نگار جواهریان + جدیدترین تصاویر نگار جواهریان

نگار جواهریان + جدیدترین تصاویر نگار جواهریان
خبرگزاری آریا -
ازد.اج نگار جواهریان با رامبد جواننگار جواهریان متولد 22 دی 1361 می باشد
نگار جواهریان (متولد 22 دی 1361 در تهران) هنرپیشه سینما، تلویزیون و تئاتر ایران است. او در بیست و هشتمین جشنواره فیلم فجر موفق به دریافت جایزه سیمرغ بلورین در رشته بهترین بازیگر نقش اول زن برای فیلم طلا و مس شد.
نگار جواهریان
زمینه فعالیت : سینما، تلویزیون و تئاتر
تولد : 22 دی 1361- تهران
محل زندگی : تهران
ملیت : ایرانی
پیشه : هنرپیشه
سال های فعالیت : از 1380 تاکنون
نگار جواهریان (متولد 22 دی 1361 در تهران) هنرپیشه سینما، تلویزیون و تئاتر ایران است. او در بیست و هشتمین جشنواره فیلم فجر موفق به دریافت جایزه سیمرغ بلورین در رشته بهترین بازیگر نقش اول زن برای فیلم طلا و مس شد. وی در چهاردهمین جشن خانه سینما نیز برای فیلم طلا و مس تندیس بهترین بازیگر زن نقش اول را دریافت کرد. وی در فیلم کمپ ایکس ری (2014) یه جای كریستین استوارت حرف زده است.
هر وقت نگار جواهریان اسم بازیگری را می آورد می توانی یك برق ذوق زدگی را در نگاهش پیدا كنی، همان برقی كه وادارش می كند بدون پشتوانه ازسال 76 تا همین حالا به یك اتفاق در سینمای خودش فكر كند.
گفت وگو با نگار جواهریان
در عرصه بازیگری چه تعریفی برای نگار جواهریان قایل می شوید؟
نگار جواهریان: این سوال شاید شبیه این باشد كه از من بپرسی چه شكلی هستم؛ اصولا تصویری كه آدم از خودش دارد كمی مخدوش است. انگار چشمم را ببندم و قیافه ام را تصور كنم، همیشه این تصویر مخدوش است. این تصویر همراه می شود با خاطرات و مجموعه ای از نشانه ها، غم و شادی هایی كه در زندگی فرد تاثیر گذاشته است. بنابراین راجع به كار هم این طور است؛ من واقعا نمی توانم تعریفی از نگار جواهریان در بازیگری قایل شوم. اگر بخواهم تعریفی برای این اسم و فامیل داشته باشم شفاف نیست چون با همه چیزهایی كه از كودكی تا الا ن همراهم بوده قاطی شده است.
به خصوص از 14-13سالگی كه من به مدرسه هنر و ادبیات كودكان و نوجوانان رفتم و این حرفه را یادگرفتم. 15سالگی هم با رفتن روی سن تئاتر شهر كار حرفه ای خودم را شروع كردم. بنابراین همه اینها مثل یك فیلم از جلوی چشمم رد می شود. فریم به فریم تمام این سال ها جلوی چشمم می آید و نمی شود درباره آن یك جمله گفت.
در دو، سه سال گذشته با اینكه همان روند سابق را طی كردید، بیشتر دیده شدید، به نظرتان چطور این اتفاق افتاده است؟
بخشی از آن به شرایطی كه در اختیار شما قرار داده می شود بر می گردد در حالی كه من همان راه را می روم. از سال 77 كه كارم را شروع كردم، تا الان همان راه را رفته ام؛ حساسیت هایم همان هاست كه بود، هدف و معیارهایم تغییر نكرده، لذت هایم همین طور؛ اما روزهایی پیش می آید كه به تو فرصت دیده شدن داده می شود كه البته برای این اتفاق باید خیلی چیزها كنار هم قرار بگیرد.
مثلا نقشی در فیلمنامه ای به تو فرصت می دهد كه هر آنچه آرام آرام در طی سال ها به دست آورده ای، كنار هم قرار بگیرد و اتفاق خوبی شكل بگیرد. همیشه در فیلمنامه ها نقش هایی هستند كه باید دیده شوند؛ یعنی همه عناصر فیلمنامه در جهتی است كه آن نقش دیده شود، بعد آن فیلمنامه به دست گروه و كارگردانی قرار بگیرد كه مسیر تو را می روند و بعد آن فیلم در زمانی نمایش داده شود كه دیده بشود. شاید باید برگردیم به طلا و مس. نقشی كه در طلا و مس بود، طوری بود كه اگر تو كمی كارت را بلد باشی و كار و هدفت جدی باشد، باید بتوانی از پسش بر بیایی و باید دیده شوی. منظورم این نیست كه باید تشویق می شد، ولی می شد حدس زد كه پتانسیل دیده شدن را دارد. می خواهم بگویم كه اتفاقا وقتی داشتم طلا و مس را در زمستان 87 بازی می كردم، واقعا به اینها فكر نمی كردم. چون سالیان سال بود كه مشغول كار بودم و دیگر به این فكر نمی كردم كه این نقشی است كه قرار است با آن دیده شوم.
نمی گویم كه ناامید بودم، می گویم كه من دارم راه خودم را می روم و دیگر به نتیجه فكر نمی كنم. البته از خدایم بود كه دیده شود ولی اگر هم نشد من نمی توانم این راه را ول كنم. حداقل از 13سالگی كه درگیرش شدم، دیگر نمی توانم فكر كنم روزی ولش می كنم. بنابراین در زمان فیلمبرداری طلا و مس به این فكر نمی كردم كه سال بعد قرار است این فیلم در یك جو رقابتی نمایش داده شود و جایزه هم بگیرد، یا حتی تاثیرش روی تماشاگر ها چقدر خواهد بود. آن موقع درگیر این بودم كه ام.اس چیست، همسر یك روحانی بودن چه دغدغه هایی دارد و جایی برای فكر كردن به این نتیجه ها نبود. بعد هم من عموما این طور هستم كه در زمان كار خیلی به این چیزها فكر نمی كنم چون مسیر برایم مهم است البته نگرانی هایم در لحظه بسیار زیاد است.
حتما خیلی مهم نیست كه نقش اول را بازی كنید؟
نه نیست. برایم در نقش این مهم است كه درگیرم كند، حتی اگر یك سكانس یا یك پلان باشد. مثلا نقش رویا، نونهالی در خانه ای روی آب فقط دو سكانس بود ولی ببینید چقدر این نقش به یادماندنی و تاثیرگذار بود. یك باری را در خودش دارد كه می تواند تو را زیر و رو كند. البته این را هم نمی شود فراموش كرد كه در سینمای ما خیلی كم پیش می آید كه نقش های كوچك یك باری را جابه جا كنند. این یك اتفاق خیلی ایده آل است. نقش های كوچك این روزها برای دیده شدن نقش یك ساخته می شوند. شاید برای همین است كه برای آدم ها نقش یك جذاب است، مسلما برای من هم هست ولی نه آنقدر كه بخواهم فقط آن را بازی كنم. خیلی وقت ها بوده كه نقش های كوتاه را در كنار نقش یك گذاشته ام و آن را ترجیح داده ام.
نگار جواهریان ستاره است یا قرار است ستاره بشود؟
ستاره یعنی چه؟ من اگر بخواهم در سینمای بعد از انقلاب چند تا ستاره بشمارم، به نظرم یك نفر است و آن هدیه تهرانی است و من جز او به كس دیگری ستاره نمی گویم. دلیلش هم این است كه به نظرم ستاره یعنی كسی كه نشود در هر ژانری از خبرهای داغش گذشت؛ او یك آیكون است و لزوما فقط بازیگری نیست. به نظرم هدیه تهرانی یك ستاره است، چون حتی با اینكه چند سالی است كار نمی كند، اما هنوز خبرساز است و كارنامه كاری او هم بسیار درخشان است. او می تواند تبدیل به شمایلی شود كه حتی بعد از چند سال كار نكردن بتواند تیتر یك روزنامه ها شود. بازیگرها می توانند زندگی خصوصی جذابی نداشته باشند، اما هر حركتی از ستاره باید جذاب باشد. ستاره یعنی این. حالا بیا ستاره را از بازیگر جدا كنیم، یك بازیگر می تواند هیچ كدام از اینها را نداشته باشد، چون بازیگری یك راه است. بنابراین من ستاره كه قطعا نیستم و فكر نمی كنم كه هیچ وقت هم بشوم. البته هرگز هم چنین چیزی در ذهن من نبوده است. ستاره بودن خیلی جذاب است اما من ستاره نیستم. من به چیزهای دیگری فكر كرده ام. چیزهای دیگری پارامتر من بوده است و آن راه ستاره شدن را نرفته ام.
اگر چنین هدفی داشتم باید درباره آن فكر می كردم و اصلا راهم عوض می شد. تو زمانی نقشی را در فیلمی بازی می كنی كه می دانی دیده نمی شود ولی نقش درخشانی است.
ازد.اج نگار جواهریان با رامبد جواننگار جواهریان بازیگر جوان سینما و تلویزیون است
اصلا سینمای ایران، قابلیت ستاره پروری دارد؟
شاید نمی خواهد كه داشته باشد. شاید در عرصه هایی مثل فوتبال و سیاست موقعیت ستاره شدن بیشتر باشد. به نظرم در سینما این موقعیت نیست اما در سطح سینمایی خودمان بعد از انقلاب هدیه تهرانی را داریم و قبل از انقلاب فردین. البته این مشكلات فقط از سینما ناشی نمی شود از بحث اعتقادی و فرهنگی بگیر و...
خودتان را بازیگر تئاتر می دانید یا سینما یا اصلا تفكیك نمی كنید و می گویید بازیگرهستید؟
خود به خود كه تفكیك وجود دارد. بالاخره دو رسانه متفاوت است، ولی شاید من خودم را بازیگر می دانم، با اینكه خودم در دلم وابستگی دیگری به تئاتر دارم، مثل بچه ای كه خانه پدری اش را دوست دارد. به نظرم تئاتر برای كسانی كه از تئاتر شروع كرده اند احساس امنیت می دهد. با اینكه در تئاتر باید بیشتر از این مایه بگذارم، هنوز به آن نقطه ای كه می خواهم نرسیدم، نمی گویم در سینما رسیده ام، اما در تئاتر هنوز به آن پله ای كه برای خودم در نظر گرفته ام نرسیده ام. در تئاتر كارهای ویژه ای هم دارم مثل «17 دی كجا بودی» كار امیركوهستانی، اما هنوز حسم ارضا نشده است.
شاید بتوان گفت در بین دیگر هم سن و سال هایتان پشتوانه ای در سینما نداشته اید با این وجود به آنچه خواسته اید رسیده اید. با توجه به باند بازی و وجود مافیای سینمایی برای هم سن و سال هایتان كه شرایط شما را دارند اصلا بدون باج دادن راه پیشرفت وجود دارد؟
مخاطب عام كه از این چیزها خبر ندارد ولی این ماجرا یك نقطه امنی برای من در تمام این سال هاست. شاید برای همین باشد كه من نمی توانم بازیگری را ول كنم. این نقطه امن است و این خیلی سخت است، باید در این شرایط خیلی پوست كلفت بود. باید خیلی خیلی عشق به این كار وجود داشته باشد و روزبه روز مثل سنگی كه آب از روی آن رد می شود و آن را تغییر می دهد، توانایی پذیرش این تغییر را داشته باشد. و در عین حال صبور هم بود، درست مثل سنگ. من خودم شاید دوست نداشته باشم بگویم كه در این مساله مدعی هستم، اما می توانم بگویم كه دیده ام و چنین شرایطی را هم تجربه كرده ام ولی این بی پناهی از آدم چیزی می سازد و در راهی كه می رود كمك می كند.
درست مثل بچه ای كه قرار است راه برود و باید زمین بخورد. من با اطمینان می گویم بدون هیچ كمك و پشتیبانی، اما با عشق و ایمان و كار زیاد می شود جلو رفت و قطعا می توانی روی یك نقطه خوب بایستی.
آن اتفاقی كه می خواستید در سینما برایتان افتاده است؟
جواب دادن به این سوال خیلی سخت است. مثل این است كه من از تو بپرسم به آن چیزی كه در زندگیت خواسته ای رسیده ای؟ درست مثل سوال اول می گویم من این راه را دوست دارم. همین جاده ای كه معلوم نیست انتهایش كجاست جایی در جاده، دشتی خوشگل می بینی، بعد به خرابه می رسی و تو نمی دانی قرار است به كجا برسی. زندگی هم همین شكل است و تو نمی دانی یك ماه بعد قرار است چه اتفاقی برایت بیفتد اما مهم، راه است و من این راه را دوست دارم.
ازدواج نگار جواهریان و رامبد جوان
مراسم ازدواج رامبد جوان، مجری برنامه خندوانه و نگار جواهریان، بازیگر فیلم هایی چون طلا و مس و این جا بدون من، در کشور یونان برگزار شده است. چند سینماگر، از جمله حاضران در این مراسم بوده اند.
ازدواج نگار جواهریان با رامبد جواننگار جواهریان و رامبد جوان
فیلم شناسی نگار جواهریان
سینما
سالفیلمکارگردانیادداشت
1394بیا با منشهاب حسینی
1394نگاررامبد جوان
1393اعترافات ذهن خطرناک منهومن سیدی
1393قندون جهیزیهعلی ملاقلی پور
1393پریدن از ارتفاع کمحامد رجبی
1392ملبورننیما جاویدی
1391حوض نقاشیمازیار میری
1391آشغال های دوست داشتنیمحسن امیریوسفی
1390قصه هارخشان بنی اعتماد
1390بی خود و بی جهتعبدالرضا کاهانی
1389اینجا بدون منبهرام توکلی
1389یه حبه قندرضا میرکریمی
1388هیچعبدالرضا کاهانی
1387طلا و مسهمایون اسعدیان
1387شبانه روزامید بنکدار و کیوان علیمحمدی
1387کتاب قانونمازیار میری
1386تنها دو بار زندگی می کنیمبهنام بهزادی
1386صد سال به این سال هاسامان مقدم
1386جعبه موسیقیفرزاد مؤتمن
1385نسل جادوییایرج کریمی
1384پابرهنه در بهشتبهرام توکلی
1383خوابگاه دخترانمحمدحسین لطیفی
1382چند تار موایرج کریمی
1382قدمگاهمحمدمهدی عسگرپور
1380من، ترانه 15 سال دارمرسول صدرعاملی

گروه صحنه و لباس
سالفیلمکارگردانیادداشت
1383گیلانهرخشان بنی اعتماددر گروه صحنه و لباس

مجموعه تلویزیونی
سالمجموعهکارگردانیادداشت
1393کلاه قرمزی 93ایرج طهماسبمهمان برنامه
1390کلاه قرمزی 90ایرج طهماسبمهمان برنامه
1385زیر تیغ (مجموعه تلویزیونی)محمدرضا هنرمند
1382این راهش نیست (مجموعه تلویزیونی)نوید میهن دوست

فیلم تلویزیونی و شبکه خانگی
سالتله فیلمکارگردانیادداشت
1389ستاره های سوختهسیروس الوند
1389همین یک ساعت پیشسینا آذینفیلم کوتاه

تصاویر نگار جواهریان
نگار جواهریان,بیوگرافی نگار جواهریانتصاویر نگار جواهریان
نگار جواهریان,بیوگرافی نگار جواهریانجدیدترین تصاویر نگار جواهریان بازیگر ایرانی
نگار جواهریان,بیوگرافی نگار جواهریان عکس های نگار جواهریان
نگار جواهریان,بیوگرافی نگار جواهریانتصاویر جدید نگار جواهریان
نگار جواهریان,بیوگرافی نگار جواهریان عکس های جدید نگار جواهریان
نگار جواهریان,بیوگرافی نگار جواهریان بیوگرافی نگار جواهریان
نگار جواهریان,بیوگرافی نگار جواهریان نگار جواهریان
نگار جواهریان,بیوگرافی نگار جواهریان گردآوری:بخش سرگرمی بیتوته
منابع:
fa.wikipedia.org
pcparsi.com

مهم: فرآیند جمع‌آوری اخبار به صورت خودکار انجام می‌گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده‌ی وبسایت منبع و منتشر کننده‌ی آن است. با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید با ما تماس بگیرید.

  • گزارش خطا
  • پیشنهاد به دیگر مخاطبان
  • ۰
  • ۰