اخبار خبرگزاری کتاب ایران

جدیدترین اخبار خبرگزاری کتاب ایران

ميخائيل بولگاکوف با رمان شاهکارش «استاد و مارگریتا» یکی از مهم ترین نویسندگان سده بیستم جهان است. از این رمان به عنوان رئالیسم جادویی روسی یاد می کنند.

روزنامه گاردین در سرمقاله چند روز پیش خود به اهمیت و ضرورت وجود کتابخانه های عمومی در جوامع تاکید کرد و از دولت انگلیس به خاطر تعطیلی کتابخانه ها در این کشور انتقاد کرد.

کتاب «درمان جامع بیماری های کلیه، مثانه، پروستات» به بررسی شناخت بیماریی های دستگاه ادراری بدن و راه حل های درمان آن می پردازد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در نشست با اعضای هیات امنای موسسه پژوهشی میراث مکتوب بر حفظ میراث مکتوب و تعالی نسخ خطی تاکید کرد.

​بزرگداشت مرحومه دکتر سیمین دانشور در انجمن آثار و مفاخر فرهنگی برگزار می گردد.‏

روز دوشنبه 4تیرماه نشستی به منظور معرفی و بررسی کتاب تاثیر ادبیات فارسی در ادبیات انگلیسی نوشته حسن جوادی برگزار می شود.

معینی پور در نشست «همفکری و تبادل نظر برای تولید برنامه های کتاب محور در شبکه چهار سیما» نقد برنامه های کتاب محور شبکه چهار سیما را ضروری دانست و تاکید کرد شبکه چهار سیما در ادامه تولید این نوع برنامه ها بیش از پول به حمایت لجستیکی نهاد های متولی امر کتاب و کتاب خوانی نیاز دارد.

مدیر بافت و بناهای تاریخی شهر تهران گفت: شهرداری به طور کل با اوقاف بر سر خانه های تاریخی توافق کرده تا ساختمان های تاریخی ای که در حال حاضر متروکه هستند و بهره برداری مناسبی از آن ها نمی شود، با حمایت اداره اوقاف بهره برداری درخور و شایسته ای از آن ها صورت گیرد

مدیر گروه مطالعات غیرنظامی مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس، از اقدام برای تألیف مجموعه جدیدی با عنوان «نقش قدرت های بزرگ در طولانی تر شدن هشت سال دفاع مقدس» خبر داد و گفت: عنوان این مجموعه برگرفته از مطالبات مقام معظم رهبری در حوزه دفاع مقدس است؛ ایشان در دیداری که در تاریخ 6 فروردین 1393 در یادمان ...

مدیرکل دفتر چاپ و نشر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در مراسم افتتاحیه هشتمین نمایشگاه چاپ دیجیتال و نشر رومیزی گفت: با توجه به سرعت، کیفیت و لزوم کوچک سازی صنایع می توان ادعا کرد که چاپ دیجیتال افق آینده صنعت چاپ است.

گزیده ای از اشعار شاعران معاصر ایرانی با ترجمه حسین طباطبایی به تازگی از سوی انتشارات اسکیفیا در روسیه منتشر شده است.

رئیس اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران از ثبت نام ۳۸ نفر داوطلب برای حضور در دوازدهمین انتخابات اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران خبر داد.

نشست مفهوم حکمت در آراء صدرالمتالهین با سخنرانی شریف لک زایی ۳۰ خردادماه در مجمع عالی حکمت اسلامی برگزار می شود.

دبیر انجمن صنفی داستان نویسان تهران می گوید: بسیاری از نویسندگان با حقوق مادی و معنوی خود آشنا نیستند و جای بسیاری از این حقوق در قراردادهای میان آن ها و ناشران خالی است.

بیست و دومین کنفرانس بین المللی فلسفه دین فوریه ۲۰۲۰ در سان بمبئی ـ هند برگزار می شود.

شبکه چهار سیما به مناسبت چهل و یکمین سالروز درگذشت علی شریعتی ویژه برنامه ۲ قسمتی «میراث کویر» را روی آنتن می برد.

سید عباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در توییتی برای علی شریعتی نوشت: می توان او را نپسندید، اما نمی توان او را ندید.

فراخوان مقاله پنجمین کنگره بین المللی علوم انسانی اسلامی توسط دبیرخانه کنگره بین المللی علوم انسانی اسلامی منتشر شد.

رمان «اجاره نشین ها» از آخرین آثار برنارد مالامود است و داستان دو نویسنده را در همسایگی یکدیگر بیان می کند؛ یک همسایگی آکنده از تنش و تضاد.

معاون فرهنگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان از برگزاری دوره های تخصصی مهارت های زندگی ویژه گروه های سنی کودک، نوجوان و خانواده ها در ایام تابستان خبر داد.

یک مرکز تحقیقاتی معتبر در ایالت ماساچوست آمریکا می گوید مردم به دلایل خاصی به خواندن رمان های علمی تخیلی علاقه دارند، محققان این مرکز اعتقاد دارند مردم به خاطر آینده خود رمان علمی-تخیلی می خوانند.

محمد حسینی، نویسنده و بررس نشر ثالث می گوید: شیوه فردی برای بررسی کتاب ها وجود ندارد. بررسی کتاب نیازمند داده ها و اطلاعاتی است که باید از بازار کتاب دریافت کرد که البته این تنها مختص ادبیات نیست و همه حوزه ها را در برمی گیرد.

محمود جوشقانی، متخصص چشم و فوق تخصص قرنیه درباره آسیب هایی احتمالی که مطالعه زیاد می تواند بر چشم وارد کند گفت: اگر فرد به خودی خود و تحت تاثیر عوامل دیگر دچار ضعف بینایی نباشد، مطالعه آسیبی به چشم سالم وارد نمی کند.

اختتامیه چهارمین دوره «جایزه فرشته» با حضور اهالی هنر و ادبیات عصر چهارشنبه 30 خرداد در فرهنگسرای نیاوران برگزار می شود.

مراسم سالگرد زنده یاد کورش اسدی، خالق مجموعه داستان «باغ ملی» ، سوم تیرماه در خانه اندیشمندان علوم انسانی برگزار خواهد شد.

فراخوان دومین دوره مسابقه طنز خط خطی از سوی انتشارات خط خطی منتشر شد.

رخشان بنی اعتماد کارگردان فیلم «توران خانم» گفت: وقتی می بینم افرادی که توران میرهادی را نمی شناختند بادیدن این فیلم تا چه اندازه تحت تاثیر قرار گرفته اند و چقدر شخصیت توران خانم برایشان الهام بخش بوده و آن ها را به تفکر واداشته و متوجه ابعاد فراموش شده زندگی شان کرده است، می توانم امیدوار باشم به ...

غلامرضا عزیزی در نشست معرفی و بررسی کتاب «عدالت و سیاست، مصاحبه تاریخ شفاهی با احمد صدر حاج سید جوادی» گفت: متأسفانه هنوز هیچ قاعده مشخصی برای گویاسازی متن های تاریخ شفاهی وجود ندارد.

در راستای افزایش 50 درصدی سهم کاغذهای داخلی و تحقق شعار سال 1397 (حمایت از کالای ایرانی)، انتشارات آستان قدس رضوی، کتاب «داستان یک مرد» را با کاغذ داخلی تولید و راهی بازار نشر کرد.

کتاب «دستاوردهای فرهنگی انقلاب اسلامی» به قلم ساره جمالی زواره، در قالب دانستنی های انقلاب اسلامی برای جوانان، از سوی موسسه فرهنگی هنری مرکز اسناد انقلاب اسلامی راهی بازار نشر شد.

رویا دستغیب نویسنده رمان «تراتوم» درباره استفاده از فضاهای معمول و رئالیستی در ادبیات امروز می گوید: رئالیسم زدگی امروز جای خالی بسیاری از حرف هایی که باید زده شود را پرکرده و یک نگاه تقلیدگرایانه به امر اجتماعی دارد.

همزمان با چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی ایران، بخش ویژه بیستمین همایش کتاب سال حوزه به موضوع انقلاب اسلامی ایران، اختصاص داده شد.

رئیس تعاونی ناشران قزوین گفت: تشکیل اتحادیه ملی ناشران سراسری به نفع صنعت نشر خواهد بود زیرا ناشران در شهرهای مختلف می توانند با نواقص و مشکلاتی که در شهرها و استان های دیگر وجود دارد، آشنا شوند، تبادل تجربه داشته باشند و راهکارهای موفق در حوزه نشر را به یکدیگر منتقل کنند.

محمود آموزگار در مراسم گرامیداشت رضا یکرنگیان؛ ناشر و کتاب فروش با اشاره به ویژگی های او گفت: رضا یکرنگیان با دانش وسیع و سعه صدر همیشه به عنوان یک تکیه گاه قابل اعتماد برای اهالی نشر و در عین حال به عنوان دوستی مشفق راهنمای من در انجام وظایفم بوده است.

جرالدین مک کریان، نویسنده بریتانیایی که بیش از ۱۶۰ کتاب نوشته، مدال کارنگی را از آن خود کرد.

آسایشگاه خیریه‌ی معلولین بچه‌های آسمان
درباره: آسایشگاه خیریه‎ی نگهداری از کودکان معلول جسمی و ذهنی و بیماران سالمند با نام بچه‌های آسمان کامران از سال 1378 و با شماره‌ی ثبت 15280 در قالب یک سازمان غیردولتی-غیرانتفاعی مشغول خدمات‌رسانی می‌باشد.موسسه در چهار قسمت دختران زیر 14 سال، پسران بالای 14 سال، بخش بزرگسالان (سالمند) و دفتر جلب مشارکت‌های مردمی شهرک قدس مشغول به فعالیت می‌باشد. قابل ذکر است حدود 80% این عزیزان، بی‌سرپرست، مجهول‌الهویه و بدسرپرست می‌باشند و از آنجایی که عمده‌ی هزینه‌های موسسه از قبیل مواد غذایی، دارویی، مصرفی و ... از طریق کمک‌های مردمی تامین می‌گردد، موسسه نیازمند حمایت و پشتیبانی شما نیکوکاران ارجمند می‌باشد.
آدرس: تهران-خیابان ولیعصر-بالاتر از میرداماد-خیابان سرو-پلاک 37