ورزشی

فراتر از فاجعه؛ کسر ۱۲ امتیاز از آبی‌های لیگ برتر/ مجازات سنگین و سقوط به قعر جدول!

فراتر از فاجعه؛ کسر ۱۲ امتیاز از آبی‌های لیگ برتر/ مجازات سنگین و سقوط به قعر جدول!

اورتون این فصل را خوب شروع نکرده و به نظر می‌رسد شرایط آبی‌های ‌مرسی‌ساید به زودی از این هم بدتر خواهد شد.

چندین رسانه انگلیسی با انتشار گزارش‌هایی مدعی شدند اتحادیه فوتبال و لیگ برتر تخطی گسترده ‌اورتون از قوانین فرپلی مالی را محرز می‌دانند و قصد دارند بدون اغماض مجازاتی سنگین علیه اورتون ‌وضع کنند. بر اساس این گزارش‌ها مجازات اورتون کاهش ۱۲ امتیازی خواهد بود. ‌

هفته گذشته بررسی پرونده اورتون در کمیسیون‌های انضباطی و مالی اتحادیه فوتبال آغاز شده است و ‌قرار است در روزهای آینده یک کمیسیون مستقل مجازات نهایی را مشخص و اعلام کند. این برای ‌اورتون و مالک ایرانی‌اش، فرهاد مشیری، فراتر از فاجعه خواهد بود. ‌

از زمان تبدیل شدن بالاترین درجه لیگ فوتبال در انگلیس به لیگ برتر، در سال ۱۹۹۲، اورتون هرگز به ‌دسته پایین‌تر سقوط نکرده است، ولی در صورت اعمال شدن این مجازات به نظر می‌رسد سقوط این ‌تیم به چمپیونشیپ در پایان فصل عملا قطعی خواهد شد.

دیلی تلگراف در گزارش خود می‌گوید لیگ برتر از اتحادیه فوتبال خواسته است در صورتی که کمیته ‌مستقل بررسی خطاهای مالی اورتون این باشگاه را مجرم تشخیص دهد حداکثر مجازات علیه باشگاه ‌فرهاد مشیری وضع شود.

جالب اینجاست که اورتون از شروع فصل تا اینجا تنها ۷ امتیاز به دست آورده است و در صورت ‌کاهش ۱۲ امتیاز برای اولین بار در تاریخ فوتبال انگلیس یک تیم با امتیاز منفی در جدول حضور ‌خواهد داشت.

بیشتر بخوانید

  • کثیف‌ترین تیم‌های لیگ برتری در ۵ سال اخیر/ یکی از پرطرفدارترین‌ها در صدر
  • بیل کنرایت رئیس باشگاه اورتون درگذشت
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا