وزیر ارتباطات وارد بغداد شد

محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و هیات همراه برای یک سفر چهار روزه عصر سه شنبه وارد بغداد شدند.

وی که به دعوت همتای عراقی خود 'کاظم حسن راشد' به بغداد سفر کرده است در بدو ورود هدف از این سفر را بررسی راههای تقویت همکاری بین دو کشور در حوزه ارتباطات عنوان کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، جهرمی، هماهنگی لازم برای فراهم کردن شرایط ارتباطی لازم برای زائران ایرانی اربعین و تسهیل ارائه خدمات به آنها، پیگیری فعالیت های مشترک دو کشور در حوزه ارتباطات از جمله افزایش ظرفیت ترانزیت بین الملل از طریق ایران برای تامین نیازهای ارتباطی عراق را از محورهای این سفر عنوان کرد.

به گفته وی، همکاری در زمینه امنیت سایبری و بررسی راههای فعال سازی صنایع و شرکت های تولیدی ایران در بازار عراق و دیدار با مسوولان عراقی را از دیگر اهداف این سفر است.

کریم مزعل معاون وزیر ارتباطات عراق نیز گفت که موضوع های متعددی در زمینه همکاری میان تهران و بغداد از جمله در زمینه فناوری اطلاعات و اینترنت وجود دارد که در این سفر دنبال خواهد شد.

وی گفتگو درباره تسهیل نحوه ارائه خدمات به زائران اربعین حسینی و راهکاری های موفقیت در این زمینه را از محورهای مورد نظر طرف عراقی در جریان برنامه های سفر وزیر ارتباطات ایران به عراق ذکر کرد.

مهم: فرآیند جمع‌آوری اخبار به صورت خودکار انجام می‌گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده‌ی وبسایت منبع و منتشر کننده‌ی آن است. با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید با ما تماس بگیرید.

  • گزارش خطا
  • پیشنهاد به دیگر مخاطبان
  • ۰
  • ۰
دسته: اقتصادی
زمان انتشار: سه شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۶ | ۲۳:۴۶