اخبار خبرگزاری دیده‌بان محیط زیست و حیات وحش ایران

جدیدترین اخبار خبرگزاری دیده‌بان محیط زیست و حیات وحش ایران

پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew): جلسه شورای عالی آب عصر شنبه ۱۳۹۶/۱۲/۵ به ریاست معاون اول رییس جمهور برگزار شد. اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور در این جلسه با اشاره به سخنان غیرکارشناسی برخی مسئولین غیر دولتی استان خوزستان در خصوص منابع آب این استان، بر لزوم اطلاع رسانی ...

علیرضا یونسی معاون سیاسی و امنیتی استاندار مازندران در جلسه کمیته فنی ستاد آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان این استان در در تاریخ دوم اسفند ماه برگزار شد، قول مساعد داد که طی رایزنی با دادگستری، نیروی انتظامی و دیگر نهادهای مسئول تلاش خواهد نمود تا جایگاه عرضه پرندگان را در بازار سنتی شهرستان فریدونکنار ...

پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew): قانون برنامه ششم توسعه مشتمل بر ۱۲۴ ماده و...

پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew): تصویب ده منطقه چهارگانه در استان کرمان و یک منطقه در استان اردبیل که قبلا بصورت غیر قانونی مصوب شده بود به مساحت دو میلیون هکتار بازنگری در حد و مرز ۲۸ منطقه چهارگانه و کاهش ۷۷ هزار هکتار از مناطق مذکور که ارزش زیستگاهی خود را از دست داده بود. ...

پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew): فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی استان تهران گفت: از آغاز طرح برخورد با خودروهای آفرود (off road) در بوستان جنگلی سوهانک تاکنون 68 خودروی آفرود توقیف و پس از هدایت به پارکینگ و تشکیل پرونده تخلف، مالکان آنها به مراجع قضائی معرفی شدند.

پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew): در بازرسی از متخلفین لاشه یک بز وحشی آبستن که متاسفانه دو بزغاله درون شکم خود داشت و لاشه یک بزغاله وحشی ماده یک ساله کشف و ضبط شد. متهمین پس از تشکیل پرونده جهت رسیدگی به جرم به مراجع قضایی معرفی شدند.

پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew): در اجرای اصل یکصد و بیست و سوم قانون...

پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew): بر اثر بارندگی های اخیر در روز ۱۳۹۶/۱۲/۲ نسبت به ۱۳۹۶/۱۰/۱۸ تراز سطح آب دریاچه هفده سانتی متر، وسعت دریاچه ۲۰۵/۰۳ کیلومتر مربع و حجم آب موجود در دریاچه ارومیه ۰/۳۲ میلیارد متر مکعب افزایش یافته است اما همچنان دریاچه نسبت به شاخص های سال گذشته ...

پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew): در بازرسی از چادر یکی از عشایر ساکن کرایی یک اسلحه تک لول غیرمجاز و در بازرسی از گوشی تلفن همراه متهم تصاویری از شکار غیرمجاز دو قوچ وحشی کشف و ضبط گردید. در این رابطه یک متهم دستگیر و جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی گردید.

پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew): در بازرسی از شکارچی متخلف در آرادان یک اسلحه شکاری دولول، 49 فشنگ چارپاره و ساچمه زنی و دو پهباد کشف شد. منطقه ای که متخلف در آن دستگیر شد زیستگاه جبیر است و پرواز پهباد در آسمان برای پیدا کردن جبیر در بیابان بوده است.

پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew): حادثه تلخ و دردناک هواپیمای تهران - یاسوج و فوت عده ای از هموطنان عزیزمان بخصوص هادی فهیمی کارشناس و فعال خوش نام محیط زیست را به خانواده های داغدار این عزیزان و مردم ایران تسلیت می گوییم.

پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew): ورکان پلنگ نری که بیش از سه سال در اداره کل حفاظت محیط زیست استان گلستان نگهداری میشد سرانجام به باغ وحش باراجین قزوین منتقل شد. س از مرگ هیرکان موضوع رهاسازی ورکان نیز برای همیشه منتفی شد.

پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew): یکی از دوربین های تله ای تعبیه شده در منطقه شکار ممنوع کوه سیاه واقع در بخش بوشکان شهرستان دشتستان بوشهر تصاویر زیبایی را از پلنگ ایرانی و سمور سنگی به ثبت رسانده است.

پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew): سمور سنگی (نام علمی: Martes foina) یکی از انواع...

پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew): چندی قبل تصویری از یک شکارچی متخلف در اختیار نیروهای محیط زیست شهرستان سراوان قرار گرفت. این تصاویر نشان می داد متخلف یک قوچ وحشی جوان را بصورت غیرمجاز شکار کرده و سپس یا سر بریده حیوان اقدام به تهیه عکس یادگاری نموده است.

مدیرکل دفتر بهداشت و مدیریت بیماری های طیور سازمان دامپزشکی کشور گفت: آنفلوانزای فوق حاد پرندگان به یک بحث ملی تبدیل شده است. از ابتدای سال، ۲۶ میلیون پرنده بر اثر ابتلا به آنفلوانزای فوق حاد پرندگان معدوم شده که از این تعداد ۲۱ میلیون مربوط به مرغ های تخم گذار و مابقی سایر پرندگان نظیر پرندگان ...

پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew): از متهم دستگیر شده لاشه یک قوچ وحشی، یک اسلحه گلوله زنی کالیبر ۲۷۰ (دارای مجوز حمل) به همراه ۲ عدد پوکه تازه شلیک شده، یک قطار فشنگ و ۱ عدد دوربین چشمی کشف و ضبط گردید.

پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew): بامداد گذشته به دنبال گزارشی از مردم محلی منطقه زاغلستان بخش احمدی واقع در شهرستان حاجی آباد هرمزگان مبنی بر گرفتار شدن یک پلنگ در یک استخر قدیمی خالی از آب، گروهی از نیروهای محیط زیست این استان به منطقه اعزام شدند.

پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew): در جریان بازرسی از خودروی شکارچیان متخلف در منطقه حفاظت شده بافق لاشه یک کل وحشی، یک قبضه اسلحه گلوله زنی غیرمجاز (قاچاق) با لول ژ3، چهار عدد فشنگ، دوربین چشمی، چاقو و اره کشف و ضبط شد.

پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew): طی روزهای اخیر هزاران کبوتر وحشی در شهرستان اسلام آباد غرب از بین رفتند. مدیرکل دامپزشکی استان کرمانشاه در این باره گفت: با پیگیری های به عمل آمده، سازمان دامپزشکی کشور طی انجام آزمایشات تکمیلی علت مرگ و میر در کبوتران وحشی را ابتلا به بیماری ...

پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew): دادگاه با توجه به عدم سابقه دار بودن متهمان، ابراز ندامت و پشیمانی، جبران ضرر و زیان وارده به محیط زیست و اثرات سوء زندان متهم ردیف اول را با توجه به حرفه اش به انجام 270ساعات خدمات رایگان تاسیسات و لوله کشی برای مدارس شهرستان و متهم ردیف دوم ...

پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew): چند روز قبل رییس بنیاد مستضعفان گفت: واگذاری بخشی از اراضی حاشیه آزادراه تهران- شمال مصوبه دولت است و قرار است دولت حدود ۳۵ میلیون مترمربع از این اراضی را به بنیاد واگذار کند. عضو هیات رییسه فراکسیون محیط زیست و توسعه پایدار مجلس در این باره ...

پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew): از متهمین لاشه یک کل وحشی و دو دوربین چشمی ضبط شد اما اسلحه ای کشف نشد که احتمال می رود اسلحه قاچاق درون کوه مخفی شده یا توسط راکب موتور سیکلت متواری شده از منطقه خارج شده است.

پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew): رئیس سازمان دامپزشکی در مورد شیوع سویه جدید آنفلوانزای فوق حاد پرندگان (H5N6) در کشور گفت: گزارشاتی از ابتلای انسان به این بیماری گزارش شده است بنابراین به مردم توصیه می کنیم به پرندگان وحشی خصوصا پرندگان آبزی نزدیک نشوند. شکار پرندگان به هیچ ...

پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew): در جریان بازرسی از منزل این شکارچی متخلف در یکی از روستاهای اطراف بجنورد اجزای بدن یک پلنگ و یک گرگ به همراه یک اسلحه تک لول قاچاق و مقادیری مهمات دست ساز غیرمجاز کشف و ضبط شد.

پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew): میزان بارش های کشور نسبت به میانگین دوره های مشابه در دراز مدت(۱۲۷ میلیمتر) ۶۳٫۴ درصد کاهش و نسبت به دوره مشابه سال آبی گذشته (۹۰ میلیمتر) ۴۸٫۳ درصد کاهش نشان می دهد.

پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew): از متخلفین ۲ قبضه سلاح شکاری ساچمه زنی، ۸ عدد فشنگ مربوطه، لاشه ۵ خرگوش وحشی و سه سگ تازی آموزش دیده کشف و ضبط گردید. در این رابطه شش متهم پس از تشکیل پرونده جهت رسیدگی به جرم به مراجع قضایی معرفی شدند.

پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew): بر اساس بررسی های بعمل آمده و نمونه برداری از مرغان خانگی روستای مرزدشت خمام و تائید ویروس H5N6 عامل بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان و پیشگیری و جلوگیری از شیوع و انتشار عامل بیماری تعدادی از مرغان خانگی و بومی روستای مذکور معدوم سازی و دفن ...

پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew): در جریان بررسی پرونده، قضات دادگاه تجدیدنظر اعتراض موثری که موجبات نقض حکم بدوی را به همراه داشته باشد تشخیص ندادند. اما قضات دادگاه تجدید نظر به دلیل عدم سابقه کیفری متهمان مجازات تعیین شده (شش ماه حبس) را به مدت سه سال تعلیق نمودند.

پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew): پیش بینی سازمان هواشناسی کشور و اطلاعیه شماره ۹۹ مورخ ۹۶/۱۱/۲۱ این سازمان : روز دوشنبه ۹۶/۱۱/۲۳ بارش باران و برف و وزش باد شدید در استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، شمال کرمانشاه، کردستان، زنجان، قزوین، البرز و شمال تهران.

ایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew): چندی قبل تصاویری از یک شکارچی متخلف در اختیار نیروهای محیط زیست شهرستان رزن همدان قرار گرفت. این تصاویر نشان می داد متخلف به وسیله دو سگ تازی اقدام به شکار غیرمجاز سه خرگوش وحشی نموده و سپس اقدام به تهیه عکس یادگاری نموده است.

پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew): وزارت دادگستری بنابه درخواست سازمان حفاظت محیط زیست خواستار افزایش مجازات های نقدی جرایم موضوع مواد 10 تا 14 قانون صید و شکار (مصوب 1346 و اصلاحات آن ـ مصوب 1375) شده است.

پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew): معاون سازمان دامپزشکی کشور در سفر به استان گیلان گفت: بعد از ۱۲ سال برای نخستین بار ویروس جدید H5N6 در منطقه بوجاق کیاشهر مشاهده شده است که گزارش آن به سازمان جهانی بهداشت ارسال و روی وب سایت این سازمان منتشر شده است.

پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew): محیط بانان که تنها دو نفر بوده و دوربین عکاسی با زوم بالا در اختیار داشتند با توجه به شرور بودن متخلفین و احتمال درگیری و یا فرار آنها ابتدا از شکارچیان به همراه ادوات جرم عکس و فیلم تهیه نموده و سپس جهت برخورد قانونی با متخلفین وارد عمل شدند.

پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew): در بازرسی از دو شکارچی متخلف در زابل لاشه یازده خوتکا به همراه دو قبضه اسلحه شکاری دارای مجوز و سایر ادوات شکار کشف و ضبط گردید. متخلفین روز دوشنبه مورخ ۹۶/۱۱/۱۶ مبلغ یازده میلیون ریال بابت ضرر و زیان وارده به محیط زیست ناشی از صید غیرمجاز ...

پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew): متاسفانه یک گربه جنگلی بر اثر برخورد با خودرو در حاشیه شهر بجنورد از بین رفت. لاشه این گونه جهت بررسی و اقدامات بعدی به اداره کل حفاظت محیط زیست استان خراسان شمالی منتقل گردید.

پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew): در بازرسی از متخلفین لاشه دو قوچ وحشی و یک قبضه سلاح شکاری خفیف دست ساز غیرمجاز کشف و ضبط شد. متهمین جهت رسیدگی به جرم و اعمال قانون تحویل مراجع قضایی بخش دستگردان طبس شدند.

پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew): گردنبند ردیاب ماهواره ای پلنگ نری که اردیبهشت ماه در حاشیه پارک ملی پابند در تله سیمی گرفتار شده و پس از زنده گیری، درمان و نصب ردیاب ماهواره ای در همان منطقه رهاسازی شده بود، بعد از گذشت حدود هفت ماه، در منطقه پت کیله با سی کیلومتر فاصله از ...

پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew): در جریان رسیدگی به این پرونده در دادگاه کیفری کنارک، دادگاه با توجه به گزارش اداره محیط زیست و مرجع انتظامی، عکس متهمین به همراه لاشه دو کل وحشی، اعترافات و دفاعیات بلاوجه آنها و سایر محتویات پرونده، بزهکاری متهمین را محرز و مسلم دانست. ...

پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew): نیروهای یگان محیط زیست شهرستان آوج قزوین حین گشت زنی در عرصه های طبیعی این شهرستان یک لانه که دو گربه وحشی داخل آن بودند را مشاهده و از آنان تصویر برداری نمودند.

آسایشگاه خیریه‌ی معلولین بچه‌های آسمان
درباره: آسایشگاه خیریه‎ی نگهداری از کودکان معلول جسمی و ذهنی و بیماران سالمند با نام بچه‌های آسمان کامران از سال 1378 و با شماره‌ی ثبت 15280 در قالب یک سازمان غیردولتی-غیرانتفاعی مشغول خدمات‌رسانی می‌باشد.موسسه در چهار قسمت دختران زیر 14 سال، پسران بالای 14 سال، بخش بزرگسالان (سالمند) و دفتر جلب مشارکت‌های مردمی شهرک قدس مشغول به فعالیت می‌باشد. قابل ذکر است حدود 80% این عزیزان، بی‌سرپرست، مجهول‌الهویه و بدسرپرست می‌باشند و از آنجایی که عمده‌ی هزینه‌های موسسه از قبیل مواد غذایی، دارویی، مصرفی و ... از طریق کمک‌های مردمی تامین می‌گردد، موسسه نیازمند حمایت و پشتیبانی شما نیکوکاران ارجمند می‌باشد.
آدرس: تهران-خیابان ولیعصر-بالاتر از میرداماد-خیابان سرو-پلاک 37