علمی

ابهت شترهای عربستان‌سعودی در گذشته/ عکس

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، به دلیل محیط‌های خشن در عربستان سعودی، مطالعه برای مورخان دشوار است، با این‌حال اخیرا شواهدی در یکی از صخره‌های این کشور یافت شده‌است که به مورخان کمک شایانی کرده‌است؛ شواهدی از شترها در اندازه‌ واقعی!

حکاکی‌های شتر پیش از این در مکان‌های دیگر در عربستان سعودی یافت شده بود؛ یکی از آنها پنج سال پیش در استان الجوف کشف شد و به عنوان "رژه شترها با اندازه واقعی" توصیف شده‌است. تیم جدید چند ده تصویر از گونه‌ای از شترها را منتشر کرده‌اند که هزاران سال است، منقرض شده‌اند؛ تحقیقات قبلی نشان داده‌است که چنین شترهایی زمانی در سراسر شبه جزیره عربستان زندگی می‌کردند.

ابهت شترهای عربستان‌سعودی در گذشته/ عکس

تیم تحقیقاتی دریافت که این تصاویر به‌صورت لایه‌ای توسط گروه‌های مختلف مردمی که در دوره‌های مختلف زندگی می‌کرده‌اند، حک شده‌اند، چراکه تیم می‌تواند تفاوت‌هایی را در تکنیک و سبک آثار ببیند. این تیم همچنین خاطرنشان کرده‌است که اکثر تصاویر در شکاف‌هایی ساخته شده‌اند که احتمالاً آنها را حفظ می‌کند.

در مطالعه این اثر هنری، محققان دریافتند که این تصاویر احتمالاً با استفاده از ابزار سنگی ساخته شده‌اند و ساخت آن‌ها دو هفته طول کشیده‌است. آنها همچنین شواهدی پیدا کردند که نشان می‌دهد این کنده کاری‌ها ممکن است یک تلاش مشترک بوده باشد.

متن کامل این گزارش را اینجا بخوانید.

  • بیشتر بخوانید:

  • حرکت‌های غیرمنتظره در هسته زمین!/ عکس

  • سامسونگ گوشی جدید خود را با غول پردازنده موبایل عرضه می‌کند/عکس

  • ربات عجیبی که هزار برابر وزن خود را تحمل می‌کند/ عکس

227227

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا