اظهار نظر وزارت امور خارجه آمریکا درخصوص عکس پوتین و اسد

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا دیدگاه دولت متبوعش را درخصوص تصاویر دیدار ولادیمیر پوتین و بشار اسد در سوچی بیان کرد.
به گزارش روزپلاس؛ هدر ناوئرت گفت: من فکر می کنم همه شاهد عکس در آغوش گرفتن پوتین و اسد بوده اند، ما به چگونگی حملات با سلاح های شیمایی فکر می کنیم، این عکس نشان می دهد که روسیه بخشی از مسئولیت را در تلاش برای کمک به دولت سوریه برعهده دارد.
وی به  نفوذ روسیه برای اعمال فشار بر دولت سوریه اشاره کرد و گفت: چنین حملاتی بار دیگر اتفاق نخواهد افتاد و دولت ایالات متحده آمریکا همچنان از مذاکرات صلح ژنو در مورد سوریه حمایت می کند.
سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا تایید کرد، رکس تیلرسون، وزیر  امور خارجه این کشور در جریان مذاکرات اخیر روسای جمهور آمریکا و روسیه قرار دارد اما از ارایه جزئیات آن خودداری کرد.
آمریکا پیشتر اسد را متهم کرد که مسئول اصلی حملات شیمایی در خان شیخون سوریه بوده است اما دولت سوریه بارها اعلام کرده که هیچگونه تسلیحات شیمایی  برضد غیرنظامیان و گروه های تروریستی استفاده نکرده است و تمامی زرادخانه های این کشور تحت کنترل سازمان های بین المللی از بین رفته و مواد آن به خارج از سوریه انتقال یافته است.
ایسنا

مهم: فرآیند جمع‌آوری اخبار به صورت خودکار انجام می‌گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده‌ی وبسایت منبع و منتشر کننده‌ی آن است. با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید با ما تماس بگیرید.

  • گزارش خطا
  • پیشنهاد به دیگر مخاطبان
  • ۰
  • ۰

در صورت تمایل، نظر خود را ثبت کنید: