سیاسی

برلین: تل‌آویو پیشنهاد کمک نظامی ما را نپذیرفت

وزارت دفاع آلمان امروز (چهارشنبه) خبر داد که رژیم موقت صهیونیستی پیشنهاد کمک نظامی برلین را نپذیرفته است.

«بوریس پیستوریوس» وزیر دفاع آلمان می‌گوید تل‌آویو به برلین گفته که در بحبوحه تشدید درگیری‌ها با گروه‌های مقاومت فلسطین و حملات به نوار غزه، هنوز به کمک نظامی و فنی آلمانی‌ها نیاز ندارد.

به نوشته خبرگزاری «اسپوتنیک»، پیستوریوس بعد از جلسه کمیته دفاع پارلمان آلمان توضیح داد که پیشنهاد حمایت نظامی برلین را به «یوآف گالانت» وزیر جنگ رژیم تروریست صهیونیستی ارائه کرده است.

وی ضمن اشاره به پیشنهاد مشابهی که او به وابسته نظامی رژیم صهیونیستی در برلین ارائه کرده، اظهار داشت: «هر دو نفر گفتند که فعلا نیازی به حمایت نظامی یا فنی برلین ندارند بلکه حمایت سیاسی اهمیت دارد».

وزیر دفاع آلمان با بیان اینکه حمایت سیاسی برلین از رژیم کودک‌کُش صهیونیستی غیرقابل انکار است، آمادگی کشورش برای ارائه کمک‌های غیرنظامی به تل‌آویو را اعلام کرد.

روز شنبه بود که بعد از حملات بیش از دو ساعته موشکی و راکتی از نوار غزه به اهداف مختلف رژیم صهیونیستی شامل تل‌آویو، «محمد الضیف» فرمانده کل گردان‌های القسام، شاخه نظامی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس)، از آغاز عملیات طوفان الاقصی خبر داد.

رسانه‌های صهیونیستی تایید کردند که در جریان عملیات طوفان الاقصی، حداقل ۱۲۰۰ صهیونیست به هلاکت رسیده و بیش از ۲۵۰۰ نفر زخمی شدند و این رقم باز هم در حال افزایش است.

بعد از آن، کابینه رژیم اشغالگر قدس دستور آغاز حملات گسترده به نوار غزه را صادر کرد که بر اساس آخرین آمار وزارت بهداشت فلسطین، تاکنون بیش از ۱۰۰۰ فلسطینی در این حملات به شهادت رسیده که ۲۶۰ نفر از آنها کودک و ۲۳۰ نفر آنها زن هستند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا