علمی

ارتشی از جنگنده‌های جدید راهی این کشور اروپایی می‌شوند!

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، بر اساس بیانیه وزارت دفاع هلند، جنگنده‌های هلندی F-16 Fighting Falcons از سال 1981 وظایف QRA را انجام می‌دهند، اما این دوران به پایان رسیده‌است.

نیروهای هوایی مانند ایتالیا و نروژ از F-35 به عنوان بخشی از ماموریت‌های پلیس هوایی ناتو استفاده می‌کنند. رادار قدرتمند F-35، رادارگریز، جنگ الکترونیک/اطلاعات الکترونیکی (EW/ELINT) و سنسور و ترکیب داده جمع آوری شده توسط سیستم دیافراگم توزیع شده (DAS) که در اطراف جت پخش شده است، آن را به یک هواپیمای رهگیر قدرتمند تبدیل کرده است که می‌تواند هواپیمای دشمن را شناسایی کند و بر روی رادار و قبل از اینکه خودش شناسایی شود اول شلیک کند.

ارتشی از جنگنده‌های جدید راهی این کشور اروپایی می‌شوند!
F-16 نیروی هوایی سلطنتی هلند

لاکهید مارتین اِف-۳۵، یک خانواده آمریکایی از هواپیماهای جنگی چندمنظوره تک سرنشین، تک موتوره و رادارگریز در همه شرایط آب و هوایی است که برای انجام ماموریت‌های برتری هوایی و تهاجمی ساخته شده‌است.

همچنین قادر به ارائه جنگ الکترونیک و قابلیت‌های اطلاعاتی، نظارتی و شناسایی است. لاکهید مارتین پیمانکار اصلی اف-۳۵ بوده و نورثروپ گرامن و بی‌ای‌ئی سیستمز شرکای اصلی آن هستند.

اف-۳۵ سه مدل اصلی دارد: اف-۳۵ اِی با توان نشست و برخاست متعارف، اف-۳۵ بی با توان برخاست عمودی و نشست عمودی و اف-۳۵ سی با توان ناونشینی.

در تاریخ ۳۱ ژوئیه ۲۰۱۵ اولین اسکادران از جنگنده‌های اف-۳۵ پس از انجام آزمایش‌های بسیار برای به‌کارگیری در اختیار سپاه تفنگداران دریایی ایالات متحده آمریکا قرار گرفت و همچنین در ۲ اوت ۲۰۱۶ اولین اسکادران از جنگنده‌های اف-۳۵ اِی جهت حضور در میدان نبرد تحویل نیروی هوایی آمریکا شد.

227227

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا