اجتماعی

اجرای طرح «وصال شیرین»

به گزارش خبرآنلاین، مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و توسعه اجتماعی جوانان وزارت ورزش جوانان از طرحی با نام «وصال شیرین» برای ارزان کردن ازدواج خبر داد.

حجت الاسلام مهدی متقی‌فر، مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و توسعه اجتماعی جوانان وزارت ورزش جوانان در گفت و گو با مهر در خصوص جدیدترین اقدامات وزارت ورزش جوانان برای ازدواج جوانان گفت: وظایف متعددی در معاونت جوانان وزارت ورزش جوانان دنبال می‌شود که یکی از مهم‌ترین آن‌ها ازدواج جوانان و تأثیر آن در حوزه اشتغال و اوقات فراغت آن‌ها است که در حال پیگیری هستیم.

وی افزود: مهم‌ترین محوری که ما پیگیر آن هستیم بحث تأثیر ازدواج جوانان است که خوشبختانه در این دو سال اتفاقات خوبی را با پیگیری‌ها در پرداخت وام ازدواج نسبت به سال‌های پیش رقم زده‌ایم که مبلغ وام ازدواج در سال ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲ افزایش پیدا کرده و همچنین در سال ۱۴۰۳ انشاالله مبلغ وام افزایش پیدا می‌کند.

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و توسعه اجتماعی جوانان وزارت ورزش جوانان ادامه داد: در کنار این اتفاقات با طرحی به نام «وصال شیرین» به دنبال ارزان کردن ازدواج هستیم که این طرح تا پایان سال راه‌اندازی می‌شود و تا هفته ازدواج رونمایی خواهد شد.

وی بیان کرد: مشاوره و آموزش هم مساله مهمی است که معاونت جوانان انجام می‌دهد و ما ۷۶۰ مرکز تخصصی مشاوره ازدواج و خانواده را برای پیش از ازدواج جوانان اختصاص داده‌ایم. همچنین سالیانه حدود ۱۰ هزار کارگاه آموزش پیش از ازدواج هم برگزار می‌کنیم.

متقی‌فر افزود: این‌ها همه عمده فعالیت‌هایی است که در راستای حل مسائل برخی از مشکلات جوانان در حال انجام است.

وی در خصوص مبلغ وام ازدواج در سال ۱۴۰۳ اظهار داشت: میزان وام برای سال ۱۴۰۳ و آن چیزی که مصوب شده است ۳۵۰ میلیون برای خانم‌های زیر ۲۳ سال و آقایان زیر ۲۵ سال و ۳۰۰ میلیون هم برای بالاتر از این سنین اختصاص پیدا کرده است البته اگر مبلغ وام افزایش پیدا کند مطلوب است، اما به دلیل ناتوانی در پرداخت وام‌ها احتمال اینکه صف‌های متقاضیان طولانی‌تر شود وجود دارد.

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و توسعه اجتماعی جوانان وزارت ورزش جوانان در پایان گفت: امیدواریم در بودجه تدبیر شود و اختصاص بودجه تمام و کمال باشد که بتواندهمه متقاضیان را پوشش دهد.

۴۷۲۳۶

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا