اخبار خبرگزاری فرهیختگان آنلاین

جدیدترین اخبار خبرگزاری فرهیختگان آنلاین

با رأی اکثریت اعضای کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس، محمدرضا عارف رئیس این کمیسیون شد.

رئیس دانــشگاه آزاد اســلامی مــاهشــهر گفت: به جرات می توان گفت که بیش از 60 درصد افراد شاغل در صنایع پتروشیمی منطقه از دانش آموختگان این واحد دانشگاهی هستند که این خود بیانگر نقش قاطع واحد ماهشهر در صنعت نفت کشور است.

توان بالای اقتصادی و سیاسی، خودباوری گسترده و اجماع نخبگان در بالاترین سطح از حیث داخلی، قدرت غیرقابل خدشه و همه جانبه در حوزه منطقه ای و آمادگی مناسب از حیث یارگیری های بین المللی می تواند «حداقل» شروط مذاکره با آمریکا در آینده باشد.

الان از قدرت کره می ترسند و به آن حمله نمی کنند، ولی به محض اینکه آمریکایی ها این کشور را تضعیف کرده و به این جمع بندی برسند که از قدرت دفاعی قابل اتکایی برخوردار نیست، همانند آنچه در عراق اتفاق افتاد، به کره نیز حمله خواهند کرد. تجربه گذشته و دیگر کشورها این را بیان می کند.

در پی دیدار رهبران دو کشور آمریکا و کره شمالی در هتل «کاپلا»ی سنگاپور تردیدها درباره اینکه آیا ترامپ می تواند نقطه پایانی بر بدعهدی های آمریکا و آغازگر صلح میان دو کشور باشد، اوج گرفته؛ تردید هایی که برای رفع شان قدری نیاز به گذر زمان است.

کارشناس و مربی فوتبال گفت: شرایط آلمان ها به همین صورت نمی ماند و قطعا این تیم می تواند در ادامه راه به یکی از مدعیان کسب عنوان قهرمانی تبدیل شود. معمولا پنجره آلمان ها در تورنمنت ها دیر باز می شود، اما افق روشنی پیش روی آنهاست.»

کی روش واکنش به این پرسش که نتیجه بازی با اسپانیا چه خواهد شد، لبخند معناداری می زند و می گوید: «من پیشگو نیستم اما به انرژی و پتانسیل بازیکنانم ایمان دارم و همان طور که در بازی اول تا آخرین نفس جنگیدیم برابر اسپانیا هم همین روند را تکرار می کنیم اما با یک نسخه جدید که تاکنون از ایران ندیده اید!»

آلمانی ها در این جام هم تیم خوبی دارند. دو دروازه بان با کیفیت، دفاع وسط های مدرن و خیلی خوب که در بازی سازی هم بسیار عالی کار می کنند، خط هافبک خلاق و بازی ساز. تنها چیزی که شاید مانع از تحقق رویاهای مانشافت شود پیکان خط حمله است.

فراعنه چشم به ساق های محمد صلاح دوخته اند. بازیکنی که با لیورپول تا فینال لیگ قهرمانان اروپا پیش رفت. روسیه با پیروزی در این دیدار شانس زیادی برای صعود خواهد داشت و از سویی عدم کسب برتری مصری ها، به نوعی حکم حذف شان را از جام امضا خواهد کرد.

از هر 10 مرد آمریکایی، 6 نفرشان (61 درصد) و از هر 10 زن، پنج نفر (46 درصد) موافق مجازات اعدام هستند. به طور متوسط 54 درصد از مردم آمریکا، موافقند که قاتلان باید اعدام شوند.

اگر شما می خواهید با تیمی که از آسیا به جام جهانی راه یافته مقابل تیم هایی همچون اسپانیا، پرتغال و مراکش رقابت کنید، باید شجاع و جسور باشید. باید در چنین شرایطی تصمیمات بزرگ بگیرد، نه تصمیمات سازشی.

بازی ندادن ندیمی بوشهری در تصمیم گیری ها و تصمیم سازی های وزارت امور اقتصادی و به بن بست کشیده شدن نظرات او دیگر، انگیزه ماندن را از ندیمی بوشهری سلب کرده بود.

هدف از اجرایی کردن یک برنامه راهبردی مدون در صنعت بیمه، احیای نقش اصلی بیمه به عنوان یک فعالیت مفید اجتماعی با هدف حمایت از منافع مادی افراد، نهادهای تجاری و دولت برای بالا بردن سطح اطمینان در زمینه رعایت حقوق مشتری و دستیابی به ضریب نفوذ هفت درصدی بیمه تا پایان برنامه ششم توسعه است.

روز گذشته نیز به رغم گذشت 24 روز از انتشار گزارش « ISI ندی اخراجی!»، وزارت بهداشت با ارسال جوابیه ای نسبت به آن واکنش نشان داد.

زمانی که دانشجویان از ساعت ها قبل در تب و تاب مهیا کردن فضا برای هرچه بیشتر لذت بردن از کنارهم فوتبال دیدن بودند، می توان گفت در ناخودآگاه آنها این در کنار هم بودن از خود رویدادی چون جام جهانی نیز پراهمیت تر است.

اعضای شورای عالی هماهنگی اقتصادی با اشاره به اینکه عزم قوای سه گانه کشور بر حل مشکلات مردم است، بر ضرورت هماهنگی همه جانبه سه قوه برای استفاده از همه ابزارهای در اختیار در راستای تصمیم گیری و پیشبرد مسایل اقتصادی کشور تاکید کردند.

عضو هیات علمی مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور گفت: «دانشگاه می تواند با استفاده از امکانات و فرصت هایی که در اختیار دارد، لایه های عمیق تری برای آموزش فارغ التحصیلان قرار دهد. وظیفه دانشگاه تربیت تکنسین نیست بلکه معنا و مفهوم آن در مرحله اول، آموزش دانش های بنیادین، تفکر و تفکر های انتقادی است و در ...

عضو هیات علمی دانشگاه تهران تاکید کرد: « برخی افرادی که از دوره قبل به نوعی همراه با دولت بودند منتقد شده اند و در حال حاضر با توجه به این تجربه زیانبار برای نظام، به نقد می پردازند ولی دولت به آنها نیز حمله و تروشرویی می کند تا تلاش کنند با یک هیمنه رسانه ای، پروژه ادامه برجام با اروپا را دنبال ...

روحانی گفت: «مردم تحت هر شرایطی نباید تحت فشار قرار گیرند، به ویژه در مورد کالاهای اساسی و کالاهایی که در داخل کشور تولید می شود. ضمن اینکه در شرایط فعلی منطقی نیست کالایی که تماما در داخل کشور تولید می شود، با قیمت جدیدی در اختیار مصرف کننده قرار گیرد.»

این اتمسفر در فضای سینمای کشور است که موضوعی مانند پخش فوتبال در سینماها به مساله اول رسانه های سینمایی و غیرسینمایی کشور بدل می شود.

تجربه نشان داده در سال های اخیر کارکرد دو حیطه دیوارنگاری و بیلبورد بیش از اشکال هنری توانسته تاثیرگذارتر واقع شود؛ اگرچه تصور می کنم بار تاثیرگذاری بیلبورد در مقایسه با دیوارنگاره نزد مردم بیشتر است.

در بخشی از مصوبه که به مراکز علمی کاربردی اشاره شده بود نیز آمده بود که علاوه بر ممنوعیت ایجاد مراکز جدید علمی کاربردی وابسته به دستگاه های اجرایی، تمامی این مراکز از پذیرش دانشجو نیز منع شده بودند.

فرمانده کل سپاه در همایش «آئین بزرگداشت استاد تراز انقلاب اسلامی» از خانواده شهدای هسته ای و همچنین اساتید دانشگاهی که توسط آمریکا تحریم شده اند تقدیر کرد.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با 151 رأی مثبت با کلیات طرح افزایش سهمیه پذیرش ایثارگران در کنکور موافقت کردند.

فرمانده کل سپاه بزرگترین مانع پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی در داخل کشور را جریان فکری مقابل جریان اسلامی ناب دانست و گفت: آخرین اقدام آنها نامه یکصد نفری است که جمهوری اسلامی با ترامپ مذاکره کند؛ اگر بگوییم این صد نفر مامور فضاسازی برای مذاکره با ترامپ نبودند، حتما تعداد قابل توجهشان مامور بودند.

سخنگوی دولت گفت: در این شرایط کسی که مذاکرات قبلی از نظرش بی اعتماد است و زور می گوید قطعا هر کشور مذاکره گری با او مذاکره نمی کند، الان زمینه مذاکره با چنین فردی وجود ندارد، اما همین الان با اروپا در حال مذاکره هستیم.

فرمانده کل سپاه گفت: سازش با امریکا به معنای مرگ انقلاب اسلامی و بزرگترین ضرر برای مردم و نظام است.

برای اولین بار یک شرکت خودروسازی داخلی منافع مشتریان را بر منافع خود ارجح دانست و خسارت ناشی از عقب نشینی شریک کره ای در عمل به تعهداتش را بر خریداران و مشتریانش تحمیل نکرد.

برخی از این بیلبوردها به لحاظ موضوعاتی که دستمایه کار خود قرار داده اند گاه نزد شهروندان اثر بخش بوده اند و برخی بیشتر حالت خنثی داشته اند.

ای کاش دولت نیز از عقل ورزی های متفاوت جامعه کمک می گرفت و مردانه و فداکارانه وارد میدان علم و عمل می شد و بدون برچسب زنی و انکار و تحقیر دیگران، برای برون رفت از این گرفتاری ها، یک گام رو به جلو برمی داشت، ای کاش!

دولتمردان، دغدغه مندان، پژوهشگران سیاست دانشگاه، آموزش عالی، سیاستگذاری علم و فناوری و همه دلسوزان کشور، برای رفع این وارونگی ها، دعا و قبلش گفتمان سازی و حرکت کنیم؛ که دانشگاه مبدأ و اساس تحول دائمی و تعالی جامعه است و تحول خواهی.

شریعتی در باره خود چنین می گوید: «وجودم تنها یک حرف است و زیستنم تنها گفتن همان یک حرف.

کمپین راه افتاده توسط کریمی یک حرکت تیمی یا حتی انفرادی فکر شده نیست. از اغلاط فاحش متن کریمی مشخص است احتمالا خودش هم دو بار آن را نخوانده و بلافاصله بعد از نوشتن روی اینستاگرام پست شده است.

طراحی نظام تحقیقات ملی، مستلزم مجموعه سازوکارها، الزامات اولیه، اقدامات زیرساختی، ایجاد دانش، همگرایی فکری در طراحی و بالاخره توسعه گفتمان متناسب با آن است

مسابقات جهانی ربوکاپ 2018 کانادا با حضور تیم رباتیک MRL دانشگاه آزاد اسلامی قزوین در شهر مونترال آغاز شد.

دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی واحد یاسوج موفق به کسب مدال طلای مسابقات دو و میدانی ترکیه شد.

مدیرکل فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی از تمدید مهلت ثبت نام جشنواره نشریات دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی تا 10 تیرماه خبر داد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: همکاری با آن دسته از اعضای هیات علمی برجسته که به افتخار بازنشستگی نائل می شوند را نمی خواهیم از دست بدهیم.

در نمونه های داخلی کمپین های مختلف بارها مشاهده کرده ایم که جو زدگی و حرکت از روی احساسات و البته گاهی سوءاستفاده از جو عمومی، هزینه های جبران ناپذیری را بر جای می گذارد.

حقوق و مزایای اعضای هیات علمی دانشگاه اعم از تمام وقت و نیمه وقت با مرتبه علمی استاد، دانشیار، استادیار، مربی و مربی آموزشیار ازجمله قراردادی، پیمانی، آزمایشی و رسمی قطعی افزایش پیدا کرده است.

آسایشگاه خیریه‌ی معلولین بچه‌های آسمان
درباره: آسایشگاه خیریه‎ی نگهداری از کودکان معلول جسمی و ذهنی و بیماران سالمند با نام بچه‌های آسمان کامران از سال 1378 و با شماره‌ی ثبت 15280 در قالب یک سازمان غیردولتی-غیرانتفاعی مشغول خدمات‌رسانی می‌باشد.موسسه در چهار قسمت دختران زیر 14 سال، پسران بالای 14 سال، بخش بزرگسالان (سالمند) و دفتر جلب مشارکت‌های مردمی شهرک قدس مشغول به فعالیت می‌باشد. قابل ذکر است حدود 80% این عزیزان، بی‌سرپرست، مجهول‌الهویه و بدسرپرست می‌باشند و از آنجایی که عمده‌ی هزینه‌های موسسه از قبیل مواد غذایی، دارویی، مصرفی و ... از طریق کمک‌های مردمی تامین می‌گردد، موسسه نیازمند حمایت و پشتیبانی شما نیکوکاران ارجمند می‌باشد.
آدرس: تهران-خیابان ولیعصر-بالاتر از میرداماد-خیابان سرو-پلاک 37