علمی

قرارگرفتن سلاح قدرتمند روسیه در مقابل اوکراین/ عکس

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، نوع «T2V» دارای موتور جدید، لوازم الکترونیکی، اویونیک، مجموعه ارتباطات پیشرفته، تجهیزات ناوبری، ارگونومی بهتر، زیرساخت خلبانی بهبود یافته و جدیدترین تجهیزات ارتباطات ماهواره‌ای است.

هند نیز از سه فروند Mi-26 در اختیار دارد که در می 1986 از اتحاد جماهیر شوروی خریداری کرده‌است. این هلیکوپتر تاکنون 14 رکورد بین المللی از جمله رکوردهای بلند کردن بالگرد را به ثبت رسانده است؛ 25 تن به ارتفاع 4100 متر، 20 تن به ارتفاع 4600 متر، 15 تن به ارتفاع 5600 متر و 10 تن به ارتفاع 6400 متر.

بر اساس گزارشی در Rossiyskaya Gazeta، ارتش روسیه تنها یک Mi-26T2V دریافت کرده است. به نقل از ایگور رومانوف، رئیس هوانوردی ارتش، ناوگان هواپیماهای ارتش به دلیل ورود هواپیماهای جدید و مدرن، سالانه به روز می‌شود. با اشاره به جنگ در اوکراین، یک Mi-26 می تواند 82 چترباز را با مجموعه کامل سلاح بلند کند.

قرارگرفتن سلاح قدرتمند روسیه در مقابل اوکراین/ عکس

این گزارش همچنین به انواع هلیکوپترهایی مانند Ka-52M Alligator، Mi-28NM Night Hunter، Mi-8AMTSh-V Terminator و Mi-8MTV-5M اشاره کرد که «به واحدهای رزمی ارسال می‌شوند».

نوع T2 پیشرفتی نسبت به Mi-26T داشته‌است. کابین آن یک کابین شیشه‌ای با پنج LCD رنگی چند منظوره، پانل‌های کنترل، ابزارهای الکترومکانیکی اضافی و مجموعه ارتباطات دیجیتال مدرن‌تر است.

یک دستگاه تلویزیون داخلی برای نظارت بصری محموله بر روی قلاب خارجی در طول روز استفاده می شود. این به هلیکوپتر اجازه می دهد تا پروازهای ابزاری را با رعایت مقررات بین المللی در سراسر جهان انجام دهد و تعداد خدمه را از پنج به سه کاهش می دهد.

منبع: eurasiantimes

  • بیشتر بخوانید:

  • قزاقستان چوب حراج به جنگنده‌های روسی زد!/ عکس

  • این جنگنده آسیایی یک تیر و سه نشان است!/ عکس

  • پهپاد پیشرفته ارتش آمریکا بادکنک را با سفینه اشتباه گرفت/ عکس

227227

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا