فرهنگی و هنری

آغاز پخش دومین دوره جشنواره عروسکی تلویزیون از ۲۲ اسفند

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، اولین دوره جشنواره نمایش عروسکی تلویزیونی فعالیت خود را از ۲۰ بهمن ماه ۱۴۰۱ با اعلام فراخوان و دریافت آثار نمایش عروسکی از سرتاسر ایران، آغاز کرد. در نهایت هیات انتخاب ۲۰ اثر منتخب را برای پخش در مجموعه «عروسک‌خونه» و اجرا در ایام جشنواره انتخاب کردند. با رای ۲۰ میلیونی مخاطبان به آثار جشنواره، ۳ گروه منتخب با حضور پیشکسوتان نام‌ آشنای هنر تئاتر عروسکی کشور مورد تقدیر قرار گرفتند.

حال با گذشت یک سال از این رویداد پخش نمایش‌های دومین دوره جشنواره عروسکی تلویزیون از ۲۲ اسفند و از کانال نهال شبکه کودک آغاز می‌شود. به روال سال گذشته مجموعه تلویزیونی «عروسک‌خونه» به تهیه‌کنندگی علی خواجه، کارگردانی عطیه ایزدخواه و با حضور مریم کاظمی و فاطمه امینی میزبان ۲۲ گروه نمایش عروسکی از سراسر کشور هستند.

تولید این مجموعه ۲۳ قسمتی از ابتدای اسفند آغاز شده‌است و از ۲۲ اسفند روی آنتن می‌رود. مخاطبان این نمایش‌ها بعد از پخش هر قسمت می‌توانند با مراجعه به سکوی تعاملی «شاد» به گروه مورد نظر خود رای دهند.

مجموعه «عروسک‌خونه» از ۲۲ اسفند هر روز به جز شبهای قدر ساعت ۱۷ از کانال نهالِ شبکه کودک پخش می‌شود و ساعت بازپخش این مجموعه نمایشی ساعت ۲۲ خواهد بود.

لازم به ذکر است مجموعه «عروسک‌خونه» به همت مرکز سیمرغ صدا و سیما تولید شده‌است.

۲۴۵۲۴۵

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا