سیاسی

دیدار سران حماس و جهاد اسلامی با سید حسن نصرالله

« زیاد النخاله » دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین و «صالح العاروری» نایب رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) با سید حسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله لبنان دیدار کردند.

براساس گزارش امروز (شنبه) وبگاه «الاعلام الحربی» شاخه لبنان، سه طرف در این دیدار جدیدترین تحولات سیاسی بخصوص تحولات فلسطین را مورد بحث و برررسی قرار دادند و اوضاع کرانه باختری و تشدید اقدامات مقاومت در این منطقه و همچنین تهدیدات اخیر رژیم صهیونیستی را ارزیابی کردند.

طبق این گزارش، سران مقاومت تاکید کردند موضع تمام اعضای محور مقاومت در خصوص مبارزه با دشمن صهیونیستی، اشغالگری‌ها و قلدری‌‌های این رژیم ثابت است و هماهنگی‌ها و ارتباط روزانه و دائم جنبش‌های مقاومت به‌ویژه در فلسطین و لبنان به منظور پیگیری تحولات سیاسی، امنیتی و نظامی و اتخاذ تصمیم مناسب از اهمیت برخوردار است.

این دیدار در حالی برگزار شده است که دبیرکل حزب‌الله و حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران پیش از دیدار با یکدیگر دیدار و گفت‌و‌گو کرده بودند.

آخرین وضعیت فلسطین و بحران‌های چندلایه امنیتی و اجتماعی در داخل سرزمین‌های اشغالی از موضوعات مورد گفت‌وگو در این دیدار بود و سید حسن‌ نصرالله در این خصوص گفت: «امروز مقاومت لبنان و فلسطین در قوی‌ترین وضعیت قرار دارد و اگر از صهیونیست‌ها رفتاری مبتنی بر محاسبه خطا سرزند، با واکنش پشیمان کننده مقاومت مواجه خواهند شد».

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا