سیاسی

ولادمیر پوتین جراحی زیبایی کرد؟| تغییرات ظاهری پوتین را ببینید

ا وجود بیماری‌های بدی مثل سرطان ، استروئیدها می‌توانند بخشی از برنامه‌ درمانی برای کمک به علائم و عوارض جانبی باشند.

در تناسب اندام و بدنسازی، استروئیدهای آنابولیک گاهی اوقات برای افزایش رشد عضلات و توانایی بدنی استفاده می‌شود. تفاوت استروئیدهای آنابولیک در مقابل کورتیکو استروئیدها بسیار مهم هستند.

صورت پف کرده‌ی پوتین نشانه‌ای از مصرف منظم استروئید، بوتاکس و فیلر در یک جست و جوی نا امیدانه برای جوانی ابدی است.

رییس‌جمهور روس دائما زیر نگاه سنگین نیروهای اپوزوسیون و کارآگاهان شبکه‌های اجتماعی است که برای سلامتی‌اش بسیار مضر است.

با توجه به تغییرات چهره‌ی پوتین در ده سال گذشته به نظر می‌رسد که او جراحی‌های زیبایی‌ متعددی انجام داده است.

اگرچه بحث در مورد مسائل و مشکلات داخلی پوتین زیاد است اما نمی‌توان از ویژگی‌های چهره‌ی او چشم پوشی کرد. با وجود اختلاف ده ساله،پوتین امروز جوان‌تر از ده سال پیش به نظر می‌رسد.

ولادمیر پوتین جراحی زیبایی کرد؟| تغییرات ظاهری پوتین را ببینید

پوتین در گذشته صورتی لاغرتر داشت

کارشناسان معتقدند که رهبر روسیه، روش‌های زیادی را برای بهتر کردن چهره‌اش بکار گرفته است. عکس‌های جدید نشان می‌دهند چهره‌ی پوتین از سال ۲۰۱۱ در حال تغییری چشم‌گیر است.. جرارد لمبه، جراح زیبایی برجسته بریتانیا، معتقد است که همه‌ی نشانه‌ها حاکی از تزریق بوتاکس و فیلر به صورت پوتین است. او گفت:« ظاهر پوتین در طول سال‌ها دستخوش تغییرات چشم‌گیری شده است. اگر چه برخی از تغییرات چهره‌اش بدون شک بخاطر گذشت سن، استرس و چین و چروک‌های رهبر سیاسی درک نشده‌ است اما او قطعا جراحی‌های زیبایی هم داشته است.»

ولادمیر پوتین جراحی زیبایی کرد؟| تغییرات ظاهری پوتین را ببینید

پوتین نسبت به گذشته چهره‌ای متورم‌تر و گردتر دارد

جرارد لمبه ادامه داد:« بزرگترین تغییراتی که در چهره‌ی پوتین نمایان است، فرم صورت اوست که بخاطر فیلرهای گونه تغییر کرده است. اما بیشتر مواقع از فیلر برای جلوگیری از افتادن صورت بیش از اندازه استفاده می‌شود. مساله‌ای که من در کلینیک خودم زیاد می‌بینم. همچنین ممکن است او برای پر کردن حفره‌های گونه‌ها و شقیقه‌ها تزریق چربی انجام داده باشد» لمبه همچنین می‌گوید که ناحیه‌ی زیر چشم پوتین نسبت به تصاویر قبلی «به روشنی» تغییر کرده است. او تایید می‌کند که این نتیجه‌ی یک جراحی اصلاحی است. او گفت:« این‌ها حتما با عمل جراحی بلفاروپلاستی تحتانی اصلاح شده اند. او ابروی بسیار صاف‌تری دارد و این به دلیل ترکیبی از بوتاکس‌های منظم و تزریق فیلر است. همچنین به نظر می‌رسد که او پوست صاف‌تری دارد که ممکن است به دلیل لایه‌برداری منظم پوست باشد. به نظر می‌رسد او پوست جوان‌تری هم داشته باشد که بخاطر لایه‌برداری منظم پوست است.»

پوتین

یک باور رایج است که پوتین برای حفظ فیزیک بدنی قلدرانه‌اش مرتبا استروئید مصرف می‌کند

اظهارات لمبه توسط داروساز و نویسنده پزشکی، رندال هیگینز، هم مورد بحث قرار گرفته است. این دارو ساز گفت:« تغییر چهره‌ای لاغرتر و چروک تر به یک بدن متورم‌تر و محکم‌تر می‌تواند به طور بالقوه به چند چیز اشاره کند. از زاویه‌ی مراقبت از پوست، تفاوت آشکار در فرم صورت پوتین، با حدس و گمان‌ها در مورد استفاده از فیلر با روش‌های زیبایی مدرن که بر حجیم کردن یا تغییر شکل صورت متمرکز شده‌اند مطابقت دارد.»اینکه پوتین می‌خواهد جوان‌تر از قبل به نظر برسد بسیار طبیعی است.اما برخی از تغییر چهره‌ی پادشاه روسیه معنای عمیق‌تری برداشت می‌کنند. دکتر و وزیر خارجه سابق بریتانیا، لرد دیوید اوون، معتقد است که جراحی‌های زیبایی پوتین نتیجه شهوت و وسواس او نسبت به قدرت است. او گفت:« جست و جوی جوانی ابدی در میان افراد بسیار ثروتمند و قدرتمند بسیار رایج است. آنچه در طول سال‌ها درباره‌ی آن به طور گسترده نوشته‌ام،خطرات مساله‌ای است که من به آن سندروم هوبریس می‌گویم. افرادی که در سیاست و تجارت برای مدت طولانی قدرت را در دست داشتند دچار آن می‌شوند. در نهایت قدرت در آن‌ها تفرعن ایجاد می‌کند. به نظر می‌رسد پوتین از این سندروم رنج می‌برد.»

پوتین

رییس‌جمهور روسیه بیشتر وقت‌ها وقتی برای اسب‌سواری یا شکار به سفر می‌رود عکس‌های تا کمر برهنه شده از خود منتشر می‌کند

البته بوتاکس و فیلر علت اصلی پف کردن صورت پوتین نیست. بسیاری از نظرها حاکی از این است که او استروئید مصرف می‌کرده است. اما نمی‌دانیم مصرف استروئید بخاطر خنثی کردن شایعه سرطان است یا تقویت هیکل عضلانی‌اش است. اوون اضافه کرد:« اولین بار که گمانه‌زنی‌ها در مورد تغییر چهره‌ی پوتین شروع شد، فکر کردم که او در حال مصرف استروئیدهای کورتیکو و احتمالا در شکل عضله‌سازی، استروئیدهای آنابولیک است.» رییس‌جمهور روسیه اغلب در حالی که سوار بر اسب می‌شود یا در سفرهای شکار بیرون می‌رود، تا کمر برنه شده و هیکل سر سخت خود را نشان می‌دهد. روشن است که جاسوس سابق شوروی به هیکل خود افتخار می‌کند. اما دلایل پوتین برای مصرف استروئید ( فرض بر این است که او مصرف می‌کند) هر چه باشد، پنهان کردن آثار مصرف این ماده سخت‌تر است. مربی خصوصی و نویسنده‌ی برنده‌ی جوایز، جیمز دیکسون، به سان گفت که داروهایی که پوتین مصرف می‌کند برای درک بیشتر وضعیت او بسیار مهم است. او گفت:« تغییر در چهره‌ی پوتین، مانندهای گونه‎‌های پرتر، با برخی از نشانه‌های روشن مصرف استروئید همراه است. استروئیدها، در انواع مختلف،می‌توانند به طور کامل باعث ایجاد چنین تغییری در ظاهر افراد شوند. اگر به دلایل پزشکی باشد، کورتیکو استروئیدها برای مقابله با التهاب استفاده می‌شود. با وجود بیماری‌های بدی مثل سرطان، استروئیدها می‌توانند بخشی از برنامه‌ درمانی برای کمک به علائم و عوارض جانبی باشند. در تناسب اندام و بدنسازی، استروئیدهای آنابولیک گاهی اوقات برای افزایش رشد عضلات و توانایی بدنی استفاده می‌شود. تفاوت استروئیدهای آنابولیک در مقابل کورتیکو استروئیدها بسیار مهم هستند.»

پوتین

کورتیکو استروئید به خاطر ایجاد صورتی گرد یا به اصطلاح صورت ماه، معروف است

دکتر هیگینز می‌گوید که کورتیکو استروئیدها به دلیل ایجاد صورت گردتر یا چهره‌ی ماه معروف هستند. عبارتی که بسیاری برای توصیف تغییر چهره‌ی پوتین به کار می‌برند. او گفت:« اگرچه معمولا از نظر پزشکی برای التهاب استفاده می‌شوند، اما می‌توانند صورت را به طور قابل توجهی پف کرده و محل نشستن چربی را در صورت تغییر دهند. با توجه به وجهه‌ی معروف پوتین فعالیت‌های سخت بدنی، این نظریه‌ محتمل‌تر است.»

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا