۱۲ سلاح عجیب و شگفت انگیز در گذشته

12 سلاح عجیب و شگفت انگیز در گذشته

خبرگزاری آریا - در زمان های بسیار دور، سرزمین ها و قلمروهای مختلف همواره با یکدیگر در جنگ بوده اند. آن ها همواره تلاش می کردند که ارتش خود را تقویت نمایند تا بتوانند مرزهای کشور خود را گسترش دهند. به همین دلیل، استفاده از جنگ افزارها و سلاح های مقاوم و قدرتمند، رواج بسیار زیادی داشته است. شمشیر، نیزه و سپر، رایج ترین سلاح های دوران قدیم به شمار می رفتند. اما مواردی هم وجود داشتند که دیدنشان شما را به حیرت وا می دارد.


ما در این مقاله قصد داریم شما را با 12 اسلحه عجیب و غریب که در گذشته به کار می رفته اند، آشنا سازیم. آن ها بسیار عجیب هستند و به جای سلاح، بیشتر شبیه به کارهای دستی و هنری به نظر می رسند. از شما دعوت می کنیم تصاویر و توضیحات ارائه شده را ببینید و مطالعه کنید.


12 سلاح عجیب و شگفت انگیزی که در گذشته مورد استفاده قرار می گرفته اندنمونه ای از چاقوی سوییسی 450 ساله. این وسیله عجیب، بین سال های 1560 تا 1570 مورد استفاده قرار گرفته است.

12 سلاح عجیب و شگفت انگیزی که در گذشته مورد استفاده قرار می گرفته انداین وسیله شبیه به جواهرات زیبا به نظر می رسد، اما خبری از زیور آلات نیست و ما با یک نارنجک 700 ساله رو به رو هستیم. سلاح مذکور در قرن دوازدهم مورد استفاده قرار می گرفته و درون آن مایعی قابل اشتعال وجود داشته است. افراد آن را همانند کوکتل مولوتوف به کار می گرفتند.

12 سلاح عجیب و شگفت انگیزی که در گذشته مورد استفاده قرار می گرفته اندتفنگی که برای شلیک کردن بیش از حد زیبا جلوه می کند. این اسلحه سه آتشه، به ناپلئون بناپارت تعلق داشت.

12 سلاح عجیب و شگفت انگیزی که در گذشته مورد استفاده قرار می گرفته انداین کلاه عجیب در سال 1514 میلادی توسط امپراتور ماکسیمیلیان به شاه هنری هشتم هدیه داده شد. به نظر می رسد این وسیله بیشتر نمایشی بوده و کاربرد چندانی برای جنگ نداشته است.

12 سلاح عجیب و شگفت انگیزی که در گذشته مورد استفاده قرار می گرفته اندشمشیر عجیب و غول آسای زوایهاندِر ظاهرا به یک دزد دریایی و یا افسری بلند پایه تعلق داشته است.

12 سلاح عجیب و شگفت انگیزی که در گذشته مورد استفاده قرار می گرفته اندشما می توانید توسط این سه اسلحه چند نفر را به کام مرگ بفرستید. این نیزه های فولادی و مسی صرفا جنبه تشریفاتی دارند. آن ها همچنین با حروف اسم شاه آلبرت (فرمانروای بوهم و مجارستان از سال 1437 تا 1439) تزیین شده بودند.


12 سلاح عجیب و شگفت انگیزی که در گذشته مورد استفاده قرار می گرفته انداین تبر شگفت انگیز چینی، به سلسله شانگ تعلق داشته و بیش از 700 سال قدمت دارد. سلاح مذکور از چوب، برنز و تیغ یشم ساخته شده است.


12 سلاح عجیب و شگفت انگیزی که در گذشته مورد استفاده قرار می گرفته اندهفت تیر انوی عجیب و غریب، توسط جوزف انوی در سال 1855 ساخته شده است. سلاح مذکور 8 سیلندر دارد که بر روی خشاب اسلحه می چرخند. هر یک از سیلندرها می توانند 6 گلوله شلیک کنند، بنابراین در مجموع 48 شلیک قابل انجام است.


12 سلاح عجیب و شگفت انگیزی که در گذشته مورد استفاده قرار می گرفته اندهمانطور که از ظاهر اسلحه پیداست، این تبر به زمان وایکینگ ها تعلق دارد.


12 سلاح عجیب و شگفت انگیزی که در گذشته مورد استفاده قرار می گرفته انداین چاقوی طلایی همراه با یک مومیایی در معبد مشهور توت عنخ آمون در اهرام مصر پیدا شده است.


12 سلاح عجیب و شگفت انگیزی که در گذشته مورد استفاده قرار می گرفته اندقدمت این شمشیر که بیشتر شبیه به یک اثر هنری به نظر می رسد، به سال 1560 میلادی باز می گردد.


12 سلاح عجیب و شگفت انگیزی که در گذشته مورد استفاده قرار می گرفته اندموزه آثار هنری، این کمان صلیبی ایتالیایی که بسیار استادانه نیز ساخته شده را متعلق به سال 1573 میلادی می داند.

مهم: فرآیند جمع‌آوری اخبار به صورت خودکار انجام می‌گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده‌ی وبسایت منبع و منتشر کننده‌ی آن است. با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید با ما تماس بگیرید.

  • گزارش خطا
  • پیشنهاد به دیگر مخاطبان
  • ۰
  • ۰
دسته: گوناگون
زمان انتشار: پنجشنبه ۲۳ دي ۱۳۹۵ | ۱۳:۰۷