جدیدترین اخبار خبرگزاری بورس

۰
۰
اقتصادی - ۲ روز پیش

در معاملات امروز چهارشنبه 95.12.04 در بازار برق بورس انرژی، 2,740 مگاوات برق به ارزش 8 میلیارد و 997 میلیون ریال مورد معامله قرار گرفت که نسبت به روز معاملاتی گذشته با افزایش 65 درصدی همراه شد.

۰
۰
اقتصادی - ۳ روز پیش

در معاملات امروز سه شنبه 95.12.03 در بازار برق بورس انرژی، 670 مگاوات برق به ارزش 5 میلیارد و 444 میلیون ریال مورد معامله قرار گرفت که نسبت به روز معاملاتی گذشته با کاهش 39 درصدی همراه شد.

۰
۰
اقتصادی - ۴ روز پیش

شاخص کل فرابورس ایران معاملات امروز را با 14 واحد رشد معادل 1.75 درصد به پایان رساند. بدین ترتیب در ارتفاع 864 واحدی ایستاد و نماد «زاگرس» متعلق به شرکت پتروشیمی زاگرس که امروز بازگشایی شد، بیشترین تاثیر را در صعود آیفکس بر جای گذاشت. پس از آن نمادهای «مارون» و «شاوان» تا سقف 3.5 واحد اثر مثبت بر ...

۰
۰
اقتصادی - ۴ روز پیش

در معاملات امروز دوشنبه 95.12.02 در بازار برق بورس انرژی، 1,129 مگاوات برق به ارزش 8 میلیارد و 941 میلیون ریال مورد معامله قرار گرفت که نسبت به روز معاملاتی گذشته با کاهش 10 درصدی همراه شد.

۰
۰
اقتصادی - ۴ روز پیش

در روزهای جاری بار دیگر شاهد توجه بازار به گروه رایانه هستیم. یکی از نمادهای مورد توجه این گروه که البته در هفته های گذشته نیز افت محسوسی را تجربه نکرده و حتی در مقاطعی نیز خوش درخشیده است، نماد تازه وارد اپرداز است. اپرداز که به نظر می رسد این بار سودای رشد بیشتری را در سر دارد، در وضعیت مناسبی به ...

۰
۰
اقتصادی - ۵ روز پیش

در معاملات امروز یکشنبه 95.12.01 در بازار برق بورس انرژی، 1,573 مگاوات برق به ارزش 9 میلیارد و 886 میلیون ریال مورد معامله قرار گرفت که نسبت به روز معاملاتی گذشته با افزایش قابل توجهی همراه شد.

۰
۰
اقتصادی - ۶ روز پیش

اگر شما سرمایه ­گذاری باشید که علاقه به کاربرد قراردادهای اختیار معامله­ برای خرید کالا یا سهام جهت نگهداری آنها در بلندمدت را دارید و می­خواهید از خرید آن سود خوبی نصیب خود کنید، در اینجا شما می­توانید با بکارگیری اختیار معامله ­ها آن کالا یا سهام را به قیمت بسیار خوبی بخرید.

۰
۰
اقتصادی - ۶ روز پیش

مدیرعامل بورس کالای ایران از توافق با هند برای صادرات قیر از طریق بورس کالا خبر داد و گفت: در صورت عرضه این ماده نفتی از طریق بورس کالا می توان کیفیت و قیمت آن را مدیریت کرد.

۰
۰
اقتصادی - ۶ روز پیش

در معاملات امروز شنبه 95.11.30 در بازار برق بورس انرژی، 25 مگاوات برق به ارزش 197 میلیون و 160 هزار ریال مورد معامله قرار گرفت که نسبت به روز معاملاتی گذشته با کاهش قابل توجهی همراه شد.

۰
۰
اقتصادی - ۶ روز پیش

نفت پارس از جمله شرکت هایی است که این روزها به لحاظ نمودار آرایش مورد توجهی به خود گرفته است و پتانسیل برگشت به روند رو به رشد ماه های گذشته خود را دارد. علیرغم آنکه هنوز نشانه ای از برگشت در نمودار رؤیت نمی شود، وضعیت تکنیکی سهم و پتانسیل مذکور، ما را بر آن داشت تا نگاهی تکنیکی به آخرین وضعیت ...

۰
۰
اقتصادی - ۹ روز پیش

در معاملات امروز چهار شنبه 95.11.27 در بازار برق بورس انرژی، 690 مگاوات برق به ارزش 2 میلیارد و 8 میلیون ریال مورد معامله قرار گرفت که نسبت به روز معاملاتی گذشته با کاهش قابل توجهی همراه شد.

۰
۰
اقتصادی - ۱۰ روز پیش

در معاملات امروز سه شنبه 95.11.26 در بازار برق بورس انرژی، 5,084 مگاوات برق به ارزش 48 میلیارد و 94 میلیون ریال مورد معامله قرار گرفت که نسبت به روز معاملاتی گذشته با افزایش 57 درصدی همراه شد.

۰
۰
اقتصادی - ۱۰ روز پیش

رئیس هیات عامل ایمیدرو و معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در حاشیه برگزاری هفتمین همایش "چشم انداز صنعت فولاد و معدن ایران با نگاهی به بازار" در گفت و گوی اختصاصی با «پایگاه خبری بورس کالای ایران» به لزوم اجرای ماده ۳۷ قانون رفع موانع تولید و عرضه مواد خام در بورس کالای ایران اشاره کرد.

۰
۰
اقتصادی - ۱۰ روز پیش

با توجه به تأثیرپذیری بورس تهران از روند و تغییرات قیمت های جهانی، واحد مشاوره سرمایه گذاری کارگزاری نهایت نگر گزارشی تحت عنوان " نشریه تخصصی نرخ های جهانی" را گردآوری نموده است.

۰
۰
اقتصادی - ۱۱ روز پیش

در معاملات امروز دوشنبه 95.11.25 در بازار برق بورس انرژی، 4,671 مگاوات برق به ارزش 30 میلیارد و 615 میلیون ریال مورد معامله قرار گرفت که نسبت به روز معاملاتی گذشته با افزایش 32 درصدی همراه شد.

۰
۰
اقتصادی - ۱۱ روز پیش

شرکت سیمان صوفیان در تاریخ 29 دیماه 1354 به ثبت رسیده و در سال 1371 در بورس اوراق بهادار تهران پذیرفته شده است. این کارخانه با ظرفیت اسمی 1.269.000 تن در سال 1389 فعالیت داشته که به مرور ظرفیت تولید را به 2.130.000 تن رسانده است.

۰
۰
اقتصادی - ۱۱ روز پیش

روز یکشنبه ۲۴ بهمن ماه ، مدیرعامل بورس کالای ایران در مراسم افتتاحیه معاملات گواهی سپرده زعفران از کشف قیمت لحظه ای و واقعی زعفران ایرانی در پی معاملات گواهی سپرده کالایی خبر داد.

۰
۰
اقتصادی - ۱۲ روز پیش

در معاملات امروز یکشنبه 95.11.24 در بازار برق بورس انرژی، 4,250 مگاوات برق به ارزش 23 میلیارد و 181 میلیون ریال مورد معامله قرار گرفت که نسبت به روز معاملاتی گذشته با کاهش 54 درصدی همراه شد.

۰
۰
اقتصادی - ۱۲ روز پیش

سهام شرکت عمران و توسعه شاهد یکی از نمادهای گروه انبوه سازی است که مدتها از چشم بازار به دور بوده و دوران رکود خود را سپری کرده است. اکنون بعد از طی یک اصلاح کارکشن بر سر زبان ها افتاده و روند رو به رشدی را آغاز نموده است. تحلیل حاضر قصد تجزیه و تحلیل روند موصوف را دارد.

۰
۰
اقتصادی - ۱۳ روز پیش

در معاملات امروز شنبه 95.11.23 در بازار برق بورس انرژی، 8,137 مگاوات برق به ارزش 50 میلیارد و 945 میلیون ریال مورد معامله قرار گرفت که نسبت به روز معاملاتی گذشته با کاهش 11 درصدی همراه شد.

۰
۰
اقتصادی - ۱۳ روز پیش

روز یکشنبه ۲۴ بهمن ماه و در شهر مقدس مشهد، با حضور جمعی از مقامات ارشد بازار سرمایه کشور و استانداری خراسان رضوی ، معاملات گواهی سپرده زعفران در بورس کالای ایران با همکاری اتحادیه تعاونی های روستایی و کشاورزی خراسان رضوی بطور رسمی افتتاح می شود.

۰
۰
اقتصادی - ۱۳ روز پیش

"وهور" که از جمله شرکت های تازه وارد فعال در حوزه برق و انرژی در بازار سرمایه است، پس از آنکه بعد از عرضه اولیه، به سقف قیمتی ۲۷۰ تومان دست یافت، در مسیر اصلاح قرار گرفت و بیش از ۷۸ درصد مسیر رفته را بازگشت. در مقطع فعلی اما آیا بار دیگر پتانسیل رشد قیمت وجود دارد؟ تحلیل امروز در صدد پاسخ به این ...

۰
۰
اقتصادی - ۱۶ روز پیش

در معاملات امروز چهارشنبه 95.11.20 در بازار برق بورس انرژی، همزمان با واریز اعتبار به حساب شرکت های توزیع نیروی برق، 7,449 مگاوات برق به ارزش 57 میلیارد و 487 میلیون ریال مورد معامله قرار گرفت که نسبت به روز معاملاتی گذشته با افزایش قابل توجهی همراه شد.

۰
۰
اقتصادی - ۱۶ روز پیش

تاثیر واگذاری بیمه پارسیان برای خگستر ، شناسایی سودی معادل 516 ریال به ازای هر سهم خواهد بود .همچنین با توجه به مالکیت 30% خگستر بر سرمایه گذاری سمند ، 80 ریال به سودآوری هر سهم گروه اضافه می گردد. بنابراین سود تلفیقی خگستر را جمعا به مبلغ 596 ریال افزایش خواهد یافت.

۰
۰
اقتصادی - ۱۶ روز پیش

معاملات آتی، گواهی سپرده و قرارداد اختیار معامله سکه طلا به عنوان ابزارهای مالی و مشتقه، در حالی اکنون همزمان باهم در بورس کالای ایران، می تواند مورد استفاده قرار بگیرد که بهره گیری از این سه ابزار نوین برای یک محصول خاص در تاریخ بازار سرمایه ایران بی نظیر است.

۰
۰
اقتصادی - ۱۶ روز پیش

واردات بی رویه محصولات خارجی که باعث اشباع بازار گشته است می تواند مهمترین سد راه شرکت برای عدم تحقق بودجه باشد. با این حال چنانچه شرکت بتواند از نظر مقداری بودجه خود را تحقق بخشد و با در نظر گرفتن ثبات نسبی در نرخ دلار و نفت در سال 96 ( متوسط نرخ دلار 40000 ریال و متوسط نرخ نف 60 دلار) به نظر می ...

۰
۰
اقتصادی - ۱۷ روز پیش

در معاملات امروز سه شنبه 95.11.19 در بازار برق بورس انرژی، 1,371 مگاوات برق به ارزش 8 میلیارد و 206 میلیون ریال مورد معامله قرار گرفت که نسبت به روز معاملاتی گذشته با کاهش 81 درصدی همراه شد.

۰
۰
اقتصادی - ۱۷ روز پیش

نشست خبری شاپور محمدی، رییس سازمان بورس و اوراق بهادار با حضور اهالی رسانه در محل این سازمان دقایقی پیش به پایان رسید. نشست خبری شاپور محمدی، رییس سازمان بورس و اوراق بهادار با حضور اهالی رسانه در محل این سازمان دقایقی پیش به پایان رسید. به گزارش بورس نیوز به نقل از «پایگاه خبری بورس کالای ایران» ، ...

۰
۰
اقتصادی - ۱۷ روز پیش

نمادهای بانکی پس از مدت ها غیبت بالاخره در هفته های اخیر به تابلوی معاملات بازگشتند. البته هنوز غایب بزرگ این گروه یعنی وبصادر جای خالی خود را روی تابلو پر نکرده است. در هر حال با توجه به تب و تابی که خبر افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی در این گروه ایجاد کرده است، بر آن شدیم تا...

۰
۰
اقتصادی - ۱۸ روز پیش

در معاملات امروز دوشنبه 95.11.18 در بازار برق بورس انرژی، 2,789 مگاوات برق به ارزش 43 میلیارد و 831 میلیون ریال مورد معامله قرار گرفت که نسبت به روز معاملاتی گذشته با افزایش همراه شد.

۰
۰
اقتصادی - ۱۸ روز پیش

چند هفته ای است شرایط رکود و تمایلات نزولی بر کل بازار سایه گسترانده است و در این وضعیت، افت قیمت های جهانی در هفته ای که گذشت نیز پاشنه آشیلی شد تا از بازار انتظار رشد خاصی نداشته باشیم. در تحلیل امروز به بررسی تکنیکی نمودار شرکت ملی مس و مس جهانی پرداخته ایم.

۰
۰
اقتصادی - ۱۹ روز پیش

نشست خبری مدیرعامل سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی در سی و هشتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی امروز در محل این سازمان برگزار شد. نشست خبری مدیرعامل سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی در سی و هشتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی امروز در محل این سازمان برگزار شد. به گزارش بورس نیوز به نقل ...

۰
۰
اقتصادی - ۱۹ روز پیش

روز یکشنبه 17 بهمن ماه، برای نخستین بار 18 هزار تن آرد گندم ایرانی جهت صادرات به بازارهای جهانی عرضه می شود. روز یکشنبه 17 بهمن ماه، برای نخستین بار 18 هزار تن آرد گندم ایرانی جهت صادرات به بازارهای جهانی عرضه می شود. به گزارش بورس نیوز به تقل از روابط عمومی و امور بین الملل بورس کالای ایران در این ...

۰
۰
اقتصادی - ۲۰ روز پیش

در معاملات امروز شنبه 95.11.16 در بازار برق بورس انرژی، 881 مگاوات برق به ارزش 4 میلیارد و 485 میلیون ریال مورد معامله قرار گرفت که نسبت به روز معاملاتی گذشته با کاهش 40 درصدی همراه شد.

۰
۰
اقتصادی - ۲۰ روز پیش

بار دیگر جهت گیری اخبار مثبت و حضور هیئت های خارجی برای عقد قرار داد و نزدیک بودن نمایشگاه خودرو، موجب آن شده است که توجه بازار به سمت این گروه معطوف شود. برای تحلیل امروز، نماد خساپا را از چند منظر مورد آنالیز قرار داده ایم. برای شروع به این تحلیل ابتدا اجازه بدهید نیم نگاهی به نمودار قیمت داشته ...

۰
۰
اقتصادی - ۲۰ روز پیش

معاملات آتی سکه در بورس کالای ایران، هفته گذشته نیز با حجم قابل قبولی به کار خود پایان داد، به طوریکه حجم و ارزش این بازار به ترتیب روی ارقام ۱۰۲هزار و ۸۸ قرارداد و ارزش ۱۳ هزار و ۸۸۳میلیارد ریال قرار گرفت.

۰
۰
اقتصادی - ۲۳ روز پیش

در معاملات امروز چهارشنبه 95.11.13 در بازار برق بورس انرژی، 2,418 مگاوات برق به ارزش 7 میلیارد و 527 میلیون ریال مورد معامله قرار گرفت که نسبت به روز معاملاتی گذشته با کاهش 56 درصدی همراه شد.

۰
۰
اقتصادی - ۲۳ روز پیش

از آمار رشد صنعت اختیار معامله ها در بورس های جهانی، می توان نتیجه گرفت که معاملات اختیار معامله مزایا و جذابیت بالایی داشته و بر زندگی مردم اثر گذاری مثبت دارند. از آمار رشد صنعت اختیار معامله ها در بورس های جهانی، می توان نتیجه گرفت که معاملات اختیار معامله مزایا و جذابیت بالایی داشته و بر زندگی ...

۰
۰
اقتصادی - ۲۳ روز پیش

ترکیب الگوهای هارمونیک و خط روند صعودی و کلاستر فیبویی پایان امواج اصلاح در نمودار قیمت این سهم نسوز! شرایطی را به وجود آورده است که برای خرید، کم ریسک ارزیابی می شود. با عنایت به وضعیت مناسب تکنیکی، برای تحلیل امروز، به سراغ نمودار قیمت این سهم رفته ایم. برای مطالعه تحلیل، کافی است تا ادامه مطلب ...

۰
۰
اقتصادی - ۲۳ روز پیش

ریسک های این شرکت عدم وصول مطالبات و سوخت شدن ارقامی سنواتی است و همچنین ابهام در نرخ خوراک، مساله با اهمیت دیگری است که باید به آن توجه شود. الف) تاریخچه : مجتمع پتروشیمی خارگ در ابتدا تحت عنوان شرکت سهامی شیمیایی خارگ جهت بازیافت پروپان، بوتان، نفتا و گوگرد از گازهای استحصالی چاه های حوزه نفتی ...