شهر جده به زیر آب رفت+ عکس عجیب

حوادث رکنا: در پی بارش باران شدید و بی تدبیری مقامات شهری در جده عربستان، بخشی از این شهر زیر آب رفت.

به نقل از شبکه تلویزیونی الجزیره، شماری از محله‌های شهر جده عربستان بار دیگر زیر آب رفت و سیل بیشتر خیابان‌های اصلی را فرا گرفت. این حادثه Incident باعث خشم شهروندان شده است که از تکرار این پدیده و بی‌تدبیری مقامات دولتی در این خصوص ناراضی هستند.

شهروندان خشم خود را در پایگاه‌های ارتباط اجتماعی و از اینکه این پدیده بار دیگر تکرار شده و برای آن چاره‌اندیشی نشده است اعلام کردند. سیل بار‌ها جده را غرق در آب کرده که خطرناک‌ترین آن‌ها سال‌های ۲۰۰۹ و ۲۰۱۱ میلادی بود و و در دو سیل خطرناک قبلی بیش از ۲۰۰ نفر جان باختند.

سیل، خودرو‌ها را همانند قایق جابه‌جا کرد، راه‌ها و تونل‌ها را بست و وارد بازار‌ها و خانه‌ها و حتی مقر‌های دولتی شد. ساکنان این شهر از آنچه این سیل بر سر شهرشان می‌آورد خشمگین و ناراحت هستند همچنان که سال‌های گذشته نیز سیل، همین بلا را بر سرشان آورده است. بسیاری از آن‌ها سئوال می‌کنند پس از آنکه امیر سابق جده چند هفته پیش بازداشت شد و درباره مسائل مربوط به تأسیسات حمایت در برابر سیل و باران بازجویی شد، الان چه کسانی مجازات خواهند شد و چه کسی مسئول است؟

گروه‌های عملیاتی در شهرداری جده با امکاناتشان تلاش کردند سیل را مهار کنند، اما امکانات آنان نیز غرق در آب شد. بار دیگر با وجود آنچه که سال‌های گذشته رخ داده است بسیاری از سعودی‌ها می‌پرسند آیا گروه‌های دفاع شهری و گروه‌های کاری شهرداری‌ها برای مقابله با این پدیده آمادگی دارند؟ آن‌ها در این باره تردید می‌کنند.

این اولین بار نیست که سیل و باران، شهر‌های سعودی به ویژه جده را غرق در آب می‌کند و ساکنان این شهر سیل‌های سال ۲۰۰۹ و ۲۰۱۱ را به یاد می‌آورند که بیش از ۲۰۰ نفر در آن‌ها جان باختند. در گذشته جده غرق در آب شده است و هم‌اکنون نیز غرق در آب می‌شود و همچنان کوتاهی مقامات دولتی در آن هر بار خودش را نشان می‌دهد.

مهم: فرآیند جمع‌آوری اخبار به صورت خودکار انجام می‌گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده‌ی وبسایت منبع و منتشر کننده‌ی آن است. با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید با ما تماس بگیرید.

  • گزارش خطا
  • پیشنهاد به دیگر مخاطبان
  • ۰
  • ۰
دسته: حوادث
زمان انتشار: چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۶ | ۱۲:۱۷
خبرگزاری رکنا

در وبسایت رکنا، تازه‌ترین خبرها، گزارش‌ها، عکس‌ها و ویدئوها در پنج بخش پرونده، چهره‌ها، حوادث، پلیس و قضا، و رک مک تقدیم شما می‌شود. این پایگاه خبری در زمینه‌ی اجتماعی و فرهنگی به زبان فارسی به شماره‌ی ثبت 77046 در معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ثبت شده است.

در صورت تمایل، نظر خود را ثبت کنید: