از حد مجاز در آب زمزم را خلاف واقع دانست و گفت: با آزمایشهایی که صورت گرفت مشخص شد که این حرف کاملاً نادرست است.

سید علی قاضی عسکر در دیدار سرپرست حجاج ایرانی با نمایندگان بعثه های مراجع عظام تقلید در مدینه منوره بیان کرد: تاکنون مفاد تفاهم نامه امضا شده با وزارت حج عربستان تا حدود زیادی عملیاتی شده است.

وی به روند صدور ویزای حجاج ایرانی اشاره کرد و افزود: صدور ویزای حجاج در داخل کشور به صورت الکترونیکی بدون هیچ مشکل و حتی راحت تر از سالهای قبل در حال انجام است.

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت همچنین به بازدیدهای خود از محل اسکان زائرین ایرانی و دیدار با حجاج اهل تشیع و تسنن کشورمان اشاره کرد و گفت: همه حجاج از باز شدن مسیر حج ابراز خوشحالی می کنند و با ابراز رضایت از اقدام صورت گرفته، بدون دغدغه در حال انجام عبادت و زیارت هستند.

قاضی عسکر، تشویق مردم برای نرفتن به حج را توطئه دانست و گفت: این مسئله توطئه ای بود که ریشه خارجی دارد؛ انتشار گسترده مطالب منفی علیه حج در شبکه های مجازی نشان داد که این توطئه فراتر از آنچه که هست، تصور می شود و باید با آن مقابله کرد.

وی همچنین وجود نیترات و آرسنیک بیش از حد مجاز در آب زمزم را خلاف واقع خواند و گفت: با آزمایشهایی که صورت گرفت مشخص شد که این حرف کاملاً نادرست است.

سرپرست حجاج ایرانی با اشاره به اینکه تاکنون زائران ایرانی از فرودگاههای جده ومدینه با کمترین مشکل وارد عربستان شده اند، اظهار کرد: برخی اتفاقات و مشکلات به وجود آمده را به مسئولان وزارت حج عربستان اطلاع دادیم که در حال پیگیری و قابل حل است.

وی همچنین نحوه برخورد در فرودگاهها و اماکن مذهبی با زائران را بهتر از سالهای گذشته ذکر کرد.

نماینده ولی فقیه در امور حج زیارت و رئیس سازمان حج و زیارت با نمایندگان آیات عظام مکارم شیرازی، جوادی آملی، نوری همدانی، سیستانی، سبحانی، وحید خراسانی، محمد سعید حکیم، صافی گلپایگانی، شبیری زنجانی، فیاض، شاهرودی و حائری به صورت جداگانه دیدار و آخرین وضعیت زائران ایرانی در شهرهای مکه و مدینه و نحوه خدمت رسانی به ضیوف الرحمن را به اطلاع آنان رساند.

گفتنی است امسال بیش از 86 نفر از حجاج کشورمان در مناسک حج تمتع حاضر می شوند.

منیع: تسنیم

مهم: فرآیند جمع‌آوری اخبار به صورت خودکار انجام می‌گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده‌ی وبسایت منبع و منتشر کننده‌ی آن است. با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید با ما تماس بگیرید.

 • گزارش خطا
 • پیشنهاد به دیگر مخاطبان
 • ۰
 • ۰
زمان انتشار: چهارشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۶ | ۱۴:۴۴
 1. انتقاد آیت‌الله مکارم‌شیرازی از احمدی‌نژاد: به رهبر انقلاب نامه‌ای نوشته و مملکت را به صورت ویرانه معرفی کرده/بی‌انصافی است
 2. آیت الله مکارم شیرازی: شخصی به رهبر انقلاب نامه ای نوشته و مملکت را به صورت ویرانه معرفی کرده / سیاه نمایی افتخار نیست
 3. انتقاد آیت‌الله مکارم‌ شیرازی از احمدی‌نژاد: به رهبر انقلاب نامه‌ای نوشته و مملکت را به صورت ویرانه معرفی کرده / بی‌انصافی است
 4. انتقاد آیت‌الله مکارم‌شیرازی از احمدی‌نژاد: به رهبر انقلاب نامه‌ای نوشته و مملکت را به صورت ویرانه معرفی کرده/بی‌انصافی است
 5. آیت‌الله مکارم شیرازی: شخصی در نامه به رهبری بی‌ انصافی کرده است‌
 6. آیت الله مکارم شیرازی: گاهی خطر جنگ روانی از جنگ نظامی بیشتر است/ باید فضای مجازی را اصلاح کنیم
 7. آیت الله مکارم شیرازی: گاهی خطر جنگ روانی از جنگ نظامی بیشتر است
 8. آیت الله مکارم شیرازی: گاهی خطر جنگ روانی از جنگ نظامی بیشتر است/ باید فضای مجازی را اصلاح کنیم
 9. برگزاری نمایشگاه هفته پژوهش های حوزوی در قم
 10. برگزاری نمایشگاه هفته پژوهش‎های حوزوی در قم