اخبار خبرگزاری فرهیختگان آنلاین

جدیدترین اخبار خبرگزاری فرهیختگان آنلاین

رحیم مشایی به دستور بازپرس دادسرای عمومی تهران بازداشت شد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در پست اینستاگرامی خود استیضاح های اخیر را اوج جناح گرایی و فاصله از مردم دانست و تأکید کرد: این موضوع یک بار دیگر زنگ خطر را برای مسئولان به صدا در آورد.

رئیس مجلس شورای اسلامی قانون بودجه ۹۷ کل کشور را برای اجرا به رئیس جمهور ابلاغ کرد.

دبیر شورای عالی امنیت ملی با بیان اینکه به نقض عهدهای مکرر آمریکا در برجام پاسخ شایسته و به موقع خواهیم داد و هیچ گونه تغییر و تفسیری در برجام را نمی پذیریم ، به اروپا توصیه کرد که در زمین بازی آمریکا قرار نگیرد.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در هجدهمین نشست قرارگاه شهید علم الهدی که در یادمان شهدای هویزه برگزار شد، از نسل جوان کشور به عنوان نسلی متدین نام برد که اعتقاد قلبی به ائمه معصومین ( ع) دارند.

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی گفت: برای سوال از رئیس جمهور درخصوص موسسات مالی و اعتباری بیش از 100 امضا جمع آوری و تقدیم هیات رئیسه شده است.

وزیر علوم در جمع دانشجویان راهیان نور گفت: جوانان ما واژه ما می توانیم را باور کردند.

وزیر امور خارجه کشورمان تصریح کرد: اگر آمریکا این اشتباه را مرتکب شود که بخواهد از برجام خارج شود حتماً این اشتباه دردناکی برای آمریکایی ها خواهد بود.

وزیر خارجه ایران با بیان اینکه امروز در نقطه عطف در بحران سوریه هستیم، بر تداوم مبارزه مشترک با تروریسم تا آزادی خاک این کشور از اشغال گروه های تروریستی تأکید کرد و گفت: باید آلام مردم سوریه را نیز کاهش دهیم.

خطیب نماز جمعه تهران گفت: دشمن قوه قضاییه ای می خواهد که کمک شان کند نه اینکه وقتی عده ای اغتشاش کردند، به مساله ورود کند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: سرمایه گذاری خارجی ۳.۲ میلیارد دلار شده که این سرمایه گذاری در بخش نفت و گاز عملیاتی نشده و تقریبا معادل سرمایه گذاری خارجی قبل برجام است.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در دیدار با نمایندگان اعضای تشکل های مستقل دانشجویی گفت: باید همه تلاش کنیم تا در دانشگاه ها فضایی آرام و با نشاط به وجود آید و گفتمان منطقی در این فضا حاکم شود.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: دولت انگستان باید خسارت های وارده به سفارت ایران را جبران کند.

وزیر خارجه روسیه تأکید کرد که دیپلمات های انگلیسی به زودی از این کشور اخراج خواهند شد.

«سایه های یخ زده» بعد از دوسال انتظار برای تولید آماده می شود.

رئیس هیات امنای دانشگاه آزاد در پاسخ به سوال فارس در رابطه با اساتید دوشغله در دانشگاه آزاد گفت: برخی اساتید به طور تمام وقت در دانشگاه دولتی کار می کنند و می خواهند در دانشگاه آزاد هم تمام وقت کار کنند ولی مگر چنین مسئله ای امکان پذیر است؟

رئیس مجلس خبرگان گفت: سعی کنیم فرهنگ ایثار و جهاد و شهادت را که امام بزرگوار پایه گذاری کردند در روحیه مردم تزریق کنیم و موج هایی که آمده تا آثار ایشان را محو کند، بشکنیم.

حضرت آیت الله خامنه ای فرمودند: از مشکلات معیشتی و دیگر مشکلات مردم اطلاع داریم اما معتقدیم هیچ مشکل حل نشدنی در کشور وجود ندارد که ان شاءالله در چند روز آینده در این زمینه ها با مردم صحبت خواهم کرد.

فرمانده مرکز بسیج کارکنان وزارت علوم گفت: یکی از وظایف اصلی فرماندهان بسیج کارکنان، استماع سخن و فرمان ولی امر زمان و انعکاس به موقع آن در جامعه دانشگاهی است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: امسال دانشگاه آزاد اسلامی به صورت ویژه در برگزاری اردوی راهیان نور فعال بوده و بیش از 50 هزار دانشجو از واحدهای سراسر کشور در این اردوها شرکت کرده اند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران گفت: به جرأت می توان گفت برای اولین بار کار بودجه ریزی دقیق در دانشگاه آزاد اسلامی انجام شده است.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: همان طور که رئیس دانشگاه اعلام کرد، فراخوانی اعلام خواهد شد و اعضای هیات علمی جدید و جوان جذب خواهند شد.

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه آزاد اسلامی گفت: سامانه جامع یکپارچه کشوری طراحی و راه اندازی شده که تقریباً می توان گفت نمونه آن در کشور نیست.

برای یک سامورایی همه جا ژاپن است! برای کی روش هم همه جا همان موزامبیکی است که در آن به دنیا آمده. امسال هم عمو کارلوس عین سال های قبل رفتار کرد؛ دعوا راه انداخت، جو داد، مخالفان خودش را هشتبلکو کرد، هرکه را خوشش نمی آمد از فدراسیون انداخت.

دانش سیاست در ایران نیازمند درانداختن «طرحی نو» است؛ این طرح، الزاماتی در هر دو بعد سلبی و ایجابی، به همراه دارد.

درآمدهای بادآورده در حوزه الگوی توزیع اثرات خود را بر الگوی مصرفی مردم و دولتی ها خواهد گذاشت؛ تا جایی که درآمدهای ارزی وجود داشته و تولید داخلی پرهزینه باشد، دولت و ملت ترجیح می دهند ارز بدهند و کالای ارزان و شاید تاحدی باکیفیت تر تحویل بگیرند.

زمانی که شاخص رشد اقتصادی به دلیل توسعه زیرساخت هایی مثل پتروشیمی که سرمایه بر است و ایجاد اشتغال چندانی نمی کند، لازم است دولت با حمایت از بنگاه های کوچک و متوسطی که نیروی کار بیشتری جذب می کنند، موانع کسب وکار در واحدهای کوچک و متوسط را رفع کند تا اشتغالزایی بیشتری انجام شود.

نماینده مرکز تحقیقات بین المللی کشاورزی در مناطق دیم (ایکاردا) یادآور شد: «اینکه UPOV واردات را تسهیل می کند، صحیح است، اما نتیجه آن رقابت است، به خاطر تغییر آب و هوا تا پنج سال دیگر این بذرهایی که در حال حاضر در کشور در حال کشت شدن است، کارآیی ندارند.»

رواست که ارزشی ترین سینماگر ضدآمریکایی مان را تنها به این دلایل که برشمردیم آمریکایی ساز بر شمریم چه باک! که ابراهیم حاتمی کیا در سینما بت شکن بوده و هست و در آخرین فریادهایش به درستی هدف گذاری کرده و ماشه را همانند قهرمان نامیرایش حاج کاظم چکانده است؛ تیری هوایی که به جای یک هدف به صد چله نشسته ...

به راستی که کرمانشاه هنوز همان کرمانشاه زمان جنگ است. مردمانی صبور که رنج های بسیاری را تحمل کرده اند و در کنارشان ناجیان گمنامی حضور دارند که چیزی از آنها نمی دانیم؛ درست شبیه شهیدان گمنامی که در بازی دراز و برفراز کوه آرام گرفته اند؛ در این دنیا که همه چیز مجازی اش خوب است، اینها واقعی واقعی ...

شورای پنجم تا توانست به عملیات های عمرانی شورای قبلی و رفتارها آنها در اداره شهر ایراد گرفت، زمانی می توانیم حرف آنها را قبول کنیم که در اداره شهر تفاوتی را مشاهده کنیم و اوضاع شهر را بهتر از پیش ببینیم، نه اینکه با بارش برف شهر تعطیل شود یا با ایراد گرفتن به پروژه ها (خط 7 مترو) کل پروژه متوقف شود!

آیت الله جنتی خطاب به رئیس جمهور اظهار داشت: «استخدام افراد نادرست در پست های مختلف صحیح نیست، در دستگاه دولت بسیاری افراد هستند که انقلابی نیستند و در انتخاب آنها باید دقت شود. برخی از این افراد در پی ثروت اندوزی هستند؛ آقای رئیس جمهور! اجازه ندهید انقلاب به دست نااهلان بیفتد.

طراح اصلی طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان گفت: «عملا با مخالفت هوشمندانه هیات رئیسه بررسی این طرح به سال آینده موکول شد.»

در بیانیه پایانی اجلاسیه خبرگان بر لزوم بالابردن قدرت دفاعی و موشکی و قابل مذاکره نبودن این عرصه و نیز ایجاد زمینه رفع مشکلات معیشتی مردم تأکید شد.

رئیس مجلس خبرگان رهبری گفت: خبرگان از مسئولین نظام توقع دارند در مورد فرهنگ و معیشت و اقتصاد و تولید اهمیت قائل شوند.

اگر هر دولتی تنها چهار سال برای نمایش توانایی خود فرصت داشت و امکان دوباره نامزد شدن روسای جمهور نبود، شاید دولت ها بهتر می توانستند تمام قوای خود را برای ثبت توانایی خود بر تاریخ کشور به کار گیرند و طمع بازگشت به عرصه قدرت از آنها بریده می شد.

۲۱۴ نفر از نمایندگان مجلس در نامه ای به رئیس جمهور خواستار ممنوعیت واردات کالاهای مشابه تولید داخل به کشور شدند.

وضعیت و نسبت علوم اجتماعی و مردم، مسائل زیادی دارد؛ مسائلی که کمتر مورد توجه و نقد علوم اجتماعی قرار می گیرد. در صورتی که به احتمال زیاد اولین گام در بازسازی و بازیابی نسبت علم اجتماعی و مردم، این است که اصحاب علوم اجتماعی بی رحمانه این نسبت را موضوع پرسش، نقد و بازاندیشی قرار دهند.

با اینکه ممکن است به برخی جوانب مدارس سمپاد انتقادات صحیحی وارد باشد، اما همین مدارس کورسوی امیدی برای دانش آموزان نخبه ای بود که با توانایی مالی ضعیف نیز امکان حضور در دانشگاه های برتر را پیدا می کردند.

گسترش تبلیغ کالا های خارجی در بزرگراه ها، تلویزیون و سایر رسانه های کشور القای مفهوم برتری این کالا هاست و محرک ناخودآگاه عموم برای تایید مفهوم عرضه کردن و حمایت از ساختار تجمل است.

آسایشگاه خیریه‌ی معلولین بچه‌های آسمان
درباره: آسایشگاه خیریه‎ی نگهداری از کودکان معلول جسمی و ذهنی و بیماران سالمند با نام بچه‌های آسمان کامران از سال 1378 و با شماره‌ی ثبت 15280 در قالب یک سازمان غیردولتی-غیرانتفاعی مشغول خدمات‌رسانی می‌باشد.موسسه در چهار قسمت دختران زیر 14 سال، پسران بالای 14 سال، بخش بزرگسالان (سالمند) و دفتر جلب مشارکت‌های مردمی شهرک قدس مشغول به فعالیت می‌باشد. قابل ذکر است حدود 80% این عزیزان، بی‌سرپرست، مجهول‌الهویه و بدسرپرست می‌باشند و از آنجایی که عمده‌ی هزینه‌های موسسه از قبیل مواد غذایی، دارویی، مصرفی و ... از طریق کمک‌های مردمی تامین می‌گردد، موسسه نیازمند حمایت و پشتیبانی شما نیکوکاران ارجمند می‌باشد.
آدرس: تهران-خیابان ولیعصر-بالاتر از میرداماد-خیابان سرو-پلاک 37