اجتماعی

جزئیات فوت ۶ نوزاد در یک بیمارستان این شهر

سید نصرالدین صالحی در این خبر که از سوی روابط عمومی دادسرای عمومی و انقلاب شهرکرد منتشر شد، افزود: بر اساس گزارشات واصله مبنی بر فوت ۶ نوزاد در بخش (NICU) بیمارستان هاجر، پیگیری موضوع در دستور کار دادگستری استان قرار گرفت و تیم ویژه‌ای متشکل از مقامات قضایی و کارشناسان پزشکی قانونی مسوول بررسی ابعاد مختلف این ماجرا و چگونگی آن شدند.

وی تصریح کرد: در حال حاضر نیز تحقیقات از مسوولان و عاملان دخیل در این رویداد ناگوار جریان دارد و ما منتظر اعلام نظر نهایی بازپرس ویژه رسیدگی به پرونده و مراجع ذیصلاح هستیم.

دادستان شهرکرد از احضار رییس بیمارستان هاجر و رییس دانشگاه علوم پزشکی استان چهارمحال و بختیاری خبر داد و گفت: اظهارات این مسئولین دریافت شده و علت فوت این نوزادان پس از تکمیل پرونده، اطلاع رسانی خواهد شد.

صالحی افزود: دستگاه قضایی استان این موضوع را در مسیر قانونی خود پیگیری و با مقصرین و عاملین احتمالی برخوردی قاطع خواهد داشت.

دادستان مرکز استان چهارمحال و بختیاری تاکید کرد: رسانه‌ها و فعالان فضای مجازی به منظور حفظ امنیت و آرامش مردم، تا حصول نتیجه، از هرگونه گمانه‌زنی و انتشار اخبار غیر رسمی در این خصوص خودداری و عموم مردم نیز اخبار تکمیلی را تنها از طریق مراجع رسمی دنبال کنند.
دادستان عمومی و انقلاب شهرکرد همچنین شب گذشته در یک گفت و گوی تلویزیونی(شبکه استانی) گفت: بازپرس ویژه در حال تکمیل تحقیقات مربوط به فوت ۶ نوزاد در بیمارستان هاجر است که پس از تکمیل تحقیقات و بررسی موضوع به اطلاع عموم مردم رسانده می‌شود.

صالحی ادامه داد: از چند روز قبل خبری مبنی بر فوت ۶ نوزاد طی ۱۰ روز در بیمارستان هاجر شهرکرد منتشر شد که از همان زمان بررسی این موضوع در دستور کار دستگاه قضا استان قرار گرفت و این اطمینان را به مردم می‌دهیم پس از تکمیل اطلاعات، موضوع را به طور کامل اطلاع‌رسانی کنیم، از این رو انتظار می‌رود اخبار این موضوع تنها از مبادی رسمی پیگیری شود و رسانه‌ها و فضای مجازی به این اتفاق دامن نزنند.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز چهارمحال و بختیاری تصریح کرد: پس از این اتفاقات، دیگر نوزادان بستری در بخش «ان‌ آی‌سی یو» بیمارستان هاجر به بخش دیگری منتقل شدند و برخی اقدامات دیگر در بیمارستان انجام شد اما در حال حاضر وضعیت این بخش در شرایط طبیعی و عادی قرار دارد.

صالحی همچنین هشدار داد مدعی‌العموم با برهم زنندگان امنیت روانی مردم مطابق قانون برخورد می‌کند.

بخش مراقبت‌های ویژه نوزادان برای تامین و ارتقای سلامت نوزادان بسیار بدحال است که در بیمارستان‌ها دایر می‌شود.

بیشتر بخوانید:

فوت رمزآلود ۶ نوزاد در بیمارستان/ توضیحات دادستان این شهر

نمایندگان مردم پیگیر علل فوت ۶ کودک

نماینده مردم بروجن در مجلس شورای اسلامی نیز دراین رابطه گفت: دادستانی تیمی تخصصی برای بررسی علت فوت ۶ نوزاد در بخش مراقبت‌های ویژه نوزادان در بیمارستان هاجر شهرکرد که در مدت ۱۰ روز اتفاق افتاده را تشکیل داده است.

حجت‌الاسلام امیر قلی جعفری در گفت وگو با ایرنا افزود: هنوز علت فوت این نوزدان در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان مشخص نشده است و اظهارنظر در این خصوص باید از طریق دانشگاه و دادستانی براساس نظرات کارشناسی تیم ویزه بررسی انجام شود.

در همین زمینه و از سوی دانشگاه علوم پزشکی چهارمحال و بختیاری نیز اعلام شد که یکی از مقامات ارشد وزارت بهداشت برای بررسی دقیق و کارشناسی موضوع عازم شهرکرد شده است.

همچنین قرار است رییس دانشگاه ‌علوم پزشکی چهارمحال و بختیاری عصر امروز در یک نشست خبری، ماجرای فوت این ۶ نوزاد را در یک نشست خبری با حضور اصحاب رسانه بیان کنند.

مقامات اجرایی استان چهارمحال و بختیاری نیز تاکید دارند که هرگونه اظهار نظر در خصوص چگونگی وقوع این ماجرا به واسطه تخصصی بودن موضوع باید از طریق مسئولین مربوطه(دانشگاه و وزارت بهداشت) اعلام شود.

۲۳۳۲۳۳

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا