آثار «جعبه تاریک» با الهام از صحنه های تئاتر به نمایش درمی آید

نمایشگاه «جعبه تاریک» حاصل تلاش ۲ ساله نجمه کزازی در بازسازی تصویرهایی که از تئاتر الهام گرفته است از سوم آذر در گالری هپتا به نمایش درمی آید.

به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا، جمعه سوم آذر نمایشگاه نقاشی‌های نجمه کزازی با عنوان «جعبه تاریک» در گالری هپتا افتتاح می‌ شود. آثار به نمایش درآمده در «جعبه تاریک» حاصل تلاش ۲ ساله هنرمند است که ایده اولیه آن از صحنه‌ها و تصویرهای تئاتر الهام گرفته شده است. در این نمایشگاه ۲۵ اثر و با تکنیک رنگ‌روغن روی بوم به نمایش درخواهد آمد.

نجمه کزازی درباره «جعبه تاریک» گفت: این مجموعه که ایده اولیه آن از دیدن و پیگیری عکس‌های تئاتر و صحنه‌های نمایشی به ذهن من خطور کرد جستجویی است در آن‌سوی لایه مبهم و مرموز زندگی انسانی ما. ابهام همان حسی است که به طور مدام در کل زندگی ما جریان دارد. گویی که ما را در جعبه‌ای تاریک گذاشته‌اند و ما نمی‌دانیم که بیرون جعبه چه خبر است و به واسطه همین ندانستن حتی آن‌ هنگام که در نور قدم می‌زنیم، تاریکی مسیر پیش‌رو ما را می‌ترساند. به حقیقت تفاوت ما، به عنوان بازیگران یک روایت از هزار روایت زندگی با یک بازیگر تئاتر چیست؟ او تنها حرف‌ها را از پیش تمرین کرده است. برای او هم معلوم نیست که در تاریکی‌ها چه کسی به او چشم دوخته است یا در نهایت چه روی خواهد داد.

وی درباره آثار به نمایش درآمده در «جعبه تاریک» ادامه داد: هر لایه‌ای که روی بوم گذاشته می‌شود، از دید من حیات دارد حتی اگر در مرحله‌ای دیگر پوشانده شود. این لایه‌های کم و بیش پیدا و پنهان در هر اثر، در ایجاد فضاسازی و افزودن روایتگری به تصویر تاثیر بسیار دارند. پس و پیش لحظه ثبت شده در تابلو هزاران داستان می‌تواند داشته باشد. من می‌خواهم چندین داستان را از طریق یک تابلو به بیننده انتقال دهم.

«جعبه تاریک» از سوم آذر تا پانزده آذر به مدت دوهفته در گالری هپتا به نمایش درمی‌آید. هپتا در خیابان کریمخان، خیابان ایرانشهر، روبه‌روی پارک هنرمندان، بن‌بست نیکوشهر، شماره‌ سه واقع شده است.

مهم: فرآیند جمع‌آوری اخبار به صورت خودکار انجام می‌گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده‌ی وبسایت منبع و منتشر کننده‌ی آن است. با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید با ما تماس بگیرید.

  • گزارش خطا
  • پیشنهاد به دیگر مخاطبان
  • ۰
  • ۰

در صورت تمایل، نظر خود را ثبت کنید: